Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Miejsca w Polsce

2

Komentarz

  • @Pompejanka, też mam nadzieję kiedyś jeszcze tam wrócić. Tym bardziej, że mamy teraz małą Urszulke
    Podziękowali 1Pompejanka

  • kolejny ciekawy region - szlak Orlich Gniazd w tym Ojcowski Park (Pieskowa Skała, maczuga Herkulesa



    Dodakową wartością tych miejsc jest możliwość spotkania ze mną.
    Podziękowali 2Aneczka08 E.milia
  • jeszcze  Czocha, choć to juz nieco dalej i Moszna
    będziemy we wrześniu
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Bardzo fajna jest książka Szarkow, Polska moja ojczyzna. Chyba taki tytuł. Świetny przewodnik po Polsce, w sam raz dla dzieci. 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • A ja polecam zabawę geocaching
    skrytki są w bardzo ciekawych miejscach.
    Wielokrotnie trafialiśmy do ciekawych miejsc o których nie ma informacji w przewodnikach.



  • ja bardzo lubię Park Ojcowski z jaskiniami
    kilka lat temu nocowalismy w schronisku młodzieżowym w Skale
    dawałam radę z wózkiem na dużych kołach
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Wambierzyce w dolnośląskim koło Kłodzka. Niezapomniane. Perełka. Pieniny też bardzo lubię. Polecam Brandysówkę na biwak pod Ojcowem.
    Podziękowali 1Natalia
  • Małe Pieniny. Szlak z Palenicy pod Durbaszke, i Wąwóz Homole-Wysoka-Durbaszka. Z granicy najpiękniejszy widok na nasze góry. 

    Beskid Niski, Pogórze Ciężkowickie, Tuchów
    Suwalszczyzna, z bazą wypadową w Bryzglu.
    Tatry, po kawałeczku.

  • maliwiju powiedział(a):
    A ja polecam zabawę geocaching
    skrytki są w bardzo ciekawych miejscach.
    Wielokrotnie trafialiśmy do ciekawych miejsc o których nie ma informacji w przewodnikach.



    Rozwiniesz temat? 
  • A okolica Białowieży i Augustowa? Ktoś? Coś? Mamy w planach 5 dni w okolicach puszczy i 5 dni okolice Augustowa. A może przygranicznych Litwa? 
  • miejscowość Krąg na Kociewiu, warto!

    żywy skansen + sklep jakby z innej epoki na dzwonek, jest klimatowo B)
  • E.milia powiedział(a):
    maliwiju powiedział(a):
    A ja polecam zabawę geocaching
    skrytki są w bardzo ciekawych miejscach.
    Wielokrotnie trafialiśmy do ciekawych miejsc o których nie ma informacji w przewodnikach.



    Rozwiniesz temat? 

    Jest taka zabawa. Wrzuć w google nazwę i znajdziesz. Wersja polska i zagranicą i wszędzie :)
    Wybierasz teren , patrzysz gdzie są skrytki. I szukasz. 
    Znajdujesz i wpisujesz się na listę w skrytce. Potajemnie ;) 
    Fajne podpowiedzi, zagadki. 
    Ciekawe miejsca

    Warto warto 

    Sama próbowałam podjąć skrytkę koło kościoła przy ulicy żeby mnie nikt nie widział ;)

    Emocje gwarantowane :)
    Podziękowali 1E.milia
  • No właśnje dokładnie tak jest.
    Sktyki są różne małe duże , w lasach i na ulicach na zabytkach. Genralnie w fajnych miejscach.
    Na komórkę ściąga się z alikacje. Pokazuje ci mapę skrytek czyli caschów i koordynaty każej. Do tego gracze zostawiają podpowiedzi. Jak znajdziesz wpiujesz swój nick na liste i odhaczasz tą skrytkę jako zaliczoną w systemie.

    To zabawa na całym świecie.

    Podziękowali 1E.milia
  • Czyli to takie bardziej abitne pokemony?
    Podziękowali 2madzikg AgaMaria
  • W Skalnym Miasteczku w Ciężkowicach były dwie. Teraz może już więcej :).

