Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

mop parowy

1468910

Komentarz

• Tak, większy pojemnik, ja mam SC.1.020 i pojemnik jest wystarczający, tzn mogę umyć podłogę na jednym poziomie- ok 60m i toaletę- muszlę, deskę, wokół sedesu, lustra, klamki. Później i tak muszę odłączyc od prądu, wiec wykorzystuje ten czas na dolanie wody, kilka minut trzeba odczekać, zanim bedzie można otworzyć zawór.
  • Ma też większą moc.
    Mam sc2 i jestem zadowolona.
    Kupiłam w oleole za coś około 380 zł
  • Chociaż moje dzieci potrafią w całym domu podłogę umyć na jednym zbiorniku wody :)
  • Ale chyba i sc1.020, i sc2 mają zbiornik 1litr. Zreszta tak wynika z tego co piszą @Milamama (sc 1.020) i @mama_asia (sc2) Czy jakaś ślepa jestem? W wyposazeniu jest jakaś różnica?
    Jesli potrzebuję do: duzych powierzchni poziomych ( kafle, panele), duzych powierzchni pionowych ( sciany, glazura), szyb i luster, fug, to co powinnam mieć w wyposazeniu i ktory model to ma ? Cos jeszcze można z ta parownicą osiągnąć?
  • sc 1 ma mniejszy zbiornik - 200 ml i wygląda tak:

sc2 ma większy zbiornik - 1 l i wygląda tak:

moim zdaniem sc1 nadaje się do mniejszych powierzchni, do czyszczenia "na szybko"
  • Ja kupiłam teraz sc2 i była to w sklepie firmowym najmniejsza parownica z kółkami. Teraz sc1 to taka ręczna do której można dołączyć szczotkę z wężem. Sc1 na kolach to chyba jeszcze ze starych zapasów. W sc2 w wyposażeniu jest tylko po jednej szmatce. Ja dokupiłam od razu kilka do podłogi. Jak się kilka pobrudzi, to można je razem w pralce uprać i dobrze mieć chociaż jedną na zmianę, jak pierwsza już mocno brudna.
  • sc2

Dane techniczne

Wydajność powierzchniowa (m²) 75
    Moc grzałki (W) 1500
    Maks. ciśnienie pary (bar) 3,2
    Czas podgrzewania (min.) 6,5
    Pojemność kotła / zbiornika wyrównawczego (l) 1
    Napięcie (V) 220 - 240
    Częstotliwość (Hz) 50 - 60
    Ciężar bez wyposażenia (kg) 2,9

sc1

Wydajność powierzchniowa (m²)

20
    Moc grzałki (W) 1200
    Maks. ciśnienie pary (bar) 3
    Czas podgrzewania (min.) 3
    Pojemność kotła / zbiornika wyrównawczego (l) 0,2
    Napięcie (V) 220 - 240
    Częstotliwość (Hz) 50 - 60
    Ciężar bez wyposażenia (kg) 1,6
    Wymiary (dł. x szer. x wys.) (mm) 321 x 127 x 186

• czyli sc1 szybciej się grzeje, jest mniejsza, zajmuje mniej miejsca, ma mniejszą moc i mniejszy pojemnik na wodę i mniejszą wydajność.
  • edytowano październik 2016
    zamiast orginanych szmatek kupuję i używam takich nakładek do mopa: http://allegro.pl/wklad-do-mopa-mop-mikrowlokno-szenilowy-4-promocja-i6363204916.html#imglayer
    lepiej się piorą, ładniej zmywają brudy i pasują w sam raz :)

Podziękowali 1Inka
  • ja po prostu tnę stare ręczniki
    też tak robiłam na początku :)
    już nie mam starych ręczników...
    Podziękowali 1Katia
  • A ja używam ręcznika dla gości po 1,5 zł. X ikei, bardzo podobny rozmiar, a wcześniej służył za pieluchy:D
    Podziękowali 1Milamama
  • Ja myję panele, moczą się mniej niż zwykłym mopem.
  • Roznica miedzi sc1 a sc2 jest oczywista. Pytałam o sc1.020. Podejrzewam, ze to starszy model, bo jest mniej dostepny niż sc2, ale nie mam pojecia lepszy czy gorszy. Jest np u nas w biedrze. O taki:
    http://www.biedronka.pl/pl/product,id,5954,name,parownica-karcher-sc-1-020
    Sc2 widzialam w ktoryms markecie budowlanym. Obydwa kosztuja 399, nie mam pojecia czym sie roznią. @Skatarzyna, wiesz?

