Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

w sieci połączeń międzykomórkowych

edytowano listopad 2011 w Pomagajmy sobie
Zamierzam niedługo wyplątać się z T- mobail, i w ogóle z abonamentu. Nie potrafię zdecydować się na inną sieć. Od zawsze byłam w Erze. Jest ktoś kto korzysta z Plusa? Playa? Możecie podzielić się doświadczeniem? W Plusie ponoć dużo reklam przychodzi?Są jakieś inne sieci, które mają tel na karty lub Mix?
«1

Komentarz

  • Wybieraj sieć, z którą najczęściej się łączysz, w której masz rodzinę i znajomych. Wtedy bedziesz miała taniej. Obecnie różnice między sieciami tak nie są duże.
  • Jestem od bardzo dawna w plusie. Atutem jest to, że większość rodziny też jest w tej sieci. Piszę i rozmawiam sporo i dodatkowo wykupuję pakiet internetowy. Czasami 30 zeta wystarczy mi na miesiąc, czasami nie. Umowa liczona jest na ilość doładowań a nie na miesiące, można zablokować sobie nieznane połączenia.. Tel mam na kartę , reklam w sumie mie dostaję.
  • Też polecam Play, przeszłam nań właśnie z Ery... Wrrrr jak sobie przypomnę że w Erze płaciłam 0,79/min :confused:

    Zmieniłam tylko kartę na początku, niedawno wzięłam telefon na kartę.
    Samsung Shark za 30zł/mies do wygadania, bo co miesiac mam 100sms gratis i rozmowy do Play gratis....

    Czyli dostałam śliczny nowy telefon w zamian za kasę, którą i tak ładowałam i gratisy do tego :cool:
  • no właśnie o to chodzi NIka. w Erze płacę ponad 100 zł abonamentu. Ile płacisz w Play za minutę?Wszędzie masz zasięg?
  • A my dalej od wieków tkwimy w Erze.

    Już tyle razy Mężowi mówiłam,żeby zmienić sieć, to cała rodzina i znajomi w zupełnie innych sieciach. Ale On rzekł, że wierny wyborowi :devil:

    Mam nadzieję, że da się w końcu przekonać :cool:
  • Mix Plus. Zero reklam. Mamy oboje plus nasi rodzice i nikt nie narzeka. Taryfy do wyboru (darmowe rozmowy z wybranymi numerami w Plusie, 29gr za całą rozmowę z dowolnym numerem itp).
  • Ja mam T-mobile bo tylko ta siec ma zasieg tam, gdzie czasem bywam.
  • nie wiem czy to dla kogoś ważne, ale do Play są drogie połączenia.
  • wazne.. moja rodzina "wyjsciowa" calosciowo przeszla na play... oni w miare zadowoleni, my srednio :)... my tkwimy w orange, tak jak rodzina meza... trzyma nas jeszcze to ze mam darmowy nr do meza, starczalo 35 zeta przewaznie ( mix), ale przestalo starczac po tym przejsciu ich do play..oferte potrafia przedstawic ale potem trza patrzec im na rece i sie czlowiek nadenerwuje dochodzac swego...wlaasnie mi oddaja zabrane bezprawnie przez poltora roku 150 zeta..
  • [cite] basja:[/cite]nie wiem czy to dla kogoś ważne, ale do Play są drogie połączenia.

    Tak, połączenie do Play wychodzi drogo z innej sieci.
    A zasięg dość często gubi... :neutral:
  • [cite] izsa73:[/cite]no właśnie o to chodzi NIka. w Erze płacę ponad 100 zł abonamentu. Ile płacisz w Play za minutę?Wszędzie masz zasięg?
    Za minutę 0,29 groszy do wszystkich.
    Mało tego.
    Mam komunikaty typu "nie mozesz wykonywać połączeń ale wysłaliśmy do tej osoby komunikat, ze chcesz sie z nim skontaktowac" - bardzo przydatne jak sie ma puste konto!!!
    I "abonent z ktorym chcesz rozmawiac wlasnie zakonczyl rozmowe, mozesz do niego zadzwonic" - tez baaardzo przydatne!

