Jaki mikser lub robot kuchenny?

135678

Komentarz

• :rolling:
  • Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent :bigsmile:
  • :rolling::rolling::rolling:
    To jest RobiRobi
  • Widzisz, Małgorzata, jak to się baba z babą dogada przy mikserach....
    :cheer::cheer::cheer:
  • ale ten ostatni za mało robi:cool:
  • jak nie wchodzisz na drogę, to z każdym sie dogadasz:wink::wink::wink:
  • mona, znalazłam, na allegro, to co chciałabym mieć , u siebie
    nie wiem jak sie zamieszcza linki, ale zobacz, Kitchenaid
    baaaaaaaajeeeeeeeerrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    najlepsze dla mnie, micha może mieć nawet 5,7 litra
    i przystawki , nawet do ravioli i makaronów

tylko, kurka ta cena zestawu, :crazy::crazy::crazy:
    ale muszę go mieć .............kiedyś:tooth:
  • kolory też są fajne, według gustu gospodyni można dobrać:cool:
  • Super!!!
    Dla mnie najwazniejsze, że ładny:shamed:. Gdybym wszystko takie miała, to z kuchni bym nie wychodziłą... :heartsabove:
  • A co powiecie o takim:

image

Tu jego opis:
    Opis
  • Chyba w porządku. Sądząc po komentarzach to ludzie go bardzo wychwalają... Jeszcze sie zastanowię. Na razie kupiłam zwykły mikser z blenderem (bo muszę miec go szybko), ale się zasadzam na coś takiego... Jesli ktoś ma coś wypróbowanego, to proszę o sugestie. Ten Bosh łączy w sobie to wszystko o czym wczesniej pisalismy i cena chyba tez jest znośna jak na taki sprzęt.
  • akuczak:
    A co powiecie o takim:
    Boscha polecam wszystkim. Zajmuje mało miejsca (bo się elegancko składa), jest wielofunkcyjny i efektywny. Małżonka sobie bardzo chwali.
  • A co myślicie o tym http://www.clatronic.pl/robot-kuchenny-km-3323.html ? Opis brzmi obiecująco, cena przystępna. Miał ktoś jakieś sprzęty tej firmy?
  • @Agnieszka88 mam taki i ogólnie jestem zadowolona. 
  • @Skatarzyna a ciasto na chleb na zakwasie daje radę?
  • Tylko Kitchen Aid

I długo długo nic

Dlatego nie ma póki co nic
    Tylko ręczny blender :)
  • @Agnieszka88, tak, bez problemu. 
  • @Malgorzata

Nienienieeienienie...Kitchen Aid to jednak nie taki super, bo silnik słaby.
    Aczkolwiek dizajn i przystawki ma super :)
  • @Skatarzyna dziękuję za informację :) chyba zacznę męża na niego namawiać ;)
  • edytowano styczeń 2014
    @chabrowa

moc Kitchenaid ma słabą, ale o dziwo pracuje lepiej niz robot z moacą 1200 czy wyższą. Kwestia technologii. Tak mówią też ci, którzy mieli okazję pracować i porównać rózne markowe urządzenia. 
    Ja zamawiam Kiciusia  stąd:
    nowe,  z 5 letnia gwarancją, nie używane, z minimalnymi, fabrycznymi usterkami lakieru (ledwo zauważalne) a tańsze o 500-700zł przez to. Taniej jest sprowadzać z Europy a znacznie taniej z USa, ale trzeba miec transformator z powodu innego napiecia i mozna miec duzy problem z gwarancją.

Dzis przyszła  wyciskarka, Hurom Versapers, rewelacja! Tu tez niby moc 150 W(a kosztuje niemało) a wyciska dwa razy bardziej efektywnie niż sokowirówka. Łatwo się myje.

I jeszcze maszynka Zelmer MM1200 czeka na wypróbowanie, ma funkcję :mielenia mięsa, szatkownicy, przystawki do krojenia w plasterki, tarcia ziemniaków, młynek żarnowy, wyciskarke do owoców (miekich takich jak maliny, truskawki, pomidory-których nie mozna wyciskać w tej pierwszej wyciskarce,  i nakładkę masarską) To wszystko za jedyne 400zl, zobaczę w weekend jak się spisuje.

Zdecydowałam się na ta maszynkę bo wychodzi taniej niz jedna przystawka do kitchenaida, a zanim skompletuje wszystkie muszę na czymś pracować.  I bardzo dobre opinie ma ta maszynka.

