Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Perfekcyjna Pani Domu

24

Komentarz

  • bo?

    a! że Barbary pewnie
  • Tajes, Barbara rządzi :)
    Ale u nas i tak buchty z koktajlem na obiad, bo dzieci już się doczekać nie mogły tego piątku ;)
  • Za Waszą inspiracją odczyscilam 4 pary meczowych butów, jeszcze tylko jedne czeka woskowanie, a on juz chciał nowe kupowac, za zaoszczędzone pieniądze kupie sobie ... buty :D
  • Czy ktoś z was zna sposób na przywrócenie pierwotnej bieli starym firankom. Są szare. A że lubię je i podoba mi się taki babciowy wzór na nich to nie chcę ich wyrzucać. Firanki stylonowe niestety nie bawełniane. Jak dotat moczyłam w odplamiaczu typu vanisch. Cloru nie próbowałam bo to stylon nie bawełna.

  • Strzelam: soda oczyszczona? :-?
  • A moze w sodzie z octem? Tylko nie podam proporcji, bo ja na oko. A sa tez jakies specjalne sole wybielajace do firanek tez. Moja babcia firanki moczyla zawsze w wodzie z sola kuchenna, ale nie wiem, czy mialo to wybielac.
  • Dorota, ja robiłam tak:
    wstępne pranie w wannie (ten etap pewnie masz już za sobą ;) )
    Potem do pralki na pranie zasadnicze ale bez proszku z samym vanishem. Doprowadzić do temp.50*C i wyłączyć. Po ok. 8h dosypać proszku i nastawić od początku na całe pranie.
    Jak to nie pomoże to wyrzucić. ;)
  • A może dałoby się ufarbować?
  • Droga redakcjo. Mam problem z kamieniem w wc. No jakies majstry przy remoncie wylaly do niego gips czy cus (serio) i dno jest od kiedy mieszkamy takie nierowne z plackiem tego czegos na srodku. Mniejsza ze sie zatyka i generalnie brudzi mocniej i trudniej szoruje. Przez takie podloze zbiera sie 3x wiecej kamienia, ktorego i tak jest sporo.
    Teraz go zaniedbalam przez 2tyg i jest masakra. Zrobilam mu nasiadowke z octu-wybralam wode, wlalam ocet, puscilo po 2x troche po brzegach. Wsypalam 2 odkamieniacze jak do czajnikow - nic!
    Co jeszcze probowac? Moja wina ze nie przypilnowalam. Normalnie 2x w tyg skrobie kamien, ale teraz nie domagam...
  • Melduje ze sposob Cart na firanki zadzialal. Byc moze nie jest to sniezna biel ale wygladaja na biale i czyste, a nie brudne i poszarzale.
  • @Dorota, cieszę się :)

    @Dorotak, a ten ocet wlewasz zimny czy gorący?
    Bo ja wlewam gorący i zostawiam na noc. Raz już było tak, że jak się wkurzyłam to śrubokrętem odtłukłam kamień i przez jakiś czas był spokój. Ale mój kibel ma 15 lat i już mu niewiele zaszkodzi :D
  • Zimny leje. O, to tak go zagrzac w garnku i chlupnac? Jutro sprobuje. Ja tez juz probowalam skrobac, ale chyba nie mam cierpliwosci... Tzn moj zoladek nie ma;-)

    a jak sie pozbywacie osadu z szaf kuchennych u gory? Rany, myslalam ze plynem do naczyn. Jak sie wczoraj P.zaczelo pienic, to dzieci banki lapaly...
  • @Dorotak -ja na kamień polecam kwasek cytrynowy. Jak najwiecej kwasku. Proponuję wlac do muszli wrzątku caly czajnik i wsypać kilka paczek kwasku. Będzie ładnie buzowac musowac. Można powtórzyć. Wolę ten sposób od octu.
    Tylko klapę zamknij
  • Na szafki kuchenne mam sposób mojej szwagierki : cienko ułożyć gazety i co jakiś czas zmieniać (kilka cm od brzegu szafek, zeby nie było ich widać). Do mycia jest wtedy tylko te kilka cm (traktuję je płynem do naczyń)
  • Nie wiem, czy to ten wątek, czy iść do rękodzielniczego, ale jak wyprodukować jakąś szybką metodą dużo ładnych i jednorazowych ozdób choinkowych? Na zasadzie - łańcuchy z wielu złotych gwiazdek albo śnieżynek, jakieś proste aniołki itp. I żeby nie wyglądało jak choinka w przedszkolu.

    Alternatywnie - kto widział gdzieś (może w Tigerze?) niedrogie i gustowne ozdoby?
  • Makaron kokardki pomalować sprayem i połączyć wstążka.
  • Od wstążki lepszy taki sznurek najzwyklejszy jak powróz i co kilkanaście centymetrów doklejać kokardkę klejem na gorąco.

    Tylko jak bedziesz kupować spray najlepiej złoty to patrz żeby to była farba w sprayu a nie lakier bo lakier słabiej kryje.
  • Tak, takie ładne ptaszki z szyszek widziałam na fejsie, Małgorzata pokazywała. I masa solna, oczywiście, mam jakieś figurki z zeszłego roku, ale dorobimy.
    Ciąża mi mocno redukuje zasoby intelektualne ;)
  • Plasterki też robiłam w poprzednich latach. DZiękuję Wam bardzo za odświeżenie pamięci.
  • @Marcelina, uważaj na farbę w sprayu, zwłaszcza tę metalizowaną. Ja się po niej prawie przekręciłam. W ciąży nie polecam...
  • Chciałabym zrobić ciasto miodowe na Święta.. te placki są zawsze takie twarde i dopiero kremem z kaszy manny je smaruje. Ale tym razem te placki chciałabym zrobic z tydzień wcześniej a kremem posmarować dopiero 23go grudnia. Myślicie że sie popsują te warstwy ciasta?
  • Ja dziś upieklam miodowe placki, musi być ok (znaczy mój mąż upiekl)
  • oo i do Świat powinny przetrwać... ;) to jest nadzieja dla mnie
  • edytowano grudzień 2015
    @Marcelina - ja swoje pomarańcze chiałam zrobić metodą przyspieszoną i do piekarnika wsadziłam khem...efekt, choć nieplanowany-fajny, miąższ się fajnie skrystalizował i wyszły mi "witrażyki" w kolorach od ciemnej pomarańczy do niemal purpurowego

    Orzechy się fajnie nadają - włoskie i ziemne w skorupkach, kleić na gorąco i malować, łaczyć z szyszeczkami (ja lubię bardzo modrzewiowe)

    Wyguglaj sobie-ozdoby z makaronu, gdzieś widziałam u nas w szkole aniołki z canelloni, ale nie odtworzę

    edit: może sie coś przyda
    http://www.google.pl/search?q=ozdoby+świąteczne+z+makaronu&nord=1&biw=1366&bih=667&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwjkp4fmxNvJAhWKCiwKHTE5D6kQsAQIGg
  • Ja na przyszły rok plan mam nauczyć sie na szydełku. Bede robić gwiazdki i bąbki.
  • W jysku mega przeceny świątecznych ozdób, np. szydelkowe aniolki 4 szt po 10 zł, szyszkowe łańcuchy, metaloplastyka, biezniki, filcowe gwiazdki też 4 szt po 2,5 itd.
  • metaloplastyka - to zaraz gazetkę odpalam :)
  • @Joanna36, też jestem fanką metalopastyki, ładne wzory można spotkać. Szkoda, że tak mało miejsca mam w mieszkaniu...
  • Ja mam krzesła i ławkę metalowe w "salonie" - lubię czarne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.