Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

nordic walking - odchudza?

Stracił ktoś z Was na wadze chodząc z kijkami? Dreptanie lubię, prawidłową technikę mam wyrobioną (po kursach z instruktorami), wiem że przynosi wiele korzyści, ale psychicznie byłby mi lepiej gdyby ktoś poświadczył dodatkowe odchudzające właściwości tych "spacerów". :)

Komentarz

  • @kitek, ja słyszałam że NW działa podobnie jak orbiterek, te same grupy mięśni pracują, a na orbiterku wszak można schudnąć :) . Ba, nawet same spacery regularne potrafią odchudzić, (że o kondycji nie wspomnę) to chyba tym bardziej jeśli się chodzi z kijkami, nie? Tak na logike :)
  • @Kalinosia tak na logikę to masz rację:) ale ja niewierny Tomasz jestem i świadectwa potrzebuję. Historii jak to po tygodniu kijkowania jedna z drugą schudły po 20 kg i teraz nawet rozmiar 36 jest na nie za duzy:)
  • hahaha, ja Ci taka historie mogę opowiedzieć jeśli chcesz :) Zawsze miałam bujną wyobraźnie :D
  • opowiadaj, może zadziała jak placebo:)
  • haha zaczynam więc:

    Dawno temu, kiedy ważyłam kilów sto albo dwieście, i byłam taka gruba że skarpetki mi się na nogi nie mieściły, usłyszałam w tv o cudownym działaniu kijków. Myslę sobie - czemu nie spróbowac? Dieta kwaśniewskiego, kopenhaska, herbalajfy i herbatka Figura1 nie zadziałały, to może NW?
    I kupiłam te kijki...I nie uwierzysz - już w dniu, kiedy je pierwszy raz dotknęłam poczułam się lżejsza! Wydawało mi się to niemożliwe, ale postanowiłam sprawdzić. Wchodzę na wagę i cud! 0,5 kilo w dół od samego złapania kijka reką!! Od tamtej pory wszędzie chodziłam z kijkami. Spałam z kijkami. Jadłam z kijkami :) Dziś jestem szczęsliwa, spełniona, piękna i szczupła, wyleczyłam się z trądziku, znalazłam męża i dobrą pracę- a to wszystko dzięki kijkom a pierworodnego syna nazwałam Kijetan :)

    Ładnie ? :)
  • ah, lecę na wagę. Czuję że już straciłam ze trzy kg. Może zamiast kijków po prostu co wieczór przeczytam sobie Twoją wzruszającą historię :) ?
  • Kalinosia umarlam :D
  • @Kalinosia a tym mężem to tak zawsze jest? Bo ja nie wiem czy mój będzie zadowolony jak sobie znajdę nowego.
  • odchudza, przy systematycznym chodzeniu,
    ręce wzmacnia i plecy, człowiek się prostuje
  • Czemu mi ręce drętwieją od trzymania kilkow?
  • trzymasz je na sztywno cały czas czy puszczasz luzem przy ruchu ramion do tyłu?
  • Dobra znajoma jest fachową instruktorką, spytam i dam znać :)
  • Nie wiem, musze sprawdzi. Moze niewygodne mam.
  • @Savia rzuć okiem na filmiki na youtubie jaka jest prawidłowa technika chodzenia. Zwykłe chodzenie z podpieraniem się kijkami ma niewiele wspólnego z nordic wal.
  • @Savia, drętwieją bo chudną :)
    hie hie

    @kitek, w kwestii męża.. no cóż... to..swoisty efekt uboczny kijków - trza się z tym liczyć. :P
  • a dobrego chociaż tego męza znalazłaś? przystojny, bogaty?
  • Ooooo, pewka!
    Włoch. Blondyn z niebieskimi oczami. w dodatku multimilioner. I skromny. i przystojny jak prezydent Duda. i gotować umie. oh, tak gotuje ze gdyby nie kijki ktore od czasu do czasu biorę do rąk - to bym znowu utyla
    :D
  • hahahahahhaha :D
  • @jukaa multimilioner i to jeszcze w euro pewnie:) Będziesz cierpieć estetycznie, ale za to w dostatku:) Podobno pieniądze szczęścia nie dają, ale lepiej płakać w mercedesie:)
  • @Kalinosi , brakowało mi ciebie tutaj =))
  • odchudza manie dziecka na oddziale szpitalnym i pobyt z Onym całodobowo bez własnego talerza
  • O widzisz @Skatarzyna i chudniesz, tylko sposób jest dość brutalny.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.