• Nie wiem, miedzy dwoma moimi różnica jest chyba tylko w kształcie, ten co u mnie stoi to 1122, a drugi nie pamiętam, bo stoi u Inki.
    Podziękowali 1Milamama
  • a myjka ciśnieniowa, ma ktoś?
  • Mnie tez @Bambidu wydaje się, że sc1.020 jest starszą siostrą sc2, nie wiem, czy różni się parametrami. Ze swojego jestem bardzo zadowolona, tne ręcznik stary, dzięki za podpowiedzi o reczniczkach z Ikei:)
  • @Bambidu parą czyszcze piekarnik, fugi- mała metalowa szczoteczka jako nakładka, szybko się zużywa na fugach :), lustra, kafle, fronty szaf i szafek, drzwi, odkazam klamki, poręcze no i toalety oczywiście.
    Podziękowali 1Bambidu
  • A do luster, szyb trzeba jakas specjalną końcówkę, czy któraś z podstawowego zestawu to potrafi? Czy są jakieś przystawki, które warto kupić w zestawie, bo się przydają/są niezbędne/szybko trzeba wymieniać,  a potem dokupienie jest nieopłacalne?

• I czy przed sprzataniem mopem parowym jedziecie najpierw odkurzaczem, albo potem czyms jeszcze wycieracie, czy jak?
  • @Bambidu, właśnie tak, odkurzacz, karcher i do sucha. Lustra z podstawowego zestawu. 
    Właśnie okna myję takim. U mnie najszybciej zużywają się te małe okrągłe szczoteczki, warto jest mieć więcej. I łatwio się wyrabia ta rurka z mocowaniem malutkich szczoteczek, odłamują się te "dydki" na których szczoteczka się trzyma.
    Podziękowali 1Bambidu
  • Ja wlasnie nabylam karchera sc2 i jestem bardzo zadowolona. Przez ostatnie 2 dni sprzatalam i mowiac szczerze jeszcze nigdy nie mielismy tak czystych fug pod prysznicem - prawie bez wysilku usunal wieloletnie zazelazienie, ktoremu zadna chemia nie dala rady. Dodatkowo wreszcie mam czyste grzejniki (również w środku), plytki na scianach w lazience tez czyste ( nie wycieralam do sucha a wygladaja ok). Mylam szyby i lustra i suszylam karcherowa sciagaczko-suszarka do szyb - efekt ok.
    Jedynie panele podlogowe byly bardziej mokre niz po myciu zwyklym plaskim viledowym mopem i czesc podlogi wytarlam, ale wydaje mi sie , że w dyszy zostala woda i dlatego na poczatku za mocno zamoczyla mi sie scierka.
    Ciekawa jestem jaki to urzadzenie bedzie mialo wplyw na rachunek za prad ;)
  • Ja dostałam od mamy parownice, ale nie karchera, jakaś inna marka. 
    Na Kärchera chciałam zapolować ale po kilku użyciach tego od mamy jestem b.zadowolona. Tez wreszcie fugi domyłam! :) Na płytkach nie ma wreszcie śladów mopa. 
    Ale paneli nie myłam i chyba nie zaryzykuje.. Czy pod wpływem ciepła nic sie z nimi nie dzieje??
  • Z naszymi panelami nic sie nie stalo, ale to dopiero pierwsze użycie.
    @annabe napisz jak sie Twoja parownica nazywa i zdawaj relację z jej osiągów. Skoro dzisiaj nie zdażyłam Karchera kupić, to pewnie najwcześniej za tydzień. A może warto przyjrzeć się czemuś tańszemu skoro, jak czytam, Karcherowi pękają rurki, odłamują się obudowy i takie tam...
  • Sprawdze nazwę jak uspie dzieciaki. 
    Używam jej od 2/3tyg to tez nie za wiele. Do tego co myłam sprawdziła sie genialnie. Np do płyty gazowej w kuchni, ze stali. Nigdy żadną gąbka tak jej nie doszorowalam jak tą parą. 
    Musze sama poczytać tez o akcesoriach, czy da sie jakieś szczotki dokupywać.
  • Czy te parowe cuda radzą sobie dobrze z oknami. Mamy teraz kilkoro okien balkonowych podwójnych i zajęcia z daktyloskopii mogłyby się u nas odbywać już pól godziny po umyciu okien :(
  • Latwiej i szybciej sie myje okna niz przy standardowym myciu (jeszcze nie wiem jak bedzie przy stosowaniu nieoryginalnych scierek). Niestety na male brudzace lapki nie jest skuteczne. Stare slady owszem ladnie zmylo, ale na nowe nie czekalam nawet 5 min. ;)
  • @Megan na moim napisane w instrukcji ze raczej trzeba uważać na szyby. Nie mam odwagi spróbować tej gorącej pary- ale widze ze masz sytuacje podobną do mojej ;) mam na parterze same okna od podłogi do sufitu- 8szt. I popalcowane prawie zawsze. Nie mamy firan. 
    Kup sobie karchera takiego małego do okien. Cudo. Wszystkie te wielkie okna w jakieś 20 min spokojnie oblatuje z jednej i drugiej strony, a moze i w 15min ;) 
    W każdym razie błyskawicznie i nie zdążę sie nawet zmęczyć, będąc w 7mcu ciazy ;) 

Podziękowali 2Megan MonikaN
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.