Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Klocki magnetyczne

edytowano listopad 2011 w Ogólna
Chcę kupić Ali klocki tego typu:

GEO-364-przyklad.gif

ale są różne firmy. Geomag najdroższa i cenowo mnie nie zachęca.

Może ktoś z Was ma takie klocki i może mi powiedzieć, czy te tańsze firmy też są ok?
czy też może te inne to już badziew?

a no i w ogóle czy ta zabawka się u Was sprawdziła, czy dzieci chętnie się tym bawią?

Komentarz

• Ja kupowałam tańsze i bardzo tańsze. Te bardzo tańsze to faktycznie badziew - obłupuje się plastik z patyczków. Natomiast te średnie są OK.
  • mamy też magnetix - razem są w jednym pudle z geomag i nie wiem, które są które. ale jakoś nie wciągają tak, jak lego. syn ma je od 2-3 lat i mało się bawi.
  • Myśmy też mieli ze dwa lata temu kilka kompletów. Dziś nie ma po nich ani jednej kulki!
    I szczerze powiem, nie wiem, gdzie się podziały...

Wniosek: zabawka dla dziecka dbającego o porządek.:shamed:
  • No, to moi chyba dbają o porządek, bo tak jak mięli tego całe pudełko, tak i mają. Ubyło nam kilka patyczków, z których oblazł plastik i powypadały magnesy :sad: Reszta ma się świetnie i raz na jakiś czas dzieciakom się przypominają i nachodzi ich wtedy faza budowania z klocków magnetycznych.
  • my mamy geomag i takie "tańsze". Te tańsze w porównaniu z tymi szwajcarskimi wypadają blado.
    Czy się bawią? Na początku tak, ale szału nie ma. Teraz raczej leżą i chłopaki uzywaja kulki do innych zabaw...
  • Ja kupiłam bardzo tanio używane klocki magnetyczne. Nasze są bardzo proste, tylko patyczki i kulki. Córka bawi się nimi bardzo chętnie. Jedyną wadą jest to, że są trochę za słabe. Większe, obciążające konstrukcje rozpadają się. Tyle że to utrudnia zabawę tylko nam, bo ona zbyt skomplikowanych rzeczy jeszcze nie robi.
  • My mamy takie metalowe patyczki- nie pamiętam nazwy. Mieliśmy też kiedyś plastikowe, ale tamtych nie polecam- rzeczywiście wypadały magnesy
  • U nas te klocki się raczej sprawdziły. Chłopaki bawią sie nimi chętnie. (Ale oni ogólnie lubią klocki). Mamy (chyba) magnetix. Jak do tej pory nic się z nimi nie dzieje. Kulki faktycznie mają wiele zastosowań. :wink:
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]Myśmy też mieli ze dwa lata temu kilka kompletów. Dziś nie ma po nich ani jednej kulki!
    I szczerze powiem, nie wiem, gdzie się podziały...

Wniosek: zabawka dla dziecka dbającego o porządek.:shamed:

u nas niestety to samo ....
    jaka mamusia takie dzieci :wink:
  • "chłopaki uzywaja kulki do innych zabaw..."

Twoi też?

:)
  • Pełne skupienie przy magnesikach:

67b908758b7ba2fdgen.jpg
  • [cite] manna:[/cite]Pełne skupienie przy magnesikach:
    magne- sikach :wink:
  • Tak, Barbaro. Ona właśnie mówi o nich "siki".
  • Jak wyciągają pudło z tymi klockami, to tylko wolno w ich pokoju i nie rozwlekać elementów, bo jak znam życie, to po całym domu by się rozniosło i małe dziecko by zjadło.
  • U nas też te klocki mają wzięcie.
    Mamy je od lat kilku, Mążu przywiózł był z wojaży zagramanicznych:wink:, niestety kilku elementów już brak...
  • Geomag są mocniejsze i trwalsze. Do zabawy dzieci wracają często, szczególnie pierworodny mój, bo to urodzony konstruktor.
  • Wyciągam wątek, bo zastanawiam się czy macie coś ciekawego do dodania w tym temacie :) Rozważam kupno klocków magnetycznych. Geomag są jednak zbyt drogie i szukam zamienników.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.