Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak to jest z aniołami?

edytowano lipiec 2007 w Arkan Noego
4uP-gawYM7k

Ci państwo uważają, że na zdjęciu nieba nad plażą na Florydzie uchwycili twarz anioła spoglądającego między chmurami. Z kolei św. Stanisław Kostka był tak wielkim czcicielem swego Anioła Stróża, że kiedy miał przejść przez drzwi, przepuszczał swojego Anioła pierwszego. Kiedy zaś czasami Anioł nie chciał pierwszy przekroczyć progu, to ten nalegał tak długo, dopóki Anioł nie ustąpił.

A czy Wam zdarzyło się spotkać swojego Anioła Stróża?

Komentarz

  • Ja wielokrotnie prosiłam mojego, żeby mnie obudził rano o odpowiedniej godzinie, jeśli nie chciałam się spóźnić a bałam się, że prześpię budzik... i wiecie co? budziłam się wyspana minutę przed budzikiem :shocked::shocked::shocked:
  • mi się anioły kojarza ze skrzydłami i takowe były na moim ślubie jako dekoracja, piękne miały skrzydła w kolorach tęczy:). Tak myślę, że mój Anioł Stróż przypomina mi o koronce do Bożego Miłosierdzia o 15:00. Najpiękniejszą historię jaka czytałam to o chłopczyku który chciał umrzeć w dniu kiedy jest wspomnienie Anoła Stróża i tak się stało.
  • [cite] _Joanna _:[/cite]Ja wielokrotnie prosiłam mojego, żeby mnie obudził rano o odpowiedniej godzinie, jeśli nie chciałam się spóźnić a bałam się, że prześpię budzik... i wiecie co? budziłam się wyspana minutę przed budzikiem :shocked::shocked::shocked:

    Skąd ja to znam?

    Wielokrotnie, gdy miałem do załatwienia coś ważnego i nie mogłem zaspać, budziłem się minutę lub 30 sekund przed budzikiem. Niesamowita sprawa, otwieram oczy, widzę na budziku (elektronicznym) 6:29 i po krótkiej chwili słyszę pikanie...
  • [cite] Quatromama:[/cite]ja teża;e bez aniołow
    tylko z adrenaliną

    Adrenalina z dokładnością do pół godziny czy kilkunastu minut - OK. Jak jestem poddenerwowany, to śpię lekko i budzę się 30-90 minut przed budzikiem.

    Natomiast zdarza mi się, że śpię głęboko i spokojnie i budzę się z dokładnością do minuty. Jakoś trudno mi uwierzyć, że naturalny zegar biologiczny ma dokładność do kilkudziesięciu sekund.
  • Anioły jak najbardziej, ich obecność daje się odczuć. Ale z tymi chmurami to moim zdaniem totalna bzdura. :tongue:
  • 0210-aniol_3.jpg


    Dziś Święto Aniołów Stróżów.

    Okazja, żeby podziękować za wszelką pomoc, zwłaszcza tą, o której nawet nie wiedzieliśmy.
  • Z tysiąca Świętych wybrany,* Za straż mą z nieba posłany, * Żebyś mnie w śmierteln??m ciele * Strzegł, nieśmiertelny Aniele, * Aniele!
    Gdy z Anielskich milionów * Bóg mi dobierał Patronów; * Tyś jeden jest naznaczony * Do m??j straży i obrony, * Aniele!
    Więc ile Aniołów w niebie, * Ze wszystkich poważam ciebie; * Bo usługi mi gorące * Świadczysz jeden za tysiące, *Aniele!
    Aniele święty Strażniku, * Do nieba mój przewodniku, * Duszy moj??j miłośniku, * Boski zawsze domowniku, * Aniele!
    Gdy przy moim stoisz boku, * Zawsze Boga masz na oku; * Zabawkę masz ustawiczną, * Widzieć Boga twarz prześliczną, * Aniele!
    Lecz patrząc na Boskie lice * nie spuszczaj ze mnie źrenice; * Stoisz przy mnie jak opoka, * Nie mrużąc na moment oka,* Aniele!
    Noc nastąpi, a ty czujesz, * Śpię, ty mnie nie odstępujesz, * Jak trup leżę, a ty stoisz, * Serca mego rany goisz, * Aniele!
    Od początku dnia do końca * Tyś jest pilny mój obrońca, * Znam, że kochasz mnie niezmiernie, * Gdy służysz duszy m??j wiernie, * Aniele!
    Tę glinę i bryłę błota * Strzeżesz jakby skarb był złota! * Albo jako perłę nieba; * Czegóż mnie więc??j potrzeba? * Aniele!
    Choć jestem z raju wygnańcem, * Twym jest jednak wychowańcem; * Towarzysz tego wygnania * Tyś jest do mego skonania, *Aniele!
    Moja po Bogu ucieczko! * Za błędną chodzisz owieczką, * Na krok mnie nie odstępujesz, * Anielskich prac nie żałujesz, * Aniele!
    Niechże twa święta obecność * Wszelką odpędza bezecność, * Niechaj Anielska przytomność * Wszelką sprawi we mnie skromność, * Aniele!
    Aniele Boga Zastępów! * Broń mnie od piekielnych sępów, * W cieniu twoich świętych skrzydeł * Uniknę szatańskich sideł, * Aniele!
    Królu Święty Twych Aniołów, * Co nam strzedz każesz popiołów, * Zniżasz tak wojsko Michała, * Niech Ci wieczna będzie chwała,* Aniele! Amen.
  • a ja dzisiaj powiesiłam kartkę którą dostał kiedyś Tomek nad jego łóżeczkiem, jest na tej kartce anioł który stoi przy łóżeczku i szepcze coś do uszka małemu chłopczykowi który siedzi na przeciw niego. A w dużym pokoju mam obraz Matki boskiej od Aniołów czy Anielskiej, Matka Boża w czarnej sukni ma przed sobą małego Pana Jezusa który ma rozłożone rączki do błogosławieństwa po bokach lilje. Nie wiem kto jest autorem, nie znalazłam jeszcze takiego wizerunku w necie. Dziękuję Ci mój Aniele za opiekę nade mną.
  • Kasiu to nie ten obraz. Ten obraz który ja mam to ma tylko jedno tło. Matka Boska w czarnym welonie i przed sobą małego Jezusa takiego no góra 3 latka, żadnych aniołów tylko dwie lilje. Jezus ma dwie rączki rozłożone.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.