Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ile macie garnków?

13

Komentarz

  • Az zaczelam liczyc. jeden gar wielki, dwa srednie i jeden sredni zeliwny, 2 rondle, maly rondel i malutki rondelek. Patelnia jedna malutka, jedna zeliwna emaliowana duza 9 kocham ja!!!), patelnia ceramiczna duza, i jeszcze chyba ze trzy duze. Jedna patelnia srednia zeliwna i jedna zeliwna grillowa. trzy male owalne patelenki do podawania farszu do fajitas - z podkladkami. Parowar i wolnowar. Ze trzy naczynia do zapiekania. I to wszystko-chyba...
  • Haku pytała o komfort gotowania...
    bo na minimum tez się da rzecz jasna
    szykując się do przeprowadzki zostawiłam sobie trzy garnki 2, 4 i 8 litrów oraz patelnie i wok i wystarcza...ale to nie komfort...

    aaaa i lubię garnki z podziałka na litry w środku ;)
    szybkowar też lubię
  • edytowano sierpień 2015
    o, i woka zapomnialam dodac...Chyba mam za duzo garnkow... i jeszcze mi sie patelnia jedna przypmniala...i granek do ryby...ratunku, dusze sie w garnkach!!!
  • @Skatarzyna- z tą jaglanką to nie mam odwagi potwierdzić :) bo czas gotowania, zapotrzebowanie na wodę itd. obliczone są na ryż, ale jeśli Savia gotuje w tym prostszym modelu i jest ok to bym zaryzykowała.A nawet namawiała :D
  • Dzięki, In Spe, tak właśnie myślę - skoro w mikrofalówce czas gotowania jaglanki i ryżu jest b. podobny, to raczej warto zaryzykować, pewnie przy jakiej okazji wrócę do tematu.
  • Na czym polega tecjlhnika ggotowania ryzu w takim garnku? To jest gotowanie w wodzie czy na parze? A smakuje inaczej? A czy moge przystoowac thermomixa do tego - to do znawcow obu urzadzen?
    Wiem ze to seria pytan ale odkrywam nowy siwat :)
  • płucze się ryż, dolewa odpowiednią ilość wody i włącza start, a garnek ogrzewa taki wewnętrzny, wyjmowany wkład z Teflonu(?), ryż się gotuje, później "odparowuje", a później tylko trzyma ciepło :)

    jeśli chodzi o smak to dużo zależy od odmiany ryżu
    w północnej części Azji je się tylko taki ryż- perłowy, do sushi
    http://allegro.pl/nobi-sushi-ryz-do-sushi-kimpo-9-07kg-promocja-i5139578814.html

    na termomixie niestety nie znam się wcale
  • mam chyba z 10 a nie znoszę gotować !
  • @Skatarzyna powyższy sprzęt wyłącza się gdy woda zostaje wessana (nie wiem jakim cudem ;) ), więc mając proporcje dowolnej kaszy i wody - gotujesz wszystko i zawsze jest super.
  • @ramatha co to znaczy: " czy moge przystoowac thermomixa do tego"? Nie rozumiem pytania, a chętnie bym odpowiedziała.
  • Nigdy nie liczyłam garow :)>-
    Nie wiem ile mają litrów.
    Jeden bardzo duży,trzy duże,z pięć małych i trzy malutkie.
    Tak jakoś żeby była druga zmiana do gotowania gdy ich cześć jest w zmywarce.
    Jak się nie ma zmywarki to można mieć mniej,myślę.
    (fajny wątek odstresowujacy wygrzebalam :D )
  • Co za odkrycie! Nie liczyłam bo rzadko gotuję. Wiem że za mało i zawsze nie takie jakich właśnie potrzebuję.
  • Jak zechcesz pozbyć się małych to nie wyrzucaj. Ja chętnie przygarnę.
  • Ja tak tylko profilaktycznie :)
  • ja mam za malo malych i za malo duzych.. wlasciwie jeden duzy 5 l i szybkowar ktorego uzywamy jako normalny ale sie wolno zagotowuje i wkurza.. i zestaw slubny ingenio z doczepiana raczka- 3 ostaly sie zdrapane ;) na nowe se kupic bedziemy musieli nowe
  • W nawiązaniu do dryfu ubiegłogrocznego w stronę ryżowaru - nabyliśmy i b. często jest wykorzystywany.
    Ryżowar i wolnowar, to dwa świetne urządzenia, nie dość, że same gotują i to jak, to jeszcze miejsce na płycie kuchennej zaoszczędzone. :D
  • No tak, ale na blacie zajęte... ;-)
  • @maniek
    @mańka czy Wy przypadkiem nie macie lokalu w Wa-wie przy Grzybowskiej?
  • W sam raz :)

    Myślę, że minimum dla jakiego-takiego komfortu to tyle, ile potrzeba na 2 dni bez zmywania. Konkretne liczby zależą od liczby domowników i stylu życia.
  • Ile mamy garnków? Hm, wciąż za mało, albo za małe :)
    Podziękowali 1nowa
  • 1x 10 l
    2x 5l (ale wystarczyłby jeden)
    1x4 l
    3 x takie chyba 2 litrowe albo 2,5
    2 x rondel
    2x 1 litr

    wychodzi że 10....
    + 4 patelnie, używam 3
  • a jeszcze taki ogromny jajkowaty na 2 palniki którego używam tylko do ryby faszerowanej, powideł lub karpia na wigilię
  • Garnków mam duuuuzo.
    Musze segregacje zrobic.
    A jeden mam taki 20l ;)
  • Ogolnie mam wystarczajaco, ale musze zaopatrzyc sie w jakis ok 10l na rosol, bo jak gotuje w 5l to na jeden dzien starcza najczesciej.
  • @Małgorzata32 segregacja ciekawie brzmi
  • Wiecie, z tymi garnkami to jest różnie ;)
    Ja nie cierpię mieć dużego garnka, w którym zostało 3/4 zupy, zaraz przelewam do mniejszego. Ale mam sąsiadkę, która nie cierpi takiego przelewania, jak gotuje zupę na dwa dni, to drugiego dnia tę połowę zupy w wielkim garnku odgrzewa aż się zupa skończy.
    Dlatego ona ma same duże a ja jeszcze oprócz dużych mam mniejsze i malutkie, takie litrowe.
    Podziękowali 2Skatarzyna Natalia
  • Garnek teleskopowy by się przydał - dolewasz wody, wyciągasz w górę, zupy ubyło, obniżasz wysokość do odpowiedniego poziomu. ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.