Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie do informatyków

1234568

Komentarz

  • @Gregorius  Przeglądarka- Google Chrome 
    :-) 


  • @skorektoja   

    "Wejdz na stronę
    https://www.db.com/poland/
    Czy sie otwiera? Czy tu kłodka jest zielona?"

    Bez problemu wchodze na tą stronę.


    Ja tylko nie moge wejscn a konkretna strone booking.com  : booking .com/extranet 
    Jak nacisnę na kłódke na pasku i wejde do connection- mam napis - the server's  certification is invalid  i dalej  jak wejde na certification information- wyskakuje :  the certificate may be corrupted or may have been  altered 
  • no i co dalej????
    Da sie to jakos odkręcic ???? Na drugim komputerze moę bez problemu wchodzic na tą stronę. 
  • edytowano maj 2014

    Spróbuj wejść w ustawienia zaawansowane (tu jest napisane jak: https://support.google.com/chrome/answer/95572?hl=pl), następnie w Certyfikaty i ustawienia SSL, dalej powinno być zarządzanie certyfikatami i spróbuj usunąć certyfikat strony booking.com. Potem zamknij i uruchom ponownie przeglądarkę i zobacz czy coś się poprawiło
  • @Jacol   Dzięki  już się biorę do pracy 

  • Usunęłam certifikaty i guzik, nic sie nie zmieniło. Weszłam na internet przez explorer  też nie ma szans na dostanie sie na strone booking.com  w okienku widniała informacje : 
    The security
    certificate presented by this website was not issued by a trusted certificate
    authority.




    Security certificate
    problems may indicate an attempt to fool you or intercept any data you send to
    the server.


    Problem siedzi gdzies w komputerze, bo korzystałam trzy rozne przeglądarki i wszedzie wystepuje ten sam prblem . Może dzieciaki zlapaly jakis wirus czy co????
  • Moim zdaniem nie ma mowy o żadnym wirusie. Przeglądarka informuje Ciebie że są problemy z certyfikatem. Razem z taką informacją powinien też pojawić się przycisk pozwalający na otwarcie strony.
  • edytowano maj 2014
    Quintana: a data na komputerze jest dobrze ustawiona?

    edit: doczytałam, że inne strony z certyfikatem sie ładują, więc raczej nie ten trop :)


  • @Jacol  mam przycisk reload,  ale nie działa 

    @Joanka    data na komp jest ustawiona prawidłowo
  • @Quintanana wraz z komunikatem powinien sie powjawić przycisz dopuszczajacy pomimo tego do akceptacji certyfikatu.
  • Przycisk jest, ale nie reaguje ;-(

     Dam sobie spokój chyba z tym problemem. 
  • @Bea jak to nie możesz pobrać?
  • Znaczy mam już nie dzwonić? Bo nieco chwili ńedę miła dopiero od poniedziałku
  •  ńedę miła dopiero od poniedziałku


    =))
  • Tak to jest jak sie stuka po 3 klawiaturach na raz
  • jaka przeglądarka? wyłaczyłas anty-wira?
  • Zębami czy łańcuchem?
  • No dobra. Miałem odzwonić, ale się zrobiło późno. Bo pomagałem małzonce w kuchin do wpół pierwszej rano
  • Użytkownik komputera dzwoni do pomocy technicznej:
    - Jaka to usterka?- pyta technik.
    - Z zasilacza wydobywa się dym.
    - Trzeba wymienić zasilacz.
    - Nie! Muszę tylko zmienić pliki startup.
    - Proszę pana, zasilacz jest uszkodzony. Musi pan go wymienić.
    - W żadnym razie! Jeden facet powiedział mi, że muszę tylko zmienić pliki startup i to usunie problem! Wszystko czego potrzebuję, to znać polecenie.
    - Przepraszam. Normalnie nie informujemy o tym klientów, ale istnieje nie udokumentowane polecenie DOS-u, które usuwa problem.
    - Wiedziałem!
    - Proszę dodać linię LOAD NOSMOKE.COM na końcu pliku CONFIG.SYS. Proszę mi powiedzieć, czy się udało.
    Kilka minut później:
    - To nie działa. Mój zasilacz wciąż dymi.
    - No tak, jakiej wersji DOS-u pan używa?
    - MS-DOS 6.22.
    - Tu jest pana problem. Ta wersja DOS-u nie zawiera NOSMOKE. Proszę skontaktować się z Microsoftem i poprosić o nakładkę, która będzie zawierała ten plik. Proszę mi powiedzieć, czy się udało.
    Godzinę później:
    - Potrzebuję nowego zasilacza.
    - Jak pan do tego doszedł?
    - Zadzwoniłem do Microsoftu i zapytałem o NOSMOKE. Wtedy oni zaczęli mi zadawać pytania na temat typu mojego zasilacza.
    - I co panu powiedzieli?
    - Powiedzieli mi, że mój zasilacz nie jest kompatybilny z poleceniem NOSMOKE:)
  • Siedze kiedys w 1st level support i dostaje ticket, ze klawiatura stoi niestabilnie. Problem sam w sobie dziwny, ale najsmiesniejsze, jak okazalo sie, ze facet ma dlugopis pod klawiatura, dlatego mu sie chwieje :))
  • Jestem już u kresu wytrzymałości.
    Muszę zainstalować program ststystyczny dawny SPSS. Nazywa się PS IMAGO.
    Ściągnęłam go. A jak zrobię trzykroki w instalacji tzn zaakceptuję warunki itp - wyskakuje mi komunikat:
    W podanej lokalizacji znajdują się pliki PS IMAGO. Przed rozpoczęciem instalacji należy usunąć wszystkie pliki a następnie uruchomić instalatot ponownie!

    I d...
    co mam usunąć i skąd - skoro to chcę właśnie zainstalować?
  • to sa pozostałosci po ps imahgo bo bo jak sie odinstalowuje program to zostaja po nim smieci i trzeba poszukac ten plik i recznie usunac i najlepiej nazwe PS IMAGO wpisac w wyszukiwarke systemowa
  • Ale ja nie mam ps imago innych od tych potrzebnych do zainstalowania tego programu satystycznego... i nadal mi mówi - w podanej lokalizacji znajdują się pliki imago...
    to nowy komp
  • czyli rozumiem ze nigdy nie był instalowany ten program
    to ja juz nie rozumiem
    bo gdyby był instalowany to bym po prosu recznie usunoł z program files i w AppData
    tylko ze on jest ukryty
  • edytowano luty 2015
    :)
  • @jukaa tak, to sie nazywa speech to text, znaczy metoda.

    szybkie googlowanie wyłowiło mi np http://skrybot.pl/

    oraz

    http://www.speechlabs.pl/

    no i http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2015/02/programy-do-rozpoznawania-mowy.aspx

    co niektóre smarfony tez tą funkcję posiadają
  • @Jadwiga, proszę spróbować pobrać darmowy program adwcleaner, powinien dać radę ;)
  • Może najprostsze rozwiązanie pomoże, próbowałaś wyczyścić pamięć podręczną w przeglądarce a jak nie to ostatecznie ją odinstalować i zainstalować od nowa?
    Więcej pomysłów nie mam.
  • Faktycznie, nie zauważyłem :\">
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.