Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki NAMIOT ???

2456710

Komentarz

  • @ Savia - nasz namiot jt 6 x 4 m.


    w Chorwacji mieliśmy parcelę 7 x 7 m. więc spoks.
  • @Savia, my kupowaliśmy 9 lat temu w Decathlonie. Mogę polecić Quechuę (to taka ich sztsndarowa marka w tym sklepie). Nie mam porównania z Campusami, bo wtedy nie znaleźliśmy w Polsce podobnych namiotów innych marek. W Decathlonie fajne jest to, źe mają rozstawione większość namiotów - można wejść, przymierzyć, wszystko obejrzeć. Dla nas rozstawiali też ten, który chcieliśmy kupić.
    Nasz jest przestronny, ale nie ma problemu ze znalezieniem na niego miejsca. Rozkłada się łatwo, ale pół godziny trzeba mieć (z dziećmi zazwyczaj więcej). To jest namiot stacjonarny, do rozłożenia się raz a porządnie. 
    Teraz Decathlon ma te namioty szybko rozkładane - my mamy taki mały, na pewno przyjrzałabym się tym większym jakbym teraz kupowała.

    My bardzo lubimy jeździć pod namiot. Mamy doświadczenie z kempingiem nad morzem w Dębkach i Lubiatowie, ale to sprzed wielu lat - zazwyczaj jeździmy do znajomych.
    Jak tak sobie popisałam o namiotach, to od razu mi się odechciało kampera, he, he. 
  • nooo, @Małgorzata narobiłaś mi smaka tym polem namiotowym, już sobie je wklepałam do ulubionych i będę męża przekonywać :D
    noooo, ja to już tam mogę jechać :)

    jak Bóg da to tam pojedziemy :)
  • I ten fajny: http://allegro.pl/wyprzedaz-wielki-namiot-quechua-2-sypialnie-8-os-i2961697498.html
    tylko czy z przedsionka da sie zrobic sypialnie?

    @Inka ten jest szybkorozkładalny, tylko to nie jest typowa 6. Czy nada się środek do spania gdy chłodno? Co myślicie?

    Nie widziałam by 6-tki robili w wersji seconds.
  • http://www.eurocamp.pl/
    Takie ceny???

    Musicie naprawdę to lubić.

    Chyba że ktoś się rąbnął.

    I to za tydzień.

    Albo za noc ale w CZK
  • Za noc. Teraz już nie pamiętam ,czy w złotówkach ,czy w euro.
  • Ja tylko dodam, ze latwiej ustawic dwa male/ srednie namioty, niz jeden ogromy. I chyba tez wygodniejsze to na inne wyprawy jak akurat cala rodzina nie jedzie, mozna wtedy cos mniejszego wziasc.
  • W zeszłym roku za 2 tygodnie w środkowych Włoszech i z 10 % zniżką dla kilientów z poprzedniego roku zapłaciliśmy ok. 4,5 tysiąca zł. Ale to było na kempingu Marina di Montalto -tam są tańsze domki marco-polo. Generalnie poza sezonem jest dużo taniej. Można sobie wykupić dowolną ilość noclegów.
  • Aha - byliśmy w drugiej połowie sierpnia. Bo cena zależy od sezonu ,zmienia się co chwilę.
  • Moi znajomi nad Bałtykiem wydali na wakacje o wiele więcej
    ;)
  • Jak bėdà upały to moim zdaniem na luzie
    Bo w sypialni może być bardzo duszno B-)
    W sierpniu na Suwalszczyźnie na upały nie liczę. :-)

    A... tak mi się przypomniała. Swego czasu chodziłam z W-wy na Jasną Górę. Mam za sobą osiem pielgrzymek, ale dwie były wyjątkowe.

