Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Leki na alergie

edytowano czerwiec 2012 w Pomagajmy sobie
Mam alergię. Jak wielu z nas, bo to choroba cywilizacyjna.
Uaktywniła się po przeprowadzce na wieś. Szkoda, ale i tak nie żałuję przeprowadzki :)
Alergia na trawy męczy mnie wieczorami i rankami.
Kicham, prycham, drapię swędzące oczy i kaszlę. W nocy nochal zapchany, rankiem leci ciurkiem.

Lekarz zapisał mi Telfexo 180.
Oraz steryd donosowy w aerozolu - Fanipos.

Mieliście do czynienia z tymi lekami?
Najbardziej zastanawia mnie ten paskudny steryd :(

A może radzicie sobie jakoś "po domowemu" z alergią??

Komentarz

  • Ja bym sterydu nie brał, chyba że będzie Cię alergia katowała ponad miesiąc tak, że nie będziesz na oczy widzieć.

    Ja biorę zwykłą loratadynę, znajomy lekarz natomiast poleca clemastin (na receptę). Do nosa doraźnie acatar, ale on wysusza śluzówkę, więc zazwyczaj po tygodniu brania smarkam krwią :D
  • Dzięki! Dziś miałam wykupić receptę, ale ten steryd mnie odstraszał, więc jutro pójdę chyba rzeczywiście tylko po Telfexo.
    Poszperałam jednak w necie i ten Telfexo 180 wydaje się być na pokrzywkę idiopatyczną, a 120 na alergie.
    Nie rozumiem, dlaczego mam 180 skoro pokrzywki na pewno nie mam :/

    Rany, jak ja nie lubię lekarzy...
  • Domowych sposobów nie znam.

    Steryd donosowy jest najbardziej łagodnym z możliwych. Dawka jest zbyt mała, żeby odnieść skutek inny niż miejscowy, a błona śluzowa nosa jest o dziwo jedynym miejscem bez występowania takich efektów ubocznych, jak grzybice  czy wysychanie śluzówki. Wszystko to jest zdecydowanie częstsze przy stosowaniu na skórę maści ze sterydem. Oczywiście, są to efekty opisywane, ale bardzo rzadkie - przyjmując w 3 przychodniach medycyny rodzinnej i spotykając watahy alergików nie słyszałam słowa skargi. Efekty na ogół dopiero po tygodniu , więc ludzie często na początku używają wraz ze zwykłymi kroplami do nosa.

    Natomiast Telfast miał nie usypiać a wielu usypia. I raczej przy silnej alergii objawy łagodzi, ale w 100% nie eliminuje. Szału nie ma.

    Może Rosea sie wypowie, jak pacjenci w aptace oceniają.
  • Szybciej będziesz smarkać krwią po zwykłych kroplach niż po sterydzie. Wszystkie te tabletki maja to samo działanie w organiźmie - działają przeciwhistaminowo , blokując receptor H1. Te na recepte różnią się głównie ceną i ilością w opakowaniu, do niektórych państwo dopłaca. Ale które tańsze, które droższe z głowy nie powiem.

    Ja piszę głównie Telfast, bo mój mąż jest z niego zadowolony, a on alergik z długim stażem.
  • Wyszłam z pracy godzinę temu, a tu masz...  :))

    Zwykłe krople na katar ( wszystkie acatary, otriviny, xylożele i inne takie) można stosować do 5-6 dni, bo uszkadzają śluzówkę i często powodują tzw. katar z odbicia.
    Na sterydy donosowe w alergii nikt nie narzeka, ale też nikt z osób, co do nas przychodzą nie stosuje ich stale. Do ustąpienia dolegliwości generalnie lub np. w czasie dużego pylenia tego, co uczula. Telfast rzeczywiście powinien być 120mg, no ale może lekarz miał w tym swój cel. Ulgę przynosi też czyszczenie nosa solą fizjologiczną lub wodą morską. No i tak sobie ludziska radzą.
    Co innego sterydy w zwykłym katarze, bo i takie kwiatki się zdarzają...
  • Wiesz , ja w przychodni akurat takich pacjentów nie mam, ale moja osobista babcia używa sterydu donosowego w kilku rzutach na rok (polipy w jamie nosowej) pod kontrolą laryngologa od dobrych 10 lat z dobrym skutkiem i bez problemów miejscowych czy ogólnych. Wiem, mała grupa badawcza ;)

    Natomiast uważam, że sama mogłabym utworzyć grupę wsparcia pt, "jestem anonimowym zakraplaczem" - mam 4 znajomych uzależnionych od xylometazoliny, bo katar z odbicia zatykają...xylometazoliną :) 
  • No masz... i co ja mam robić?

