WARTOŚCIOWE KSIĄŻKI DLA DZIECI

1246710

Komentarz

• @joanna, tytuł analogiczny?
  • @In Spe, Prawdziwe smakolyki, Sue Whiting i Stuart Martin, wydawnictwo Olesiejuk, 2006.

Reksia, wyrzucilismy. Rozpadł się, słabe byly te przestrzenne ilustracje w nim, za to w Smakolykach sa bardzo porzadne.
  • ^:)^
    Podziękowali 1Daga
  • Wartości w życiu społecznym. Jak uczyć dzieci: Szacunku, tolerancji, wytrwałości....? Esteve Pujol i Pons Ines Luz Gonzalez , Jedność dla dzieci.
  • Czy ktoś z was zna serię książek dla dzieci "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" ?
  • Znam, syn lubi, ale dla mnie to nic wartościowego. Takie byle co.
  • Właśnie wczoraj przeczytalysmy jedna książkę z tej serii. Jest tam taki dziwny fragment. Małe dziecko może nie zwróci uwagi, ale ...
    To książka "Tajemnica kawiarni ". Pod koniec, gdy wszystko się wyjaśnia,zdemaskowany złodziej mówi, że jest zakochany w kimś w kawiarni, ale nie jest to Ula, ani nie Sara, bo nic nie może się równać z jego włoską czekoladką. Mówiąc to zwraca się do włoskiego kucharza. Gdyby nie słowo "kims", można byłoby jeszcze tłumaczyć, że po prostu tak uwielbia czekoladę.
  • o właśnie, obiło mi się o uszy, że coś jest "nie halo" w niektórych książkach tej serii
    nie byłam pewna, ale teraz jak napisałaś @manna, to mi się przypomniało
  • W 1 części np. dzieci "muszą" skłamać robią to bez stresu, innych nie czytałam, ale nic wartościowego zgadzam się.
  • Ja nie pożyczam ksiązek z tej serii, za to syn wciągnął się bardzo w Ożogowską.
  • dzięki !
  • Piotrek i Ania idą do Pierwszej Komunii Świętej.
    Piękna książka,
    moim zdaniem bardzo ważna w przygotowaniu dziecka do Przyjęcia Komunii Św.
  • również polecamy "Piotrka i Anię..." Piotra Giertycha
    czytamy właśnie :)
  • @Joanna, dzieki, ja tez zamowilam zainspirowana Twoim wspisem ksiazke o geometrii, jutro odbieram z antykwariatu.
  • Ja ze swej strony polecam gorąco najukochańszą chyba książkę mojego dzieciństwa - bajeczki Sutiejewa z przepięknymi obrazkami, wszystkie wlasciwie kończą się jakimś morałem, ale nigdy nie jest on nachalny. Najkrotsze byly pisane dla 3 latkow, dluzsze dla 5-6 letnich dzieci. Na Youtube mozna wiele z nich obejrzec, niestety tylko po rosyjsku. A ksiazka do dostania juz chyba tylko w bibliotekach i antykwariatach.
    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/59101/bajeczki-z-obrazkami
  • Tak mamy tą bajkę, nawet w grupie ,,Kotków,, u syna czytałam :)
  • @Joanna @Aniuszka za Waszą zachętą nabyłam dzisiaj Geometrię. Mam ochotę na Fizykę, ale droga jakaś taka.....
  • no właśnie, Fizyka bardzo droga...

Mam nadzieję, że Geometria Wam się spodoba :)
  • Wydaje mi się, że gdzieś tu już polecałam "Piaskowego Wilka"
    ale w tym wątku nie widzę. Polecam więc :) kiedyś w Lidlu było takie wydanie 3w1 - zakupiłam i przeczytaliśmy z zainteresowaniem. Polecam :)

http://www.zakamarki.pl/index.php/raz-dwa-trzy-piaskowy-wilk.html
  • My kiedyś zaczęliśmy czytać "Piaskowego wilka", ale jakoś nam nie podszedł. Z tego, co pamiętam, początek dość smutny był.
  • A ktoś przejrzał może to, bo wygląda zachęcająco:

image
  • Bardzo lubie wiersze Strzalkowskiej, bralabym w ciemno. :)
  • U nas swego czasu rządziła Maria Buyno-Arctowa
  • edytowano luty 2016
    Greg-spojrzalam i dopisalam do listy książkowych masthewów :)
  • edytowano luty 2016
    U nas misternie z książkami dla dwulatka, po średniej córce nic się nie zachowało ( różnica wieku z przedostatnim to aż 9 lat). Coś tam podostawalismy od znajomych i mimo, że dane z dobrego serca to chyba powywalam bo coś nie koszerne te książeczki.Na gwałt muszę skompletować biblioteczkę ( wcześniej w ciąży jakoś mi to nie przyszło do głowy)
  • A polskie legendy macie jakieś sprawdzone? Jezykowo i graficznie wartościowe?
  • edytowano luty 2016
    dubelek
  • Orle gniazdo :D książka mojego dzieciństwa
  • My mamy takie wydanie basni:
    http://recenzje-mlodziezowe.blogspot.com/2013/03/basnie-polskie-dorota-skwark-recenzja.html?m=1
    Ilustracje przepiekne, jezykowo tez ladnie napisane. Tylko zastanawia mnie w kwestii basni i legend jedna rzecz - ludowe przedstawienie diabła jako takiej rubasznej postaci, ktorą koniec koncow czlowiekowi zawsze udaje sie przechytrzyc. Czy takie wypaczone nieco przedstawienie nie namiesza dzieciom, ktorych sumienie i wiara dopiero sie ksztaltują?
  • Kupiłam wczoraj w antykwariacie "Geometrię dla najmłodszych" za 9 zł :)
    Jest świetna, polecam
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.