WARTOŚCIOWE KSIĄŻKI DLA DZIECI

1246710

Komentarz

• o właśnie, obiło mi się o uszy, że coś jest "nie halo" w niektórych książkach tej serii
    nie byłam pewna, ale teraz jak napisałaś @manna, to mi się przypomniało
    Podziękowali 1Lila
  • W 1 części np. dzieci "muszą" skłamać robią to bez stresu, innych nie czytałam, ale nic wartościowego zgadzam się.
  • Ja nie pożyczam ksiązek z tej serii, za to syn wciągnął się bardzo w Ożogowską.
  • dzięki !
  • Piotrek i Ania idą do Pierwszej Komunii Świętej.
    Piękna książka,
    moim zdaniem bardzo ważna w przygotowaniu dziecka do Przyjęcia Komunii Św.
  • również polecamy "Piotrka i Anię..." Piotra Giertycha
    czytamy właśnie :)
  • @Joanna, dzieki, ja tez zamowilam zainspirowana Twoim wspisem ksiazke o geometrii, jutro odbieram z antykwariatu.
  • Ja ze swej strony polecam gorąco najukochańszą chyba książkę mojego dzieciństwa - bajeczki Sutiejewa z przepięknymi obrazkami, wszystkie wlasciwie kończą się jakimś morałem, ale nigdy nie jest on nachalny. Najkrotsze byly pisane dla 3 latkow, dluzsze dla 5-6 letnich dzieci. Na Youtube mozna wiele z nich obejrzec, niestety tylko po rosyjsku. A ksiazka do dostania juz chyba tylko w bibliotekach i antykwariatach.
    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/59101/bajeczki-z-obrazkami
  • Tak mamy tą bajkę, nawet w grupie ,,Kotków,, u syna czytałam :)
  • @Joanna @Aniuszka za Waszą zachętą nabyłam dzisiaj Geometrię. Mam ochotę na Fizykę, ale droga jakaś taka.....
  • no właśnie, Fizyka bardzo droga...

Mam nadzieję, że Geometria Wam się spodoba :)
  • Wydaje mi się, że gdzieś tu już polecałam "Piaskowego Wilka"
    ale w tym wątku nie widzę. Polecam więc :) kiedyś w Lidlu było takie wydanie 3w1 - zakupiłam i przeczytaliśmy z zainteresowaniem. Polecam :)

http://www.zakamarki.pl/index.php/raz-dwa-trzy-piaskowy-wilk.html
  • My kiedyś zaczęliśmy czytać "Piaskowego wilka", ale jakoś nam nie podszedł. Z tego, co pamiętam, początek dość smutny był.
  • A ktoś przejrzał może to, bo wygląda zachęcająco:

image
  • Bardzo lubie wiersze Strzalkowskiej, bralabym w ciemno. :)
  • U nas swego czasu rządziła Maria Buyno-Arctowa
  • edytowano luty 2016
    Greg-spojrzalam i dopisalam do listy książkowych masthewów :)
  • edytowano luty 2016
    U nas misternie z książkami dla dwulatka, po średniej córce nic się nie zachowało ( różnica wieku z przedostatnim to aż 9 lat). Coś tam podostawalismy od znajomych i mimo, że dane z dobrego serca to chyba powywalam bo coś nie koszerne te książeczki.Na gwałt muszę skompletować biblioteczkę ( wcześniej w ciąży jakoś mi to nie przyszło do głowy)
  • Orle gniazdo :D książka mojego dzieciństwa
  • My mamy takie wydanie basni:
    http://recenzje-mlodziezowe.blogspot.com/2013/03/basnie-polskie-dorota-skwark-recenzja.html?m=1
    Ilustracje przepiekne, jezykowo tez ladnie napisane. Tylko zastanawia mnie w kwestii basni i legend jedna rzecz - ludowe przedstawienie diabła jako takiej rubasznej postaci, ktorą koniec koncow czlowiekowi zawsze udaje sie przechytrzyc. Czy takie wypaczone nieco przedstawienie nie namiesza dzieciom, ktorych sumienie i wiara dopiero sie ksztaltują?
  • my mamy Wandy Chotomskiej i są ok
    tzn. ilustracje mi się bardzo podobają, a teksty są takie jak pamiętam z dzieciństwa

image
  • Dobra

Wszystko przez Was
    @InSpe
    @Joannna

Mam to Orle gniazdo!
    I ściągają specjalnie dla mnie w antykwariacie
    Geometrię dla najmłodszych

Nakazalam jeszcze pilnować Fizykę dla najmłodszych

:D ;;) :D
  • Dawajcie jeszcze jakieś pozycje antykwaryczne

Mam dobry antykwariat blisko
    A nawet dwa

Ale za Falskiego nie dam 7 dych
    To stare wydanie pierwsze

Ale listę możecie wpisywać
  • @Joannna
    A z Tobą to się osobiście rozmowie
    Bo jeszcze tego Wilka zamówić muszę
    ;;) ;) B-)
  • edytowano luty 2016
    Ja kupiłam "zaklęty dwór" tu polecany."Płomień na śniegu" kosztuje prawie 50zl więc jeszcze odlozylam.
    "Orle gniazdo"- krótsze legendy są najciekawsze. Dla współczesnych dzieci niekoniecznie super atrakcyjne ( moje za tym nie przepadają tak jak ja niegdyś) jednak przesiąknięte ludową pobożnością, bardzo zapadają w pamięci.
  • Świetna jest tez (dla chlopcow i dziewczynek) seria ksiazeczek o Basi Zofii Staneckiej. Swietne historie, nawet dorosly sie czasem ubawi. Takie naprawde z sensem napisane. I o sprawach bliskim dzieciom w tym wieku (tytulowa Basia ma 5 lat). Ilustracje średnie, ale dla teksów naprawdę warto przeczytać.
    Jest tez fajna seria o Zuzi i druga seria o roznych zawodach (absolutnie rewelacyjne ilustracje, dopracowane w najmniejszych szczegolach) - seria Mądra Mysz, wyd. Media Rodzina.
  • Głupie pytanie... a jak trochę broja/cwaniakuja bohaterowie tych książek?
    U mądrej myszy coś mnie tam ubodlo minimalnie. Uskuteczniacie wtedy dialogi wychowawcze?

O Basi też myślę. Tym bardziej że gości w serii czytam sobie.
  • My jeszcze czytujemy na głos "Zdzich szuka ojca" i "Zdzich szuka matki"
  • Basia jest super potwierdzam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.