jaki piekarnik

Musze kupić nowy piekarnik elektryczny do zabudowy i nie wiem jaki.Poradzie co kupić
«1

Komentarz

• my kupiliśmy jeden z tańszych bo mnie nie interesowały teleskopy i inne atrakcje, chciałam mieć timer z funkcją wyłączania i mam.
    Amika , termoobieg itp chyba 500 zł kosztował, jestem zadowolona
  • na pewno nie polecam z ikea, miał się samoczyścić, a tylko samordzewieje, choć działa sprawnie i zasadniczych funkcji, pieczenia na rózne sposoby czepić sie nie mogę!
  • Amika ma wypasiony piekarnik za 990 ..sama w sobotę szukałam dla siebie wolnostojącej, ale z takim wyposażeniem to taniej do zabudowy
  • Amica z termoobiegiem. Najprostsza, bez bajerów. Im więcej tych bajerów, tym więcej elementów do psucia.
  • no właśnie zastanawiam się nad tą amiką
  • My mamy hotpointa czy coś, piekarnik jak piekarnik, tylko z jednej rzeczy jestem niezadowolona- nie da się go lekko uchylić, żeby powoli stygł, jak uchyli się go te kilka cm to automatycznie się domyka. Zwróćcie na to uwagę, bo to jest denerwujące:/
  • Nie wiem co mamy, chyba Siemensa, ale cos fajnego ma ten piekarnik - cala blacha wysuwa sie z drzwiami przy otwieraniu. Bardzo pomocne dla mnie, ktora zawsze sie parzyla przy manewrach piekarnikowych.
  • Ale takie"szufladowe"drogie są niestety.Chciałam taki ale kupiła whirpoola i jest ok.
  • Taka wysuwana blacha może być praktyczna jak piekarnik jest nisko, ale jak jest wyżej, to już może stanowić utrudnienie.
  • Ja wole bez wysuwanej blachy
    A jakie konkretnie macie modele .Ma ktoś zabezpieczeniem przed dziećmi, sprawdza się? .Musze szybko podjąć decyzje bo inaczej nici z ciast i ciasteczek nie mówiąc o rybach
    :(( :((
  • na pewno nie polecam z ikea, miał się samoczyścić, a tylko samordzewieje
    @Skatarzyna mi przepalił się podczas samoczyszczenia, potem ceregiele z wymianą, czekanie 2 tygodnie bo cośtam się wydłużało... W drugiem już nie miałam odwagi sprawdzić :D
  • Wciaz czytam "jaki PIERNIK" :))
  • @średnia rodzinka, jak mam piekarnik do zabudowy- Amica. Mam go już jakieś 16 lat. Tylko wiatrak był 2 razy wymieniany (szewc boso chodzi, ale w końcu męża przymusiłam do wymiany ;) ) Mąż, obeznany w temacie, nadal poleca kuchnie Amica.
    Nie mam zabezpieczenia przed dziećmi. Panel mam z przodu, na wysokości przeciętnego dwulatka. Zdarzało się czasem dzieciom włączać płytki na kuchni, więc pilnuję, by na kuchni nic nie stało, czy nie leżało. Ale możesz kupić z panelem obok płyty i wtedy masz problem pilnowania z głowy.

• zdecydowaliśmy się na amice.Dzięki za rady jak będę mieć w domu to zdam relacje :))
  • Nie polecam Indesit Ariston . Szyba pękła przy 5. pieczeniu od temperatury , aktualnie od 2 miesięcy użeramy się z serwisem i jak się już żaliłam, sernika w te święta nie będzie.
  • edytowano grudzień 2014
    Indesit Ariston?

Ariston to Hotpoint ariston, a indesit to indesit... Czyżby się połączyli?
  • My mamy Ariston, a wszelkie sprawy załatwiamy w Indesicie i takąż nalepke serwisową ma piekarnik. Stawiam na połączenie.
  • edytowano grudzień 2015
    Miałam napisać jak kupimy piekarnik .A więc kupiliśmy Amice ,moje wrażenia
    -emulsja łatwo zmywalna wcale nie jest łatwo zmywalna i już mam brudny piekarnik
    - czasami elektryczny zegar wariuje
    - dotykowe ustawianie mnie denerwuje ,musi być idealnie czysty panel i dłonie też żeby w ogóle zadziałało
    - na szczęście póki co piecze bez zarzutu
    kupiliśmy
    http://www.elecity.pl/amica-piekarnik-amica-ebf6521aa-10152-3etsdhbqx,id-141367
  • Mam pytanie, pewnie głupie - czy można użyć piekarnika, w którym zepsuła się wewnętrzna szyba drzwiczek? Chodzi o to, czy przy pieczeniu szlag nie trafi tej jednej ocalałej
  • hmm, zawsze jest ryzyko.
    zamów u szklarza na wymiar hartowaną. Tańsza będzie niż w serwisie. I teoretycznie za dzień-dwa gotowa do włożenia
  • Szybę mam, nie ma tylko jeszcze takiego małego ślicznego haczyka, który ją trzyma
    Zepsuło się parę drobiazgów, a naprawa trwa trzeci tydzień :((
  • a zdrutować póki co nie możesz? Nie to żebym Ci prowizorkę kazała odstrzelić ale...
    Albo chwilowo na silikon termiczny? Tuba to wydatek rzędu 30 zł ale trzyma dobrze. Części przy silniku tworzyłam - taką uszczelkę co wychodzi z braku możliwości zakupu nowej. Działa bez zarzutu. jak nie wiesz gdzie kupić to kominiarza zapytaj. On się nie ima wysokich temperatur.
    Tylko przed klejeniem odtłuść powierzchnię.
    Albo opcja trzy - przykręcić czymś jak są dziury w szybie. Niekoniecznie estetycznie ale w środku chyba nie przeszkadza :)

@minka też ma dobry pomysł. Taśmą też szybko bedzie działało. I odkleisz, wyczyścisz i śladu nie będzie.
  • nie na temat, ale w temacie - w kominku w domu oraz w wędzarni poszły nam oryginalne szyby, mąż zamówił u szklarza, zamontował i są - co zauważyliśmy, o wiele mniej się brudzą i o wiele łatwiej je doczyścić, niż te, co były!
  • Dzięki! spróbuję z taśmą, a jak nie zadziała - silikon
    Tylko czy on się potem odklei Bea? Jak już nabędziemy haczyk?
  • Tak. Z szyby się wszystko odklei. Najwyżej zetniesz nożykiem i zapytaj od razu czym się resztki usuwa. Zwykle benzyną ale warto spytać. Opcjonalnie drapanie albo druciak :D
  • Podziękował!
  • @Bea , masz u mnie dużą wódkę! Kupiłam taśmę, sklejone i dziaaaałaaaa!
    ^:)^
  • hmmm, masz problem - nie piję wódki :P
  • To dobrze, ja też ;-)
    Obalimy czekoladki, o.
  • Uuu, faktycznie. Przepraszam. W takim razie wódka do ciebie a czekoladki do Bei , jako nagroda pocieszenia za silikon :-D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.