Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

UŚMIESZKI

edytowano październik 2011 w Kuchnia
5dag drożdży
1szklanka kwaśnej śmietany
1 jajko
1/2kg mąki
25dag margaryny
jabłka
(w przepisie nie było cukru... ja dodaję 3 łyżki)

Mąkę posiekać z margaryną. Śmietanę wymieszać z jajkiem oraz drożdżami i wyrobić ciasto. Zostawić na 1 godz.
Jabłka pokroić na 16 cząstek. Ciasto rozwałkować cienko i szklanką wykrawać krążki. Potem nakładać kawałek jabłka i sklejać jak pierogi, ale nie tak dokładnie. Przełożyć na blaszkę i upiec na złoty kolor. Posypać cukrem pudrem.

1099536.jpeg
«1

Komentarz

  • ooooooooo, fajnie wygląda, chyba wypróbuję.
  • Skąd Celinko kwaśną śmietanę wsiąść?Jaka tempr. piekarnika?
  • [cite] Arletta:[/cite]Skąd Celinko kwaśną śmietanę wsiąść?Jaka tempr. piekarnika?

    Śmietana z Biedronki 18% . W sumie to nie powinnam dodawać tego przymiotnika "kwaśna"...
    A temp. piekarnika...? No cóż... ja piekę w 150, ale mój piekarnik tak ma, że muszę wszystko piec w niższej temperaturze bo pali...
  • Ojej! Moje ciastka z dzieciństwa! :)
    Robiłyśmy takie z siostrą, bo nie wymagały jakichś specjalnych umiejętności a były bardzo dobre.
    Muszę moim dzieciom pomysł podsunąć, niech się trochę wysilą.:wink:
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]Ojej! Moje ciastka z dzieciństwa! :)
    Robiłyśmy takie z siostrą, bo nie wymagały jakichś specjalnych umiejętności a były bardzo dobre.
    Muszę moim dzieciom pomysł podsunąć, niech się trochę wysilą.:wink:

    od razu wiedziałam, że to coś dla mnie:tongue:
  • a ja mam podobne tylko bez drozdzy i smietany a z twarogiem... podobnie wygladaja..
  • piekłam je, są dobre, tylko coś szybko znikają...
  • Dzięki Celinko - nawet drożdże kupiłam dziś specjalnie i właśnie miałam zacząć robić, w życiu zrobiłam ze dwa ciasta, a teraz doczytałam, ze musi być margaryna:cry: , a może być masło??? Nie mam margaryny a do sklepu daleko... może być masło ???- takie 82%mam...
  • Z masłem wszystko jest lepsze. :bigsmile:
    Jasne, że może być masło!

    ps: O! Odzyskałam bigsmila! :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • DZIĘKI Cart - bo tu mnie wszyscy męczą - no kiedy kiedy się dowiesz!!! Dzięki:bigsmile:
  • Celinko fajny przepisik i niedrogi:bigsmile:
    Dzis próba będzie:wink:
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]Z masłem wszystko jest lepsze. :bigsmile:
    Jasne, że może być masło!

    ps: O! Odzyskałam bigsmila! :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    To te Celinki uśmieszki Ci go oddały:bigsmile:
  • :bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    Brydzia, Ty to masz zawsze dobre skojarzenia :wink:

    Odpisz na maila
  • odpisalam na tel:bigsmile:
  • juka to dobry pomysł! Dzięki! :bigsmile:
  • To musi być pyszne,jutro spróbujemy na słodko.
  • Wyszły mi, wyszły mi pyszne! Przy okazji okazało się, że nie mam wałka, krajalnicy ( tej deski do ugniatania to chyba krajalnica?) i kuchnia się zdziwiła i kataklizm też mi wyszedł - ale najbardziej dzieci się zdziwiły i nawet piosenkę na moją cześć ułożyły i tych ciasteczek oczywiście :bigsmile:
  • chyba o stolnicę Ci chodzi...:bigsmile:
  • Kurczę, byłam już w sklepie..nakupiłam śmietan, maseł, jajek (bez sprawdzenia dokładnych proporcji:confused:), ale nie kupiłam drożdży:devil:
    Mogą być drożdże instant? tylko te mam szansę znaleźć w domu.
  • Agatko, nigdy takich drożdży nie stosowałam, ale pewnie mogą być...
  • apowojek (Agatka)

    Ja używam drożdży instant do ciasta na pizze, prawdę mówiąc nie wiem :shamed:, czy do ciasta na pizze i do drożdżowego ( słodkiego ) daje się tyle samo.
    Jeśli tak - pewnie znacie się lepiej ode mnie - to sprawdzę ile tych drożdży na ile mąki.
  • Kupiłam świeże drożdże.
    Tak bałam się schrzanić próbując z drożdżami instant, że się pofatygowałam do sklepu ponownie.
    Ciasto zrobiłam z podwójnej ilości- mam na dziś spore potrzeby :bigsmile:
  • Na przyszłość - mogą być instant.
  • Zrobiłam z podwójnej ilości, wykrajałam niewielkie kółeczka..wyszło mi ok 140 sztuk!!!
    Dzięki!!:bigsmile::bigsmile:
  • Ze tez nie wkleiłaś tego przepisu wcześniej, w pt nocowaly u Z koleżanki i piękły ciasta.

    Może jutro w ramach anomacji poszkolnych do tego przystąpimy:).
  • Zrobiliśmy dziś rodzinnie ciasteczka i chciałam być za sprytna i z rodzynek zrobiliśmy oczka, pewnie by się nie spiekły jakby były mocno włożone.oczka poodpadały ale ciasteczka i tak byłypyszne :bigsmile:
  • proszę, kto może podać w przybliżeniu ile czasu piec?
  • Ja piekłam 15 min,potem przekładałam blaszki góra- dół( bo nie mam termoobiegu)i jeszcze 5 min.
  • [cite] Zuzapola:[/cite]proszę, kto może podać w przybliżeniu ile czasu piec?

    15 minut, ewentualnie na oko :wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.