    Jedna tak gorąca w nocy, ze wszyscy spali poza namiotami, a ze stodół wydobywały się jęki i wzdychania. :-)

    Druga - koszmarnie zimna. Mróz malował wzory na namiotach i o 1-2 w nocy ludzie błagali by już wstać i iść dalej. :-S
  • Moi znajomi nad Bałtykiem wydali na wakacje o wiele więcej
    ;)

    Zgadza sie. Czasem za glowe sie lapie slyszac ile ludzie wydaja na wakacje w Polsce i to bez zadnych rewelacji. Nam najlepiej sprawdza sie opcja tani lot/auto + apartament (poza moze 4 tygodniami w wakacje jest to nawet tansze od campingu), albo (z wiekszymi dziecmi) lot + wloczega po jakims tanim kraju, nawet calkiem bliskim jak Turcja (wschod i polnoc, nie poludnie i zachod, gdzie pelno turystow) albo Maroko. Warto przesledzic gdzie dolatuje np. Ryanair ;)
  • cena zależy od sezonu ,zmienia się co chwilę.
    Widziałem... Mimo wszystko jednak, zawsze myślałem, że to tani sposób podróżowania.
  • @Savia - moim zdaniem można spokojnie nocować w tym przedsionku, bo tam jest podłoga zintegrowana z resztą. Tylko pytanie po co? Wygodniej będzie chyba zająć dwie sypialnie, a przedsionek mieć na rzeczy. Jak nominalnie jest miejsce na 2 dorosłe osoby, to zmieści się spokojnie 3-4 dzieci lub rodzice z najmłodszym, moim zdaniem. Oczywiście, trzeba to zobaczyć na miejscu. Ja bym nie kupowała na Allegro rzeczy z Decathlonu - tak masz gwarancję, wymianę jakby co i wszystko na miejscu. No chyba, że jest dużo taniej...
  • @tatapafcia -i przypominam , że tyle wydaliśmy na wakacje dla rodziny 7-o osobowej ,w bardzo atrakcyjnym miejscu (granica Toskanii i Lacjum) , przy samej plaży (piaszczystej) w domkach z pełnym wyposażeniem kuchennym i łazienką. .
  • Jeszcze cos mi sie przypomnialo - bardzo czesto ceny wakacji/wycieczek sa nizsze w Niemczech niz w Polsce. Warto wiec poszukac troche w necie. Tesciu placil za polska wycieczke o 1000(!!!!) euro wiecej od osoby niz by zaplacil za to w Niemczech. Wszystko dlatego, ze w Polsce takie wycieczki organizuje jedna osoba, w Niemczech kilkadziesiat.
  • @Inka na allegro nie zamierzam kupować, znalazłam tylko przykładowy model. W decathlonie dopiero zacznie się sezon, bo na razie wybór niezbyt duży.

    Jak się zmieścimy w sypialni to ok. Ten był największy z szybkorozkładalnych.

    A śpiwory? Jakieś mamy, ale niezbyt ciepłe. Co polecicie z takich ciepłych, ale dostępnych cenowo?
  • @tatapafcia - bo na eurocamp opłaca się być wielodzietnym -płaci się za namiot albo domek bez względu na ilość osób (ale max 6-7 w zależności od domku). Tak samo jest na vacansoleil i innych tego typu kempingach.
  • edytowano luty 2013
    @tatapafcia - bo na eurocamp opłaca się być wielodzietnym -płaci się za namiot albo domek bez względu na ilość osób (ale max 6-7 w zależności od domku). Tak samo jest na vacansoleil i innych tego typu kempingach.
    Ale ja porównuję do innych możliwości właśnie na tyle osób. Vide ten segment, który wkleiłem w wątku o camperach. Za tydzień (a nie dzień) płacisz 100 E od września do czerwca, 130 w lipcu i sierpniu.


    Moi znajomi nad Bałtykiem wydali na wakacje o wiele więcej
    ;)

    Zgadza sie. Czasem za glowe sie lapie slyszac ile ludzie wydaja na wakacje w Polsce i to bez zadnych rewelacji. Nam najlepiej sprawdza sie opcja tani lot/auto + apartament (poza moze 4 tygodniami w wakacje jest to nawet tansze od campingu)
    Skoro w wakacje kamping jest 15x droższy, to tym bardziej tańsze jest wtedy :)


    @tatapafcia -i przypominam , że tyle wydaliśmy na wakacje dla rodziny 7-o osobowej ,w bardzo atrakcyjnym miejscu (granica Toskanii i Lacjum) 
    Być może w porównaniu do cen we Włoszech to się opłaca. Nie byłem kilkanaście lat, ostatni raz - w 2001 - już było drogo w porównaniu do l. 90-tych. Ale w Hiszpanii i Portugalii Eurocamp daje podobne ceny. I tam to na 100% jest parę razy przepłacone.


