Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

dobry pomysł na 300+

124»

Komentarz

  • u @szczurzysko to chyba też mocno wieje 
    In Spe  jest wątek o suszarkach, ja baaardzo polecam
    Podziękowali 1In Spe
  • Już niewiele tam zostało. Spieszcie się z zamówieniem.
  • Nie zawsze suszarka jest potrzebna.  Czasem pranie schnie szybko,  czasem wiatr zrywa mimo mocnego przypinania.  
    Zwykle dosuszam w suszarce. 

    In spe - ja. cenię sobie,  bo w deszcz czy silny wiatr nie muszę szukać miejsca w. mieszkaniu.  Życie robi się przyjemniejsze;) 
    Podziękowali 1In Spe
  • @In Spe - ja mam suszarkę. W końcu tak mnie dobiła stojąca ciągle w pokoju rozłożona suszarka z praniem, że powiedziałam dość. Balkon mam duży, ale mam tak dużo roślin, że suszarki nie postawię. Zresztą nie chcę, bo zagraca pół balkonu. I jestem z suszarki ogromnie zadowolona.
    Podziękowali 1In Spe
  •  No więc dziś uszczęśliwiona przelewem na dobry start pojechałam do hurtowni papierniczej i jedno trzysta poszło ...
    Podziękowali 1kiwi
  • @In Spe ja tez bardzo polecam, po suszeniu w suszarce elektrycznej prawie nic nie wymaga prasowania :wink: a ręczniki są mięciutkie jak w najlepszym hotelu :wink: 
    Podziękowali 2kiwi In Spe
  • A propos podręczników gdzie się kupuje podreczniki do liceum?
  • moja córka w antykwariacie albo w sklepie z podręcznikami używanymi ;)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Od starszych kolegów, w księgarni ,Olx, lokalne grupy na FB, sklep z używanymi podręcznikami u mnie to ostatecznośc bo strasznie zdzierają synowi kiedyś za komplet podręczników dawali tyle co za jedną książkę chcieli i w gorszym stanie niż jego podręczniki 

  • Nowa, no nie zawsze przy sprzedaży (wręcz nigdy) dostaniemy tyle ile sami zapłaciliśmy. 
    Ale warto poświecić teoche czasu na wyszukanie używanych, bo sporo się oszczędza pieniędzy. 
    Całe gimnazjum i liceum (w podstawówce tez, ale nie wszystkie) jechaliśmy na używanych. 
    Wiec bywało ze sprzedając z poprzedniego roku i kupujac tylko dopłacaliśmy różnice. 


  • wiem że nigdy nie dostanę za książki przy sprzedaży tyle ile zapłaciłam , ale tak jak jemu proponował pan za cały komplet książek 20 zł a jeden podręcznik żeby kupić u nich kosztował 25 zł to średnio miało sens , dlatego odsprzedaję, oddaję lub wymieniam  się podręcznikami ze znajomymi , a te sklepy mijam , 
    Podziękowali 1hipolit
  • o ja też mam ośmioklasistkę, w zeszłym roku miała darmowe książki
    synowi w ponadpodstawowej kupowałam
  • darmowe podręczniki tylko w podstawówce , 
    o widzisz @Elunia zapomniałam o bazarkach szkolnych , tu też się sprzedaje wymienia i szczerze to jedno z lepszych stron 
    Podziękowali 1hipolit
  • kredki z Pruszkowa :-) od Majewskiego... trzeba zaopatrzyć się w Polę (czytnik kodów kreskowych który pokazuje kraj pochodzenia produktu)  i do dzieła
  • bambino kredki
  • Ja też mam dziecko w ósmej klasie i już się boję,ile wydam w przyszłym roku na podręczniki. Synowi ( teraz trzecia gimnazjum) kupimy używane, ale dla córki tylko nowe wchodzą w grę :( Następne dziecię w klasie trzeciej, więc trzymać dla niego nie ma sensu. Moze jednak będą jakieś dotacje?
  • Dobrze, że pozostali dostają. W przyszłym roku mam pięciu szkolniaków. Dwoje w LO.
    @Elunia a dla młodszej sie chociaż nadawały?
  • u mnie syn szedł jednym programem ,córka innym czyli po synu nie nadawała się ani jedna książka , z tych książek korzystały 2 dziewczyny a 3 dziewczynie już weszło wypożyczanie książek 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Nie strasz @Elunia . U mnie wszystko razy dwa. Za rok dwoje w pierwszych klasach. Odkładam w takim razie 300 na przyszły rok.
  • u syna w technikum są podręczniki i karty pracy ucznia czyli zwykłe ćwiczenia 
  • Gosia5 powiedział(a):
    Nie strasz @Elunia . U mnie wszystko razy dwa. Za rok dwoje w pierwszych klasach. Odkładam w takim razie 300 na przyszły rok.
    bo przyszły rok to nowa podstawa programowa i stara , będą klasy pierwsze szły różnymi programami ci po gimnazjum jednym programem a ci po podstawówce drugim programem 
  • u mojej córki też tak było 
  • @Agnieszka jedno idzie starym, drugie nowym trybem. Także jeden komplet obowiązkowo nowy.
    A jesli chodzi o zakup nowych podręczników, to Nowa Era ma zniżkę na KDR 15 %.
    Podziękowali 1nowa
  • Za 300 plus kupiłam porządne łóżko dla najstarszej córki :) 
    Podziękowali 1In Spe
  • Ja jeszcze nie zaczęłam kupować książek nawet ,
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.