    Z zasiegiem nienajlepiej. W zapadłych dziurach zasięg mam tylko na zewnątrz, ale jest.
    Gdzie indziej nie mam problemu.
  • [cite] MAFJa:[/cite]wazne.. moja rodzina "wyjsciowa" calosciowo przeszla na play... oni w miare zadowoleni, my srednio :)... my tkwimy w orange, tak jak rodzina meza... trzyma nas jeszcze to ze mam darmowy nr do meza, starczalo 35 zeta przewaznie ( mix), ale przestalo starczac po tym przejsciu ich do play..oferte potrafia przedstawic ale potem trza patrzec im na rece i sie czlowiek nadenerwuje dochodzac swego...wlaasnie mi oddaja zabrane bezprawnie przez poltora roku 150 zeta..
    Tak, znam to, mialam internet z Orange.....

    Zakonczenie umowy to byl jeden z najszczesliwszych momentow mojego zycia!!! Chcialam szampana otwierac!

    Nie chce miec z nimi juz nic wspolnego!!!!!!!
  • gdyby nie to ze u mnie nic nie działa poza orange to juz dawno bym z niej zrezygnował
  • Nie ma sieci idealnej (była IDEA :wink:) - ja mam Orange bo mam darmofon (telefon służbowy w tej sieci). Cała moja rodzina ma Orange bo dzwonię do nich bez ograniczeń a i oni miedzy sobą porozumiewają się tanio.
    Gdybym miał darmofon w T-mobile to cała rodzina miałaby T-mobile. Tak to działa w moim przypadku.
    Gdybym nie miał darmofonu to wybrałbym T-mobile z racji na zasięg. Na działce u ciotki na której latem spędzamy sporo czasu tylko oni mają przyzwoity zasięg.

    Jednak gdyby na tej działce miał zasięg Plus to wybrałbym Plusa.

    Sieć wybiera się na podstawie analizy własnych potrzeb.

    1.Sprawdź jaki zasięg dana sieć oferuje w miejscach, z których korzystasz najczęściej
    2. Sprawdź na jakie telefony (do jakich sieci) dzwonisz najczęściej.

    Jeżeli pkt. 1 i 2 będą te same to już wybrałaś. Jezeli różne to zastanów się co dla Ciebie jest ważniejsze dostepność czy koszty. Jeśli koszty wybieraj pkt. 2 jeśli dostepność punkt.1