    Moi znajomi nad Bałtykiem wydali na wakacje o wiele więcej
    ;)
    Można wydac i 30k jak ktoś ma i chce :D
  • My byliśmy z eurocampem w Hiszpani i polecam :) Co do kosztów to można je okroić i to nieźle. Tanie loty , promocje za 7 noclegów 3 gratis itd. Jako ,że mieliśmy wtedy tylko jedno dziecko zgarnęliśmy przyjaciół i moją siostrę (mieściły się 4 osoby dorosłe i 4 dzieci chyba a ,że K nie miała skończonych 18 lat więc liczona była jako dziecko ) i podzieliliśmy koszty domku. Wiadomo przy rodzinie z większą liczbą dzieci nie możlwie ale z jednym (jak w naszym przypadku wtedy ) rewelacja.Teren ogrodzony , restauracje , sklepy, baseny , atrakcje dla dzieci :)  Maciejka pisała ,że w Niemczech taniej za to w przypadku eurocampu i UK to zdecydownie taniej z PL. Sprawdzaliśy ceny i można wyjść taniej nawet 500 funtów.
  • Pewnie dla każdego tanio/drogo znaczy co innego. Dla mnie są to całkowicie  osiągalne rzeczy ,wiec skoro się nam spodobało , nie sprawdzałam ile byśmy wydali np. na kwaterach. Bo odpowiada nam atmosfera na tych kempingach.
  • @Diana -a gdzie byliście w tej Hiszpanii ?Ja mam na oku Delfina w Katalonii ,ale to z opcją lotu samolotem do Barcelony. 
  • Pewnie dla każdego tanio/drogo znaczy co innego. Dla mnie są to całkowicie  osiągalne rzeczy ,wiec skoro się nam spodobało , nie sprawdzałam ile byśmy wydali np. na kwaterach. Bo odpowiada nam atmosfera na tych kempingach.
    Jedna rzecz osiągalność, a druga porównanie:)
    Kilka wakacji nocowałem w mobile homach, nie była to rewelacja. I nawet dla 2-4 osób mało wygodnie. Może eurocamp ma inaczej?
    Jeśli atmosfera jest taka fajna, atrakcje dla dzieci, o ktorych pisze Diana, dobre i w cenie, to to rzeczywiście są istotne zalety.

    Lot jest istotnym czynnikiem - zawsze.
  • Cypsela na Costa Brava , lecieliśmy do Girony , trafiliśmy wtedy wizzairem jakąś mega promocje i bilety lotnicze były naprawdę niedorgie.
  • No może jakoś super-wygodnie nie jest , ale dawaliśmy radę.W każdym razie jakoś się uzależniłam od takiego sposobu spędzania wakacji ). Ale jak na mój gust - dla 2 osób to taki mobilhome powinien być bardzo wygodny. Dla czterech też.
  • Tak naprawdę to wygodniej nam było w namiocie ,ale nie ma 7-osobowych. No i namioty są sporo tańsze.
  • edytowano luty 2013
    co do kosztów, my za 2+5, płaciliśmy za noc na campingu 40 Euro. Parcela 7 x 7 m, tylko na namiot. 25 m od brzegu krystalicznego i ciepłego (29 st. C) morza.
  • Myślę, że to trochę kwestia sposobu spędzania wakacji. Widzę, że jeździcie latem nad M. Śródziemne (nie w sensie geografii, tylko ściśle żeby to morze było przy łóżku). Mnie to niewiele daje, a pewnie wpływa na cenę.

  • Fakt , szukam kempingów z bezpośrednim dostępem do morza.To dla mnie zdecydowany atut.

    W zeszłym roku mieszkaliśmy w pierwszym rzędzie domków,zaraz za wydmą i cudowny był ten ciągły szum morza
    :)

    Oby do wakacji ..... ).
  • edytowano luty 2013
    jeśli lecicie samolotem, to co bierzecie ze sobą? nie sposób (chyba) wziąć wielu rzeczy, które chciałabym mieć ze sobą na kempingu... np. rowerki dzieci, śpiwory, coś do gotowania, ręczniki plażowe, itd

    a może się mylę?

    ps.czy namiot i materace się wypożycza na miejscu?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.