kurzajka u dziecka-szukam porady

Moja siedmiolatka ma na dużym palcu od nogi (od strony wew.) kurzajkę. Termin do dermatologa że hoho.... Przeszkadza jej to w chodzeniu. Co mogę sama zrobić?

Komentarz

• @awia kilka lat temu moja corka "przyniosla" kurzajke na stopie z basenu. Miala wtedy tez jakos 7-8 lat. Bolala ją przy chodzeniu, jaskolcze ziele nie pomagalo, bo sie juz bestia rozrosła i "ukorzenila". Pani magister polecila nam srodek do wymrozenia kurzajki: https://m.i-apteka.pl/product-pol-28562-WARTIX-srodek-do-wymrazania-kurzajek-38ml-15-dawek.html i powiem Ci, ze kupilismy to i po dwukrotnie powtorzonym zabiegu kurzajka zniknela bezpowrotnie. Polecam ten Wartix.
    Podziękowali 2awia MamaMika
  • My wymrazalismy aptecznym i nic to nie dało. Nam pomógł brodacid stosowany codziennie przez 2-3 tyg i odrywany co kilka dni
    . Wierzch kurzajki wycinalam cążkami i dalej brodacid.
    Podziękowali 3awia Elunia MamaMika
  • Brodacid nie dał rady, Wartix owszem. Ale stosowalam na dobrze wymoczone stopy, u 11 latka wtedy.
    Podziękowali 2awia MamaMika
  • vericaust. Jak dla mnie jedyny skuteczny. Tylko bardzo ostroznie stosować zeby sie nie poparzyc. I okolice kurzajki posmarowac sudokremem
    Podziękowali 2awia minka
  • Dziękuję Wam dziewczyny :smile: Teraz tylko muszę się zdecydować....co kupić...
  • edytowano 1 sierpień
    .
  • A nam żadne apteczne specyfiki nie pomogły, tylko jaskółcze ziele
    Podziękowali 3awia MAFJa madzikg
  • groszek powiedział(a):
    A nam żadne apteczne specyfiki nie pomogły, tylko jaskółcze ziele
    Wlasnie, apteczne specyfiki caly rok dostepne, a glistnik teraz rosnie, warto sprobowac.
    Podziękowali 1madzikg
  • U nas różnej wielkości kurzajki schodziły po jaskolczym zielu.  Ale kuracja długa,  bo co najmniej miesiąc trwała. 
  • Zdecydowanie polecam jaskółkcze ziele.

•  Kąpała sie na basenie??
  • @Bridget no właśnie nie i nie mam pojęcia skąd się paskudztwo przywlekło...
  • Jak boli i uraża przy chodzeniu to z jaskolczym zielem nie ma co sie bawic, bo to czasochlonny proces raczej. Atakuj tym Watrixem, zeby sie ich wiecej nie porobilo i zebyscie sie i Wy nie pozarazali np.pod prysznicem.
  • Nam też Watrix pomógł szybko uporać się z kurzajką, a Marcin miał taka nauczkę, że teraz pamięta o klapkach na basenie
  • Duofilm. Jak brodacid tylko większe stężenie. Ja córka i syn stosowaliśmy i pomogło. Tylko Trza kilka razy smarować.
  • ...no dobra spróbowałam z Watriksem. Powiedzcie mi kiedy spodziewać się jakiś efektów? @Rejczel ?
  • To juz bylo kilka lat temu ale pamietam, ze trzeba bylo powtorzyc zabieg i wtedy zeszło to siajstwo. Zobaczylismy, ze juz tak jakby zapuscilo cos w rodzaju korzonka i dlatego nie ustąpiło od pierwszego razu tylko musialo lekarstwo dotrzec tam głębiej pod skórę. Po dwoch tygodniach powtorzylismy operację. Nasza córka miala to na wysokosci podbicia, od spodu, mysle, ze tam jest grubsza skora niz na palcu, tak jak u Twojej corki @awia i jest szansa, ze jednokrotne uzycie wystarczy :)
    Podziękowali 1kiwi
  • Ok dzięki. @Rejczel . U nas też na spodzie.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Ale klapki wiele dadzą? Jak pod prysznicem woda zalewa i w basenie wszystkie stopy?fa tez z basenu przywlokła ale akurat sezon na jaskółcze ziele i chyba o dziwo pomoglo
  • Potrzec o posadzke Kosciola na podniesieniu :joy: tak u nas na wsi radzą :joy: 
    Podziękowali 1awia
  • edytowano 2 sierpień
    O prosze! W tamtym tygodniu uslyszalam historie, ze sie tak male dziecko w nocy budzilo z nieutulonym placzem, krzykiem i darlo sie i darlo, to ktos podpowiedzial, zeby miotle postawili do gory nogami przy scianie i proszejaciebie przeszlo malemu. Fakt autentyczny ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.