    I pamietaj jeszcze o jednym jeśli wybierasz sieć Play lub Polsat narażasz ludzi dzwoniących do Ciebie z innych sieci na wieksze koszty. Inaczej jeżeli często dzwonią do Ciebie znajomi to nie wybieraj tych sieci.
  • u nas T-era od lat - choć kradną i podsłuchują. Myślę, czy od następnego sezonu nie przejść na kartę...
  • My mamy wszyscy tel na kartę, mąż w plusie , Młody w playu ja w heyah .
    Cieszę się że nie mamy żadnych już abonamentów.
    Mąż nie planuje zmieniać ale tylko dlatego, że ma ten sam nr już ponad 12 lat, a kiedy kupował tel nie zarejestrował karty ( czy jak się to tam zwie ) i jak powiedział nie chce Mu się latać i zmieniać i wysłuchiwac tych wszystkich ochów i achów od obecnych na rynku operatorów.
    Ja również nie planuję zmieniać, bo mnie na ścisłość wystarczy karta za 20 zł na miesiąc
    A Młody ma playa bo prawie cała klasa ma w tej sieci , średnio na miesiąc wychodzi Mu 10-15 zł a czasem nawet i mniej .
  • Mamy erę na kartę (obecnie T) od kilkunastu lat. Zmieniłabym głównie dlatego, że na siłę przeniesiono mnie do niemca :wink: Ale czy jest jeszcze jakiś krajowy operator? Przy pakietach nie wychodzi drogo jak się ma rodzinę w tej samej sieci. Ale ja średnio dużo dzwonię i raczej krótko gadam, częściej smsuję. Play swoimi reklamami zniechęcił nas na dobre, nie sądzę byśmy go kiedykolwiek wybrali bez względu na ewentualne profity. A oferty wszystkich operatorów zmieniają się w takim tempie, że porównywanie poprzedniego operatora z obecnym nie ma sensu, chyba, że ma się dwie sieci równolegle.
    [cite] Nika8:[/cite]Za minutę 0,29 groszy do wszystkich.
    W T na kartę, też można wybrać taką opcję. Co prawda nie ma wtedy chyba możliwości wykupienia pakietów. No ale przynajmniej dzwoniących spoza nie kosztuje tel do ciebie fortunę jak do Playa.
    Mało tego.
    Mam komunikaty typu "nie mozesz wykonywać połączeń ale wysłaliśmy do tej osoby komunikat, ze chcesz sie z nim skontaktowac" - bardzo przydatne jak sie ma puste konto!!!
    I "abonent z ktorym chcesz rozmawiac wlasnie zakonczyl rozmowe, mozesz do niego zadzwonic" - tez baaardzo przydatne!
    A to nie w każdej sieci jest? W T-erze też tak mam.
    Fajnie też, że od niedawna praktycznie nie ma przymusu doładowywania konta (ważność przez rok od ostatniej rozmowy)
    Myślę, że każdy operator z klienta ściąga podobnie, tylko albo bardziej albo mniej jest to zawoalowane. Więc kierować się warto faktycznie tym, z jaką siecią najczęściej rozmawiamy.
    PS. czy ktoś z Was w taktaku korzysta z oferty darmowych rozmów z wybraną osobą?(tzn. 14zeta z groszami z obu stron, ale to jak za darmo, pewnie dlatego piszą, że za darmo :wink:) Czy to rzeczywiście tylko tyle kosztuje?
  • W playu byłem i na pewno nie wezmę go już jako jedyny.
    Co z tego, że dają bonusy w swojej sieci, jeśli kradną na rozmowach wchodzących z zewnątrz, w dodatku ściemniając, że to nie ich wina?
    Poza tym wspomniana już forma promocji jest dla mnie odrzucająca.
    No i dobrze jest dopóki wszystko jest ok. Jak coś przestaje działać, to osiągnięcie jakichkolwiek efektów graniczy z cudem.

    Mam orange go. Doładowuję 100 co parę/kilka miesiecy w zależności od potrzeb i nie mam żadnych zobowiązań.
  • Doładowuję 100 co parę/kilka miesiecy w zależności od potrzeb i nie mam żadnych zobowiązań.

    ***********

    Namor - prawie jak NPR :wink:
  • [cite] Namor:[/cite]W playu byłem i na pewno nie wezmę go już jako jedyny.
    Co z tego, że dają bonusy w swojej sieci, jeśli kradną na rozmowach wchodzących z zewnątrz, w dodatku ściemniając, że to nie ich wina?
    Poza tym wspomniana już forma promocji jest dla mnie odrzucająca.
    No i dobrze jest dopóki wszystko jest ok. Jak coś przestaje działać, to osiągnięcie jakichkolwiek efektów graniczy z cudem.
    Mozesz przyblizyc temat?
  • Dziękuję pięknie za porady. W przyszłym tyg idziemy do Plusa, choć Play kuszący, ale skoro dzwoniący więcej płacą to nie będę kogoś narażać na koszty. No i zasięg. Ja często po "dziurach" ukochanych jeżdżę. Ciekawe tylko jakie komórki mają. W Erze każdą miałam zepsutą na starcie, ostatnio już nawet nie reklamowałam, bo ile można :devil:
  • Izsa73 - nie wiem czy nei korzystniej finansowo jest zorientować się i kupić za pomocą strony internetowej. Moja koleżanka tak zawsze robi i ma duzo korzystniejsze warunki. Może sprawdź ta opcję.
    Aczkolwiek ja tego nie doświadczyłam, bo jakoś nei zmieniałam dawno telefonu ani taryfy :)
  • Ja bym najpierw popytała w tych dziurach, w ktorych bywasz, jakie sieci mają, bo moze nie tylko Play ma tam problem..
  • Nika-no właśnie u mojej siostry nie działa, poza tym zmieniamy sieć z rodziną i oni nie chcą w Play więc wyboru nie mam raczej, ale... zobaczymy jak oferta komórki itd, może jednak będzie Play. Twoja komórka podoba mi się, tylko nie doczytałam jaki ma aparat.
    Basja- ja ostatnio zawsze zamawiałam i sobie i rodzinie przez internet i kiepskie komórki wybierałam. Niby parametry podane dokładne raczej, ale jednak lepiej sprawdzić model naocznie. Zawsze albo wyświetlacz za mały nie dla starszych osób, albo nie wygodne ustawienie przycisków. Chyba, że ktoś jest zorientowany, wtedy przez net jest naprawdę wygodniej. Wszystko szybciutko do domu przychodzi.
  • Ona mi spadła jakieś 40 razy, kilka razy na asfalt, kilka na kafelki... I nic. Tylko sie rozkłada na części :tongue:

