Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kupię auto 6-7 osobowe.

1246734

Komentarz

  • Czekam! Termin: do 15 października. Mimo obietnic dealera czuję, że na wcześniejszą dostawę nie ma co liczyć :sad:

    W międzyczasie rozglądam się i jak na razie nic innego (konkurencyjnego) nie znalazłem. Najbliżej byłem kupna Multivana 13 letniego w extra stanie. Względy ekonomiczne mnie zniecheciły.
    Tak więc pomykam "nexusem" na gazie i czekam.:neutral:
  • [cite] PawelK:[/cite]Ale dalej nie daje mi spokoju multipla. Właśnie poczytałem <a href="http://ocenauto.onet.pl/index.html?FF=26&makeid=6&modelid=178&questionid=180">komentarze</a>; - generalnie nie są złe :/ Niestety prawie nie ma ofert krajowych, a trochę boję się sprowadzanych...


    MULTIPLA fajny samochodzik ( u nas nie miał dużego wzięcia), też o takim myślałem, ale że jestem słusznej sarmackiej postury za nic nie mogłem się dopasować do onego powozu.

    ZIBI
  • Mi to się marzy VW Transporter dizelek z dziewięcioma siedzeniami
    no, ale cóż na razie jeżdżę samochodem służbowym RENO KANGO
  • Oglądaliśmy ostatnio Logana MCV - dla chętnych: możliwość obejrzenia w salonie warszawskim na ul. Modlińskiej. Ba, nie tylko można obejrzeć, ale i od razu wyjechać modelami, którymi akurat dysponują. Wypróbowaliśmy i przetestowaliśmy samochód na bodaj wszystkie możliwe sposoby, i jestem przerażona!:shocked:
    Podoba mi się!:bigsmile:
    Więc teraz jest to marzenie nie tylko mkojego męża :wink:
    Głowimy się tylko, jaki kredyt bedzie najkorzystniejszy. Może macie w tym temacie jakieś doświadczenie?
  • No proszę, ale świat jest mały:wink:
    My w tej okolicy mamy teściów. Na testowanie "przy okazji" namówił mnie mąż i bardzo się tym teraz szczyci :smile: Połączyliśmy więc przyjemne z pożtecznym!
  • [cite] Agagaw:[/cite]No proszę, ale świat jest mały:wink:
    My w tej okolicy mamy teściów. Na testowanie "przy okazji" namówił mnie mąż i bardzo się tym teraz szczyci :smile: Połączyliśmy więc przyjemne z pożtecznym!

    Toż ja z tegoż salonu w dniu 29 czerwca Daćką Loganikiem MCV wyjechałem i już ją we wszelakich warunkach byłem przetestowałem. I w burzy i gdy dzieci z wakacji do domu zwoziłem to nawet wanienka się zmieściła i bagaże i nasz szóstka. Pojemny jest ten Drahikuł. ( od drakuli i wehikułu)

    :thumbup::thumbup::thumbup:

    ZIBI
  • Konkurencyjny (choć nie tak bardzo) dla Dacii Logan MCV moze byc Fiat Doblo w wersji 7 osobowej. W podobnej opcji wyposazenia droższy o ok. 10-12 tys. PLNów. Jednak jest troche większy i mocniejszy (mowie o dieslach). Czy ktoś z Was jeździ tym autem?
  • I tu się wszystko rozbija.
    Niestety róznica jest znacznie większa.
    Dodatkowo trzeba wydać ok 20 tys. - porównywalne wyposażenie i ceny salonowe
    Sam samochodzik po zmianach w wygladzie zewnetrznym jest bardzo fajny.


    Zibi
  • hmm
    A ja jestem w trakcie zamiany auta dużego (sprzedane) na większe (jeszcze nie kupiłem). Postanowiliśmy wyskoczyć w góry w ten weekend i chcąc nie chcąc musieliśmy się pomieścić w Tico (wiem, sport ekstremalny;). I jestem w szoku, 2 plecaki tzw kominy zmieściły się w poprzek w bagażniku, a my 2+3 w środku i bez narzekań na ciasnotę dojechaliśmy :) 140km.