• @Małgorzata jaki kolor KItchenaida byś chciała? Najtrudniej na kolor się zdecydować. Na razie najbardziej podoba mi się  błękit paryski, kobaltowy, karmelkowe jabłuszko. 
  • Po tygodniu używania Boscha MUM 5 mogę go uczciwie polecić. Używam wiele razy dziennie, próbowałam wszystkie funkcje. Wyrabiał ciężkie ciasta chlebowe, pizzowe z kilograma mąki. Warzywa na surówki ściera dokładnie, śmietanę ubiją błyskawicznie. Kubek blendera sprawdził się nawet przy miksowaniu daktyli, kokosu na mleko. Młynek do zboża również działa szybko i sprawnie, ma 7 stopni grubości mielenia. Za tydzień będę miała jeszcze przystwkę do krojenia warzyw w kostkę. 
  • Ważne, aby nie kierować się niższą ceną. Ja tak zrobiłam i teraz mam robot, który nie daje rady spełnić moich "wygórowanych wymagań" heheh. Dla znawców tematu teraz śmiech MPM Produkt Kasia. Tak to jest jak chce się tanio i dużo. Troszkę pomaga nie powiem, buraczki pokroi i takie tam, ale z ciastem to już nie ma szans.
  • Poprzednio miałam Zelmera Prymus. Powiem o nim tak - dla mnie to była zabawka, pojemnik mały, plastiki co chwilę wyrabiały się i pękały kolejne elementy. Dwa razy dołożyłam do niego po 120 zł na części popękane, po roku i po dwóch latach.  Nie reklamowałam, bo wiem, ile razy go używałam. Moja mama kupiła sobie taki sam i będzie się nim jeszcze długo cieszyć, bo używa go przy gotowaniu świątecznym i przy robieniu przetworów. 
  • Lat chyba 14 miałam Moulinexa
    Ale go zajechałam na amen

Teraz mam Moulinexa, ale blender tylko ręczny

Nigdy nic nie kupię od Boscha
    Niedawno musieliśmy kupić pralkę nową, i skusiłam się na Boscha, po kilku tygodniach rozważań jaka firma
    Boszszsz, nigdy w życiu więcej tej firmy !!!!
  • Czy ktoś się spotkał gdzieś z Bellą Oranginą? Może coś bliższego o niej wiecie:

http://www.electronic-star.pl/Klarstein-Bella-Orangina-robot-kuchenny-moc-1200W-5l_i58094.htm

jej czerwona koleżanka jest o 100 droższa i ma misę 7 litrów

http://www.electronic-star.pl/Klarstein-Grande-Rossa-robot-kuchenny-7-litr-w-1000W-czerw-_i35011.htm

• Ja sobie bardzo chwalę blender z trzepaczką. Właściwie to tego urządzenia używam najczęściej w kuchni - łatwo się przechowuje i myje.

Miała już Boscha, takiego jak w tym wątku. Teraz mam Molulinexa, który oprócz blendera i trzepaczki ma miskę z ostrzami. Ale się zużył po 5 latach.

Czy coś możecie polecić? Wystarczy mi tylko silnik, "noga" do przecierania zup-kremów i trzepaczka. Nie są mi potrzebne dodatkowe miseczki i pojemniki.
  • @Amica
    ja też z tych, którzy misy nigdy by nie użyli, bo nie piekę ciast.  Robot z kielichem też zupełnie odpada, bo jak sie ma blender ręczny, to po co jeszcze brudzić kielich i mieć więcej do mycia?  To urządzenie do szadkowania i tarcia w robotach też po nic, bo lepsze jest szadkownica jako dodatek do maszynki do mięsa. Znowu redukuje mycie, bo to co sie zetrze spada bezpośrednio do miski docelowej.

Te wszystkie dodatki do boschów i kenwoodów są 2-4 razy droższe niż urządzenie kupione samodzielne, np. wyciskarka do cytrusów. Mam doskonałą silvercrest za 33 zł. PRzystawka do dobienia lodów do robotów kosztuje średnio jakieś 200zł, a silvercresta czy jakiś inny private label można kupić za 70zł. Na dodatek misa sie zużywa po jakimś czasie, więc za przystawkę do firmowego można 3 razy kupić normalną maszynkę.

Zdecydowanie tak jak Ty, blender ręczny, ale..... bez trzepaczki. Oddzielnie mam ręczny mikser.
    Jeżeli chcesz wymienić blender na nowy, to polecam poczekać jak będzie w ofercie lidla silvercrest. Ze stali nierdzewnej, moc 600W. Super trwały, nie połamie się nasadka jak spadnie :)  Gdybym nie miała brauna, to wlaśnie bym sobie go kupiła. A mikser ręczny mam grundiga, moc 300W. Bardzo mocny, ubija błyskawicznie. Ja kupiłam swój za 30zł na allegro kilka lat temu, ale widziałam, że obecnie za 50zł można go dostać. Widziałam 400W zelmera, ale ja w te moce zelmera już nie wierzę.

W sumie jak dobrze trafisz to zestaw do blendowania i ubijania za trochę ponad 100zł będziesz miała
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.