    Aparat - najwyższa rozdzielczość 1600 x 1200
    Ile to pixeli, nie wiem.. zmazał sie napis
  • haha- to w sam raz dla mnie
    a lampę ma?
  • Od stycznia chyba, rezygnuję z internetu w Play zatem .....
  • [cite] basja:[/cite]Izsa73 - nie wiem czy nei korzystniej finansowo jest zorientować się i kupić za pomocą strony internetowej. Moja koleżanka tak zawsze robi i ma duzo korzystniejsze warunki. Może sprawdź ta opcję.
    Aczkolwiek ja tego nie doświadczyłam, bo jakoś nei zmieniałam dawno telefonu ani taryfy :)

    Najkorzystniej (najtaniej) jest kupić aparat na allegro lub w media markt na raty a umowę podpisac bez telefonu. Sieci dają wtedy profity, których wartość przekracza znacznie wysokość raty za telefon.
  • Lepiej telefon kupić niezależnie w sklepie, bez sim locka z tym co chcesz mieć i takiej firmy jakiej chcesz mieć, niż wiązać się umowami.
  • Wybierany telefon trzeba obejrzeć w salonie, a potem zamówić przez internet. Albo najlepiej oglądać w punkcie niezwiązanym z siecią żadną. Tylko wtedy istnieje niebezpieczeństwo, że zamiast pakować się w 24miesięczną umowę, jednorazowo wydamy 200-300 zł za komórę w pełni wystarczającą dla naszych potrzeb.:bigsmile:

    Jeśli chodzi o play, to sprzedawcy tej firmy usilnie i wielokrotnie wciskali mi kit, że ceny połączeń wchodzących do play wynikają z poczynań wstrętnej konkurencji. Tymczasem prawda jest taka, że play po prostu nie chce wejść w umowę jaką mają podpisaną pozostali trzej, mimo że ma taka możliwość. Im się zwyczajnie opłaca, żeby ludzie dzwoniący do play płacili krocie.
    No i w sytuacji jakichkolwiek informacji w trakcie trwania umowy ustalenie czegokolwiek w salonie graniczyło z cudem, wszystko wyłącznie na infolinii, na której każdy konsultant mówił co innego.
    Przy próbie zakończenia umowy musiałem pobrać formularz z salonu (niedostępny online) po czym wypisać z mnóstwem informacji z umowy (nie może tego zrobić człowiek z salonu) i na koniec wysłać pocztą (nie można oddać w salonie ani mailem).
    Firma nastawiona na klientów nie sprawiających problemów.

    Jeśli chodzi o zasięg play to oni korzystają z plusa, wiec tam gdzie dosięga plus tam i play tylko trzeba odpowiednio ustawić aparat, aby korzystał z sieci plusa.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.