    I zaczynam się zastanawiać, po co mi wielkie auto ;)
  • [cite] PawelK:[/cite]
    I zaczynam się zastanawiać, po co mi wielkie auto ;)

    A dlatego

    " Dzieci są dobrem i darem największym jaki otrzymaliśmy od Boga
    i dajmy im chociaż cząstkę naszej miłości jaką dażymy swego Ojca w niebiosach"


    1. TICO jak nazwa wskazuje jest samochodem dwuosobowym z dodatkowymi
    miejscami dla 2 małych dzieci
    2. wtłaczanie tam piątej osoby bez względu na wiek (tak jak do malucha) uważam za
    barbarzyństwo
    3. bezpieczeństwo bierne
    4. bezpieczeństwo czynne
    5. dzieci rosną, samochód nie
    6. pod kolanem przebiega sobie żyła, zbyt długie jej zaciskanie powoduje
    niedokrwienie nóg (mrowienie lub ciernienie) a także blokuje prawidłowy obieg krwi
    w organiźmie
    7. komfort jazdy, prawidłowa cyrkulacja powietrza
    8. a stwierdzenie bez narzekań na ciasnotę w TICO między bajki dla maluczkich dzieci
    włożyć należy. Widziałem znajomych jak wsiadali a raczej upychali się do swojego
    TICO dwie osoby dorosłe plus 14-11-4. W środku fotelik po bokach 2
    młodzieńców. W megance moja trójka 14-12-9 krzyczała że im ciasno.



    Dalej nie piszę :devil::devil::devil:
  • Daewoo Tico (zwany pieszczotliwie Tikusiem).
    Ex samochód mojego taty. Używałem go kilka lat (przed Nexią). Idealny do miasta. Lekki, zrywny, oszczędny. Dwoje osób jeździ nim naprawdę wygodnie. Po złozeniu tylnej kanapy mamy duży bagażnik (w końcu to mini kombi). Służył mi jako najmniejsza ciężarówka świata przy remontach i przeprowadzkach. Nie do zdarcia 180 tys. przebiegu bez awarii i większych nakładów. Niestety po 10 latach zaczęłą zżerać go rdza.
    Z dwojgiem dzieci zrobiło się ciasno (szczególnie wtedy kiedy trzeba było zapakować wieksze zakupy lub wakacyjny bagaż + wózek).
    Dlatego przesiadłem się na Nexię (zwaną Nexusem) - super pojemny kufer, oszczędny jak Tikuś jeśli jeździ się "na gazie" :wink:
    Z bezpieczeństwem bym nie przesadzał. Koncerny przescigają się w statystykach. Moim zdaniem to głównie propaganda.

    Pewnie mój tata jeździł by Tikusiem nadal gdyby nie to że staranowała go stara mazda. Tacie nic się nie stało (a propos bezpieczeństwa). Remont jednak się nie opłacał i auto poszło do kasacji. :cry:

    Mam wielki sentyment do tego autka.
    :smile:
  • Zrobiłem symulację na stronie Fiata. Doblo identycznie wyposażone jak Logan MCV z dieslem 85 KM po uwzglednieniu różnic w wyposazeniu droższe o 15 000 PLNów.
    Różnica nieproporcjonalna do róznicy wielkości aut.:confused:
  • [cite] Śpioch:[/cite]Zrobiłem symulację na stronie Fiata. Doblo identycznie wyposażone jak Logan MCV z dieslem 85 KM po uwzglednieniu różnic w wyposazeniu droższe o 15 000 PLNów.
    Różnica nieproporcjonalna do róznicy wielkości aut.:confused:


    Też robiłem taką symulację i wyszło mi 19 tysiączków z drobnymi ale to drobnostka, może wskoczył mi jakiś dodatek albo dieselki przekręciłem i prównałem słabszy z mocniejszym. Jednak nawet 15 000 to dużo za dużo.
    Nexus to wspaniały samochód a szczególnie kufer i na tylnej kanapie trzy małe jeszcze basałyki mieściły się swobodnie - dwa podwyższenia i jeden fotelik.
    Zmieniełem ją na Megankę tylko ze wzgledu ne ten środkowy pas biodrowy.
    Dzieci się skarżyły, że brzuszek im za bardzo uciska i jest niewygodny.
    A co do TICO ( pomijając składane siedzenie) nadal uważam, że 3 (TRZY) osoby z TYŁU to barbarzyństwo, zero wygody i bezpieczeństwa .
    [cite] Maciek:[/cite]A my korzystaliśmy dziś z dobrodziejstw dużego samochodu z przyciemnianymi szybami i moja żona mogła wydać Uli cycusia kiedy wklekliśmy się w korku. W Voyku bardzo fajną sprawą jest łatwość komunikacji przód-tył, z czego skwapliwie korzystają dzieci wchodząc i wychodząc wciąż innymi drzwiami :wink:

    Maćku nawet w korku - a szczególnie w korku najczęściej dochodzi do tzw. najazdów
    tylnych i wtedy nawet przy malutkiej prędkości dziecko wylatuje z rąk mamy jak z katapulty. Warto się więc zatrzymać na poboczu lub w zatoczce i nie narażać bez potrzeby dziecka. Ja tak robię. Mam nadzieje, że twoje pociechy nie wędrują po samochodzie podczas jazdy. :confused::confused::confused:
  • A ja z rozrzewnieniem wspominam dawne, dobre czasy (15 lat temu), kiedy nikt aż tak sobie głowy bezpieczeństwem nie zawracał i w moim starym Passacie spokojnie na tylnym siedzeniu mieściła się czwórka niewielkich dzieci, a piąte w koszyczku leżało na tylnej półce. A dzieci kolegi miały jeszcze lepiej. VW Transporter tylko z przednimi siedzeniami, a cały tył wyłożony gąbką i dziciarnia baraszkująca, śpiąca itp. A teraz nawet matki z dzieckiem stojącej na poboczu zabrać nie mogę (legalnie), bo przecież nie mam fotelika dla dziecka. Nie ma wolności ...
  • Czy zdąży się poczuć niewygodę? Najczęściej trasy
  • Ha Drahikuł jak sama nazwa wskazuje jest Dacią produkcji rumuńskiej a więc marką kojarzoną z tandetną, tanizną, tudzież lipą na kółkach o pogardliwych uśmiechach i komentarzach właścicieli voxów, bemek, desów, yot , plów i innych leksusów nie wspomnę.
    Nigdy nie sięgałem po samochody z górnej półki, mieszcząc się w granicach średniej.
    polonez, skoda, nexia i meganka - w super promocji - była jedną z ostatnich opuszczających fabrykę w Turcji i przez rok nikt nie chciał jej kupić.
    A że dbam o bezpieczeństwo dzieci to mi pozostało z dawnych lat gdy kolonistą byłem i przejeżdzaliśmy obok wypadku z udziałem dzieci. Kto raz widział ten nie zapomni.
    A co do dzielenia to one wehikuły nie raz w lubelskie województwo z pomocą właśnie dla wielodzietnej rodziny jeździły i ich pakowne bagażniki zdały egzamin. :fierce:
  • Niekoniecznie, mi sie marzy Warszawa 223/224 z chromami i silnikiem górnozaworowym w oryginale.
  • Halo Śpiochu czy jeszcze wozisz któreś dziecko na czarno.
    Spodobał mi się ten zwrot.:jumping::jumping::jumping::jumping:
  • a dlaczego nie busy? Mercedes ma fajne...
    Nawet przespac się w niektórych można swobodnie,
    tylko nie bardzo poszpanujecie panowie :tongue:
  • Od poniedziałku poruszam się Dacią Logan MCV 1.5 dCi 68 KM.
    Od poniedziałku "położyla" mnie też grypa.
    Tak więc nie miałem okazji to powazniejszych testów :(

    Najbardziej zafascynowane nowym autem są dzieciaki (codziennie, mimo grypy, odwoże je do szkoły i przedszkola).