  • Jesteśmy właśnie w Pieninach Spiskich.Blisko stąd, na Słowację,do Tatr ,trasy spokojne i urokliwe z mnóstwem potoków,Kopylec" i Łapszankę" z pięknymi widokami na Tatry, Łapsze Niżne i Kalwaria Spiska,Trybsz,Białka,Krościenko,Pieniński Park Narodowy,"Trzy Korony " można je zdobyć z Hałuszowej, wspomniany wcześniej Wąwóz Homole z których można zdobyć "Wysoką",piękny Rezerwat Biała Woda,Niedzica,Kluszkowce z których można zdobyć"Wżdżar" i "Lubań " w Gorcach.Ach
  • @Laf wczośniej pisałam co koło Augustowa warto zobaczyć., Zróbcie sobie spływ Hańcża jeśli możecie, poszukaj mojego poprzedniego posta (lub 2 poprzednich w tym wątku)
    Podziękowali 2Laf2011 AgaMaria
  • Na podróże i wędrówki po 'ścianie wschodniej' polecam absolutnie cudowny przewodnik wydawnictwa Rewasz, Polska egzotyczna (cz.1i 2). Tam jest kawal historii, swietnie opisane miejsca, Suwalszczyzne poznawalismy przez pryzmat PE :). Z pobytem w bani w Wojdzilkach lacznie. 
    Podziękowali 2E.milia Laf2011
  • O literę się pomyliłam-bania jest w Wodzilkach, to jest wieś Staroobrzedowcow.
    Jak w google wrzucicie 'czarna bania Wodzilki', to pokaże wam rzeczony obiekt. Wodzilki to prawdziwy koniec swiata, kiedys z niskim zawieszeniem nie dalo sie dojechac :)
  • My dziś byliśmy w Elblągu,co za urocza Starówka!!!!
  • Wracam do wątku. Zakochałam się w Nałęczowie! Ale klimatyczne miejsce! Ta roślinność w parku, miasteczko małe, senne, zdaje się bezpieczne, oddycha historią. I te wille ukryte w zieleni lub na zboczach wzgórz. Moje hity: Kościółek św. Karola Boromeusza, ośrodek Kurii Lubelskiej czyli dawna szkoła ziemianek na Jabłuszku, Pałac Małachowskich patrz Prus, Ochronka Żeromskiego, willa Ukraina, Willa Różana, Willa Pod Matką Boską czyli dzisiejsza kawiarnia Ewelina w alei Lipowej, Figura św. Michała Archanioła na tej ulicy...ulica Armatnia Góra; sama nazwa już jest ciekawa. I te wąwozy dookoła i pagórki etc.
  • @Pompejanka cały Drohiczyn jest klimatyczny. Spotkanie kultur Wschodu i Zachodu, zakola Bugu, cmentarz, na wzgórzu dawniejsze kolegium jezuickie - uwiecznione w "Pannach z Wilka" Wajdy, poza tym film grał też w "Nad Niemnem" i chyba też w "Kronice wypadków miłosnych" też częściowo...jest kilka kościołów i cerkwi, a miejscowość niewielka, jest Góra Zamkowa i historia Daniela, opowieści o Jaćwingach, królach, książętach, historii bardzo dawnej i najnowszej, odwiedził to miejsce Jan Paweł II.
    Można spacerować i czuć, że czas się zatrzymał.
    Podziękowali 1Pompejanka
  • Wiem, że wątek o Polsce, ale temat Litwy, najchętniej tereny przygraniczne?  Ktoś, coś?
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Troki wiadomo, 
    Wilno wiadomo,
    Góra Krzyzy wiadomo,
    Klajpeda jak ktos lubi nad morze,
    Oraz świetny skansen w Rumszyszkach

    Litwa taka mala, ze mi się wydaje, ze wszystko jest przy granicy.

    Btw jakis wątek byl na forum nt Litwy, ale nie wiem kto zakladal.


    Podziękowali 3Laf2011 Pompejanka AgaMaria
  • @Aneczka08, zainteresowalas mnie swoim wpisem o Dolnym Slasku. Masz tam jakąś baze wypadową godną polecenia?
  • edytowano czerwiec 2019
    Podbije temat, bo mamy plan na tegoroczne wakacje wyprawy Z Poznania przez Wrocław na Dolny Śląsk z jakimiś krótkimi wejściami w góry (Karkonosze albo Izery). Skład mamy 8,5 i prawie 2 lata. Czy ktoś ma jakieś godne polecenia miejsca noclegowe w tej okolicy? O polecanych miejscach już sporo czytałam i wiem, że na jednej wyprawie w te strony się nie skończy. Tym razem chyba odpuscimy Kotline Kłodzka, bardziej zachodnia stronę preferujemy.. 
  • Myśmy byli w Kotlinie Kłodzkiej rok temu u przemiłych gospodarzy, świetne miejsce dla dzieci, piękny ogródek, hamaki, ławka bujająca, wielce przyjacielski labrador, staw z przepysznymi pstrągami, które można zamówić na obiad. Miejscowość Szczytna. Zaraz sobie spróbuję przypomnieć dokładny namiar.
    Podziękowali 1Hania
  • Agroturystyka "Zielona Polana" Szczytna, ul. Szklarska 6A. Nasi chłopcy byli zachwyceni i marzą o tym, aby tam wrócić. 
    Podziękowali 1Hania
  • Domki u Petry, Gajówka, chatka babcina. Tylko 2 latek nie wiem czy na strych po drabinie wejdzie
    Podziękowali 1Hania
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Domki u Petry, Gajówka, chatka babcina. Tylko 2 latek nie wiem czy na strych po drabinie wejdzie
    Dwulatka byśmy pewnie raczej w turystycznym rozkładanym lokowali, ale po drabinie to on wejdzie, oj wejdzie ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.