Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ciastolina - przepis

2»

Komentarz

  • te w zelu intensywniejszy kolor dają
  • Super, dziekuje :)
  • Zrobiłam ciastolinę wg pierwszego przepisu, tylko barwników spożywczych nie miałam, więc dodałam farbki. REWELACJA. Bawią się maluchy, no i mąż też nie może się oderwać. Dzięki.
  • IMG_20160310_100646

    Idolka Z. - buka. Oczywiście zrobiona z dostępnych kolorow ;)
  • zamówiłam dziś na allegro barwniki ;-)
    jak przyjdą będziemy działać
  • Kto ma przepis na mase solna?
  • Dziękuję za wątek! Właśnie z tego przepisu robiłam ciastolinę już parę razy, zawsze wychodziła. Aż do wczoraj: wyszła strasznie klejąca breja, do wyrzucenia. Co poszło nie tak?
    I drugie pytanie: jak zabarwić masę, gdy nie mam w domu barwników?
  • @Agnicha dzieki!

    @weronika85 sprobuj barwic kurkuma, sokami, papryka w proszku :)
    Podziękowali 1weronika85
  • Znalazłam dobry piasek kinetyczny na allegro po 5 zł za kg. Więcej za przesyłkę wyszło niż za piasek. Mamy to parę miesięcy  i nie wysycha, zachowuje swoje właściwości, choć nie wszystkie kolory są równie miękkie 
    Podziękowali 1sylwia1974
  • edytowano styczeń 2019
    Nie jestem pewna czy to ten, ale opakowanie wygląda identycznie https://allegro.pl/oferta/magiczny-piasek-kinetyczny-1kg-piaskolina-kolory-7240348749
    Sprzedawca nazywał się unibox ale widzę że teraz nic nie ma wystawione.
    Najlepiej się zachowywał niebieski, może dlatego że pierwszy otwarty, może to kwestia barwnika.
  • Może głupio zapytam, ale co to jest za piasek? Do zabawy w domu, tak? Jak to robicie, żeby cały dom nie był w piasku?
  • Jak to robię? Mam duży płytki pojemnik na pościel z Ikea, kładę bo na skrzynce, dzieci na krzeselkach i przesypuja, jezdza wywrotkami, palcami, babki robią. Mało wypada na zewnątrz. Jak znudzi się po 30minutach to zaczynają rozwalac na pokój wtedy zabieram i wspólnie sprzatamy, większe szufelka mniejszeodkurzacz, potem otrzepuje ubranie i buty bo się przykleja do butów. U mnie 2 i 4 latka. Widziałam też patent jedno dziecko małe wkładać do tego pojemnika lub dmuchanego baseniku. Wcześniej miałem płytkie naczynie czyli blachę od ciasta i wszystko się wysypywalo, cale ubrania zasypane 
    Podziękowali 1Ania D.
  • Czasem przenoszę małe wiaderko śniegu i też sobie przy stoliku w płaskim pojemniku lepia przesypuja jakieś naczynia łyżki biorą, najwyżej zamocza trochę dywan. 
    Ten piasek jest miękki i trochę jak ciastolina, klejacy ale nie do rąk miły w dotyku
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.