    Niebawem zdam dokładną relację z testów (jak tylko wyzdrowieje).
  • My niedługo sprzedajemy Dodge'a, rocznik 2001
  • [cite] RudaAnka:[/cite]My niedługo sprzedajemy Dodge'a, rocznik 2001
    Można prosic o więcej informacji o aucie? Wersja, silnik, przebieg, czy miał wypadek itp.
  • Jutro wraca mój małż, to napiszę Ci na priva.
  • RudaAnko ja ewentualnie też poproszę więcej informacji jeżeli to diesel.
  • Ruda i do mnie napisz,proszę , ale na priva wielodzietnych.net, dzięki :bigsmile:
  • Może wklej linka do aukcji i już?
  • Halo Śpioch jak tam grypa czy już sobie poszła.
    Mnie zawiesił się czujnik parkowania po prawej stronie i ciągle piszczy po włączeniu wstecznego, nie mam czasu podjechać do warsztatu.
    A tak wogóle Drahikuł Daćka na razie daje sobie rade i w mieście i w terenie.
    W TVN Turbo trwa konkurs na wirtualny tuning Daćki Logan MCV.
    Organizatorzy mają nadzieję zdobyć egzemplarz i dokonać tuningu w realu wg najlepszego projektu.
  • Juz po grypie - od dzisiaj jeżdżę.
    Początkowo też myslałem o czujnikach do parkowania ale ... rozmyśliłem sie! Parkuje się tylko troszkę trudniej niż Nexią. Przyzwyczaje się!
    Własnie szukam radia z MP3, pokrowców na siedzenia i zimowych opon. chciałbym zainstalować też hak (to na wiosnę).

    Zwolennikiem tuningu nie jestem - auto to dla mnie narzedzie jak kazde inne. Na propozycję TVN Turbo się nie skuszę.

    Radość z nowego auta studzi tylko i wyłącznie świadomość ciążącego kredytu.
    :sad:
  • Ja mam Pioneera DEH-3900 wraz z głośnikami dwudrożnymi TS-G 1349 przód,
    z tyłu z podwójnym stożkiem TS-G 1309. Komplet można kupić już za ca 500-600,-
    Myślałem o czymś lepszym ale przeróbki zbyt wielkie.

    Nie kupiłem ze względu na koszt.

    - pokrowce Dacia Logan 7 osobowa (nr katalogowy 6001998238) w cenie 596,58zł
    - półka tylna Dacia MCV w cenie 463,15zł
    - opon na razie nie zmieniam a potem pirellki

    Mam dywanik na środek drugiego rzędu koszt 6 zł - giełda żerań, oraz dywanik do trzeciego rzedu 40 zł tylko muszę go założyć a to nie jest łatwe przez schowki na butelki.
  • Wreszcie znalazłem fajny egzemplarz i kupiłem Fiata Multiplę :) 1,9 JTD sprowadzony z prawie pełnym wyposażeniem. Powiem krótko - jestem zachwycony. Miałem wcześniej okazję mieć kilkanaście aut, w tym znacznie bardziej luksusowe, ale komfort jazdy w tym jest na 6. Jeździłem wczoraj cały dzień, zrobiłem prawie 400km i wysiadłem i nic mnie nie bolało ;). Na zakrętach trzyma się super, silnik ciągnie ładnie, widoczność super, jednocześnie jest krótkim samochodem i zwrotnym, z parkowaniem nie ma problemów - aczkolwiek z przeciskaniem trzeba uważać, to ponad 180cm szerokości. Ale co najważniejsze - dzieci są równie zachwycone - każdy ma swój fotel, żadnego szturchania, bicia i kopania ;) Chociaż najstarszy syn zdecydowanie chce z przodu na środkowym fotelu, ale żona też i jest mały problem ;). Spalania jeszcze nie wiem, ale po przejechaniu 550km wskazówka jest ciągle ponad 1/2 baku :) Tak, że polecam auto, przestronne, wygodne, już zaraziłem 2 znajomych, a cena śmieszna, ja kupiłem za 12, z opłatami, małym remontem zawieszenia i wymianą płynów i pasków 14tys. Wiem - wygląd - mi się podoba, ale jak komuś przeszkadza, są roczniki od 2004 w góre, które wyglądają normalnie... ale niestety już ponad 35tys
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.