Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

.

2

Komentarz

  • edytowano listopad 2015
    .
  • @Bea jakie Ty rasy króli masz? przypomnij mi plisssssssss....
  • edytowano maj 2014
    Mój znajomy ma dużo królików ale nie jest to jeszcze ferma. Niestety pozwolił małemu synkowi bawić się z tymi królikami, nadawać im imiona. Wiecie co ten mały przeżywa gdy oni co rusz zabierają mu takiego pieszczoszka i zabijają na mięso ? Dramat dla dzieciaka.
  • edytowano listopad 2015
    .
  • Nasza nowa maskotka ;)

  • edytowano maj 2014
    @Bea gorąco Ci polecam kalifornijskie. Wczoraj dotarła do mnie samiczka, ma 5 m-cy i to jest kupa mięsa (jak po siłowni ;) ). Dzień wcześniej M. ubijał nasze w tym samym wieku. Nie ma porównania.

    I decyzja zapadła, przerzucamy się na rasy srednie mięsne: kalifornijskie, wielkie jasnosrebrzyste, nowozelandzkie czerwone (czekam na dostawę tych dwóch ostatnich). Nasz samczyk rozpłodowy (mix z belgiem) na razie zostanie, bedziemy mieć też piękną niebieską barankę. Podobno krycie średniaków dużym daje fajne efekty. Nie wiem jak odwrotnie.
  • Na belgi się dłuuugo czeka. Nie należy kryć wcześniej niż 8 m-cy samica, samiec do rozpłodu dopiero roczny.
  • @Bea dotarli do mnie nowi lokatorzy :-)


  • Ktoś tu na forum (poza nami) hoduje króliki?
  • edytowano listopad 2015
    .
  • Mój M miał opór przed ubiciem... do pierwszego razu. :P

  • O, super! @groszek macie mieszańce czy rasowe?
    Pochwal się :-)
  • Nasz ostatni nabytek. Czyż nie jest piękny? :x

    Tzw. barwa niebieska - szarość z odcieniem chmurnego nieba...

  • Bea wszystko przed Tobą :bz
  • @Savia, za ładny, jak na pasztet! ;))
  • @Skatarzyna one na rozpłód :D

    Pasztet będzie jak się zrobi stary i brzydki ;)
  • Pokryliśmy baranki. Ciekawe co z tego będzie.?

    Ho ho to już genetyka poszła tak daleko, że można pokryć baranki ? Zawsze myślałam, że to baran pokrywa owieczki :))
  • A u mnie dzis M ubil 3 sztuki. :-)

  • Przyłączam się do grona hodowców :) mamy 8 szt młodych krolików kupionych dziś od sąsiada. Trochę się obawiam, ponieważ dwa lata temu dużo młodych króli nam padło przez chorobę, wizyta weta nie pomogła, za późno na nia było. W jakim wieku należy zaszczepić króliki?
    I jeszcze jedno pytanie, mam metalową klatkę, ale w środku nie ma kotnika, by mogły się schować przed deszczem wiatrem. Jakie powinien mieć wymiary taki kotnik? Jeden dla wszystkiich 8?Jak długo mogą być razem? Muszę pomyśleć o jeszcze paru klatkach. Na zimę nie zamierzam ich trzymać.
  • Kociarze do odkaźania używają virconu. Silne cholerstwo i wybija wiele. W postaci granulatu i tabletek do rozpuszczania w interesującym nas stężeniu.
    Wszystkie klatki wystawowe, kociarnie ręce itp. odkazamy tym właśnie
  • Jakim? Takie sypkie? Gdzie się to kupuje? Muszę odkazic kurnik, nowe kury przychodzą a stare zarażone były jakimś dziadostwem, nawet antybole im nie pomogły.
  • Dziś kupiłam szczepionke dla króli, podobno na kilka różnych chorób, przeznaczona dla małych. Tylko zaszczepić się obawiam, bo dawno nie robilam...
  • Nie znam się, to pytam- wapno ma właściwości odkazające? Myślałam, że to taki relikt a teraz juz inne środki się stosuje :)
  • Może i relikt,ale bakterie jeszcze o tym nie wiedzą.
  • Się oplułam =))
  • @karolinamika jaką szczepionkę kupiłaś?
    Jest na pomór i myksomatozę, bo raczej takie kombinacje się stosuje.
    Szczepienie nie jest trudne, bo to pod skórę na karku lub przy skoku. Trzeba tylko patrzeć by igłą obu skór nie przestrzelić. Mnie czasem pociekło po futerku z drugiej strony ;)
  • karolinamika w jakim wieku króle? Szczepi się 10tyg, bo młodszym trzeba potem powtarzać szczepionkę.

    Trzymanie razem jest zależne od rasy. Rasy średnie mogą się zapłodnić już jako 3 miesięczniaki. Jak chcesz zatrzymać jakiegoś samca na rozpłód to oddziela się wcześnie, bo samce wzajemnie się kastrują.
  • Dobrze wiedzieć. Szczepionka to castomix. Doczytałam ze to na RHD i myksomatoze. Od 10 tygodnia. Sprzedający wprowadzil mnie w błąd. Myślałam że pomor też w tym jest.
    Btw zazdraszczam klatek savia :)
  • RHD to pomór właśnie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.