    Męczę się. To fakt. Jutro muszę coś kupić, bo dziś znów nos zawalony, przed chwilą kichałam 16  razy pod rząd. Dla rozładowania napięcia liczymy kichnięcia. Jeszcze jeden!- mąż kibicuje, a co :)

    Rosea jak myślisz, czy w aptece wydadzą mi 120 na moje życzenie, zamiast 180 , który mam na recepcie?



  • MartynaN ale ten Telfast jest na receptę, tak?

    Żałuję, że nic nie mam jeszcze w apteczce. Kolejna męcząca noc :(
  • Loratadyna 10 mg jest bez recepty chyba, Roseo?
     
    To byś sobie mogła jeszcze kupić dzisiaj


  • Tak, bez recepty

  • edytowano czerwiec 2012
    Loratan brałam, nic nie pomagał.
    To nie to samo?

  • To samo :(

    To niestety, kiepawo.

    Może Rosea podrzuci jeszcze coś bez recepty, bo ja sie nie znam.
    Jak trzeba , to wypisuję rodzinie.
  • Dzięki bardzo!!!

    Dziś muszę się wymęczyć, jutro zobaczymy, co powiedzą w aptece
  • Bez recepty jest Allegra (firma produkuje ją zamiast telfastu 120mg, już niedostępnego). 
    Loratadyna po 10 tabletek też jest bez recepty, ale jak nie pomaga to kiepsko.
    Sterydy do nosa wszystkie na receptę. 
    Mniejszą dawkę niż ta na recepcie zawsze można wydać.
  • Kasik
    taki domowy sposob to branie prysznica i zmiana ubran zaraz po przyjsciu do domu. Dziala u syna kolezanki z umiarkowana alergia.
  • I codzienne mycie głowy jeszcze, ale z tego co słyszę, to u ciebie nie jest umiarkowanie ;(
  • Dziękuję za pomoc.
    120 dostałam bez problemu.
    Najgorzej w ciągu dnia to gilające gardło i oczy.
    Ale dziś pada od rana :) i mniej alergia dokucza :D

  • montelukast stosował ktoś?
    W działaniach niepożądanych ma depresje, omamy i próby samobójcze...
    Córka niby ma "tylko katar" ale lekarka straszy astmą, mamy tonę leków (ten, antyhistaminowy i sterydy miejscowe do nosa i wziewne), ale chyba zacznę dawać stopniowo po kolei i obserwować po czym będzie poprawa...
  • A jak jest u dzieci? Clemastinum mozna dawać profilaktycznie?
  • edytowano październik 2015
    Ja Clemastiunum podaje przy nasilonych objawach - katar, kaszel ale mój alergik nie wykazuje na razie tendencji do astmy. Trzy dni pomagają na złagodzenie ataku alergii. Teraz dostał nowy syrop Aerius ale jeszcze się nie zdecydowałam na podanie. Alergolog w zaleceniach dał maksymalny okres podawania Clemastinu około 7 dni ale zdarzyło się, że brał dłużej bo pod koniec tego okresu przytrafiła mu się paskudna infekcja. Ma 3 lata i 5 miesięcy.

    @Taja a Twoje dzieciaki miały testy skórne? My się szykujemy na przełom listopada i grudnia ale decyzja jest ciężka bo mały bardzo źle znosi wszelkie interwencje medyczne.

    edit. dodałam pytajnik
  • U nas podawaliśmy Clemastinum przy duszącym kaszlu i skórnych reakcjach np. na ukąszenie, ale na córkę działa bardzo usypiająco.
  • Nie. Teraz najstarsza 4 latka bedzie miała w listopadzie...
  • @Kasia_ montelukast corki braly, na astme wysilkowa jest. Ale tylko przy katarze nigdy lekarz nie zlecal.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.