Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Książki dla młodzieży

2»

Komentarz

  • może jakieś książki Dobraczyńskiego? 
    "Cień Ojca", "Listy Nikodema"

    podobna, ale lepiej napisana i totalnie niesamowita jest też "Szata" Douglas Lloyd Cassel

    książki podróżnicze Cejrowskiego, T.Halika, 



  • Małgosiu, a czytała "Pamiętnik nastolatki" Beaty Andrzejczuk? Wydawnictwo Rafael, już w sumie 5 tomów-dobrze się czyta :-)
    Czytała.
  • z fantastyki saga o Enderze, 
    zaczyna się od książki "Gra Endera", autorem jest Orson Scott Card
  • Ha, a mi właśnie bardziej podszedł Dobraczyński (tzn. te dwie książki) niż "Szata" :) Ale to też dobra książka.
  • Ale niezmiennie zakochana w "Jeżycjadzie". Cztała już chyba kilka razy. I wciąż do niej wraca.
  • "Listy starego diabła do młodego" C.S. Lewis
  • w szczególności dla zainteresowanych światem zwierząt, ale nie tylko (mi na przykład się bardzo podobały):
    "Moja rodzina i inne zwierzęta"
    "Moje ptaki, zwierzaki i krewni"
    Durrell Gerald
  • A cała Montgomery przeczytała? Wszystkie Anie, Emilki, co tam jeszcze. Do dziś czytam je na zmianę z Jeżycjadą:) W tych książkach tak ładnie pokazane jest dorastanie.
  • Ronja, córka zbójnika- czytałam chyba z 5 razy (ale ostatni raz chyba z 10 lat temu)... muszę do tego wrócić
  • Oczywiści, że przeczytała. Z tym jest na bieżąco. :D
  • A Helenę Zakrzewską zna? "Białe róże", "Dzieci Lwowa", "Płomień na śniegu", "Pojednanie", "Zaklęty dwór - tylu świetnych Polaków się na tych książkach wychowywało, trzeba je przypomnieć.

    A Tomki Szklarskiego?

    Kurcze - zupełnie nie mam zaufania do współczesnej literatury. Trzeba uważać - w księgarniach zalew śmieci dla dzieci. Klasyka jest bezpieczna.
  • Dzięki za pomysły!
  • No moja Tomki pochłania.
  • Dzięki za ten wątek :)
  • edytowano czerwca 2012
    ja też dziękuję i dołączam pytanie o dobre książki historyczne.
    mam całą serie : kocham Polskę...ale co więcej??

    ps: dołączam książki- osobiście czytałam
    Ireny szczepańska ( przedwojenna pisarka)"uszkrzydlona przygoda" i "córka kapitana Okretu"

    Irena Zarzycka (przedwojenna pisarka ) " dzikuska", i "córka wichru"

    Maria Kruger ( przedwojenna pisarka) "szkoła narzeczonych" i "godzina pąsowej róży"

    Halina snopkiewicz "tablica marzenia"


  • edytowano czerwca 2012
    o dobre książki historyczne.
    mam całą serie : kocham Polskę...ale co więcej??
    -------------------------------------------------------------------------
    Zależy od wieku dziecka - seria Kocham Polskę jest doskonała
    Lubimy  wydania zbiorcze - Elementarz i Historię Polski - można je przeglądać w nieskończoność
    Do tego świetnym uzupełnieniem jest E.Skarżyńskiej 'O polskich świętych dzieciom', albo to
    http://www.wds.pl/index.php?c=3&l=1&proId=1597 ;

    Wydawnictwo Wektory wydało kiedyś sympatyczna broszurę o czasach Piastów - młodszy (5 lat) dość długo z nią spał. O ta - http://wydawnictwowektory.pl/product.php?id_product=20

    F. Koneczny, Dzieje polski opowiedziane dla młodzieży - czytamy od 8  roku życia

    Z powieści - dla młodszych dzieci "Dziadek i niedźwiadek" Wierzbickiego, "Laleczki z papieru" Piotrowskiej Dubik, dla starszych Makuszyński "Uśmiech Lwowa", Helena. Zakrzewska cała
    i cała klasyka:)
    cały Sienkiewicz - moi zaczęli od Krzyżaków
    Kossak świetna


    Gołubiew, Parnicki dla starszych

    Starszy lubi komiksy IPNu
    kupujemy atlasy historyczne
    Poczet królów polskich na ścianie jest prawie przedmiotem kultu
    Kobylińskiego "Gawędy o broni i mundurze" fajne dla chłopaków

    Właściwie nie napisałam niczego nowego.



  • dzieki:) zacznę powoli już kupować...
  • edytowano czerwca 2012
    Zepsuję trochę wątek, bo to dla młodszych dzieci - syn (9 lat) przeczytał jednym tchem "Małych zwycięzców" Ossendowskiego. Mówił, że tak wspaniałej książki dawno nie czytał.
    Dawno tak zachwyconego dziecka nie widziałam, więc polecam gorąco wszystkim chłopakom.


    http://sopocki.osdw.pl/ksiazka/Ossendowski-Antoni-Ferdynand/Mali-zwyciezcy,56804400192KS

    Dziewczynkom też.


    --------------------------------
    Ciekawa audycja; 
    http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=22503
    Antoni Ferdynad Ossendowski - pisarz, podróżnik, antykomunista.
  • edytowano czerwca 2012
    Małgorzata32, książki Onichimowskiej dla nastolatków są gorszące, propagują rozwiązłość.
  • edytowano czerwca 2012
    Co podsunąć trzynastoletniej pannie, która jest dość poważna jak na swój wiek?
    -----------------------------------
    Wspomnienia sybirackie, dużo ich jest np "Kwiaty na stepie" Barbary Piotrowskiej-Dubik, która jako 13-latka została wywieziona do Kazachstanu - poruszające i piękne:
    http://www.apostolicum.pl/shop/?p=2&id_product=325
  • Ślady miękkich łap - Janusz Rautszko
    http://www.rautszko.pl/pl/Slady_miekkich_lap
  • ks. Marek Bałwas "Dobre przesłanie osiołka na kółkach". Czytałam pierwszą część, jest też druga. To jest zapis jego audycji dla młodzieży, głównie o wierze, ale też o relacjach, o czystości. Ksiądz Marek mieszka w Ciechocinku, porusza się na wózku, ale jeździ z rekolekcjami po całej Polsce... a kiedy mówi, ludzie ustawiają się w kilometrowe kolejki do spowiedzi :)
  • To ja proponuję... "Opowieść o prawdziwym człowieku" - Borysa Polewoja - na pewno się zmęczy czytając, jak bohater czołga się przez tajgę... przy czym należy pominąć zakończenie, bo jest propagandowe i przed czytaniem zrobić stosowne wprowadzenie...  ;)
    A tak na poważnie to "Biała jak mleko czerwona jak krew"  włoskiego autora, w Sterniku lektura I gim.
    Ja pamiętam, że lubiłam Ożogowską, Nienackiego... choć nie pamiętam dobrze, czy teraz nie doszukałabym się tam podtekstów
    No i tak całkiem poważnie - Dzieje duszy...
  • a ja bym jeszcze z grubej rury zaproponowała bodajże:
    Bez mojej zgody
    tematyka trudna, ale książka mocna
  • nie wiedziałam, że jest film, książkę czytałam jakieś 6-7 lat temu
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.