Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szybkie ciasto z owocami i kruszonką

2

Komentarz

  • Okropni jesteście!
    O tej porze takie zdjęcia wklejać!:wink:
  • Maniek wiem że ty i parę osób "dukan-owaliści" może masz jakieś fajne i szybkie przepisy bo skłania mnie do zaczęcia "przygody" z Panem Dukanem :smile:
  • [cite] AgaMaria:[/cite]A to się w ogóle zapieka? A to ma w ogóle spód? Czy są to po prostu owoce posypane kruszonką?
    Spodu nie ma, nie licząc masła do wysmarowania formy
  • Zrobiłam wczoraj to ciasto wieczorkiem z kwaśnymi jak skurczybyk jabłkami które już zaczynają spadać na ziemię... Pychotka nie z tej ziemi , szybko, czysto i przyjemnie.
    Polecam z rabarbarem! Takie też robiłam kiedyś. Z tym ,że ja oddzielam jajo i białka na sztywno siepie, a reszta jak tu. Polecam.
  • [cite] Julka:[/cite]
    1 i 3/4 szklanki mąki
    3/4 szklanki cukru
    1 czubata łyżeczka proszku do pieczenia
    1/4 szklanki oleju
    2 jajka
    1/2 szklanki mleka
    dowolne owoce(mogą być świeże,mrożone,w zalewie,jakiekolwiek)

    Zrobiłam dziś! Z owocami z działki od teściowej (pożeczki czarne i czerwone oraz agrest). Wyszło pyszne! Jutro powtórka z rozrywki, bo mam jeszcze wiśnie z tejżsamej działki :bigsmile:
    Dzięki, Julko, za przepis! Faktycznie, prosty i pyszny!
  • Katarzyno-proszę bardzo!
  • Hee... To taki biszkopt z dodatkami...? :bigsmile:
    Muszę wypróbować.:bigsmile:
  • Utooopcie ten wątek, błagam... Maniek, nie znęcaj się, no nie znęcaj się... Adres Ci podam i kawałki chociaż wysyłaj...
  • A ja akurat pleśniak upiekłam:wink:
  • Ze śliwkami,kupiłam do zupy owocowej i dużo zostało-to upiekłam:bigsmile:
  • Robiliście kiedyś ciasto z suszonymi śliwkami z kompotu wigilijnego?
    Suuuuuper!!!!

    Albo robiliście drożdżowiec na jajkach ugotowanych na półtwardo? Ja robiłam, bo mi sie spieszyło.... :shamed:
    Wszyscy narobiliśmy sobie smaka na zakalec.... a tu wyszedł wyrośniety, ale gliniany drożdżowiec :tongue: Pycha!
  • Szukałam przepisu na szarlotkę. Podbijam bo super wychodzą ciasta z tych przepisów.

    :)
  • @Julka gdzieżeś ty?
  • a podbiję bo szukam przepisu na ciasto z truskawkami dla leniwych może i wam się przyda :)
  • Leniwi nie robią ciasta w truskawkami, pani ekspert :P

    (może zajrzyj do Oli-in-the-kitchen)
  • @uJa ja czesto robie to ciasto:
    http://www.kwestiasmaku.com/desery/ciasta/ciasto_jogurtowe/przepis.html

    Mozna na nie dawac truskawki, rabarbar, w zasadzie wszystko. Jak Ci sie chce,to kruszonke mozna zrobic,ale ciasto samo w sobie jest bardzo smaczne.
  • za późno :P
    ciasto z przepisu Julki jest w piekarniku

    drożdże mi wyszły a nie mam jak iść do sklepu bo obie z Milą jesteśmy chore
    jogurtowe odpada bo ma być bez mleka ( a to pół szklanki w innym przepisie sobie zastąpię czym innym)
    na przepis od Chabrówki mam za mało jajek
    a przepis od Katii ma duużo śmietany więc jww:)

    ale dziękuję za pomoc
    zaraz szukam tego wątku z truskawkami bo co to jedno małe ciasto na wygłodniałą rodzinę ;)

  • Jęzor mi opadł do samego blatu. Szkoda, by taki wątek sie marnował. :-)
  • My, leniwce, robimy tak...
  • Mam jabłka  więc robię:)
  • też mam jabłka... i co dalej?!
  • :)  myje i obieram jabłka oczywiście. Potem zamierzam przeczytać kolejny raz przepis Julki.
  • zrobiłam marmoladę jabłkową... nadaje się do przepisu Julki?

    a co mi tam, spróbuję:P
    image
  • Wszystko można podobno, ja też z marmoladą:)
  • wiecie co... wyszło...


    r-e-w-e-l-a-c-y-j-n-e!!! :D
  • e tam jesteś nieobiektywna skoro masz parcie na cukier :D


    (chociaż potwierdzam to baaaaaardzo dobre ciasto)
  • ciii...

    Dwie osoby poza mną się zajadają do tego stopnia, że połowy już nie ma, więc musi być dobre:P
  • Normalnie zaraz chyba ciasto zrobię :)
    Bynajmniej przepisy skopiowałm :P
  • upnę, bo się owoce zaczęły, a ciasta ze str. 1 weszły nam do repertuaru (choć proporcje głowy mi się nie trzymają i po googlach muszę łazić).
    k.
    Smacznego!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.