Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

mop parowy

1457910

Komentarz

• W moim karcherze nic się nie łamie i nie odpada. Ino metalową szcxoteczke muszę wymienić, ale zasłużyła już na to :)
  • A do czego używasz tej metalowej? Bo tez taką mam i nie wiem co z nią zrobic?
  • Kiedy jest zimno to myjki parowej do okien bym nie zastosowala, bo szyba moze peknac. Testowalam wczoraj po poludniu i bylo ok, ale bylo powyzej 10 st C.
    Mam ta mala myjke do szyb i tez jestem z niej zadowolona. Wczoraj pracowala w duecie z myjka parową i efekt byl lepszy niz bez myki. Szybciej.
    W kuchni mam 3 mleczne szyby w szafkach i czyszczenie nawet z uzyciem myjki do szyb trwalo dosc dlugo, bo osiada tluszcz i po kilka razy mylam i syszylam. myjka parowa + myjka do szyb poradzily sobie duzo szybciej.

Podziękowali 3annabe Skatarzyna Milamama
  • @edytam, tak samo korzystam z duetu karcherów :)
  • @Skatarzyna bo to bardzo dobry duet jest :)
  • jednakowoż mam pewien kłopot, czy ktoś nie widział mojej ładowarki do tego małego do okien? dziś resztkami sił pracował, a mam dużo okien i chrzciny za tydzień! 
  • @annabe do czyszczenia fug w kaflach na podłodze, do czyszczenia piekarnika- ale tu ostrożnie, żeby nie podrapac, ja mam stary piekarnik, wiec sobie pozwalam :) zniszcxylam tę końcówkę właśnie na posadzce, ale brud sam schodził , warto było. :wink: 
  • @Skatarzyna, można podejrzewać, że Kajtek widział...
    Szafki odsuwałaś? Te co cięższe... ;-)
  • @Bambidu !!! Wstydź się ... takie małe dziecko podejrzewać  :o No wiesz co... :D :D :D
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • @Milamama a kafelki sie nie rysują? 

• Jaka to jest ta mała?  Jest jakiś model? Trzeba do niej płyn?  A jak z zaciekami?
  • @annabe na podłodze mam kafle chropowate, matowe, więc nie wiem, czy się od tarcia spoin metalową szczoteczka porysowały, wyglądają tak jak przed, tylko czyste fugi mają :) myślę, ze fugi na ścianie, przy wannie czy brodziku tak się nie zabrudza, jak na podłodze, można delikatniejsze trzec, a para pod ciśnieniem i tak robi swoje, nawet tej szczotki nie trzeba używać, wystarczy ciśnienie gorącej pary.
  • @annabe sprawdzalaś jak sie Twoja parownica zwie? I czy masz jakieś nowe wnioski w kwestii użytkowania?
    Znalazłam dwa niekarchery, ktore mogą być ciekawe ze wzgledu na nieco lepsze parametry i bogatsze wyposazenie przy niższej cenie:
    http://allegro.pl/mop-parowy-parownica-framell-px1500w-i6558200391.html

http://allegro.pl/parownica-odkurzacz-parowy-2w1-zelazko1500w-i6531693753.html#imglayer
    Pierwszy ma w zestawie dyszę do okien, na ktorej mi zależy.  O drugim piszą, że Karcher dla Lidla robił, ale kto ich tam wie... Pytanie czy Karcherowe koncowki do niego pasują, bo pewnie normalnie do takich noname'ów niedostępne.
    No i przede wszystkim jak sie bedą sprawować w praniu, tj. sprzątaniu. Co myślicie? Warto rozważać?
  • Ten moj to 
    http://m.ceneo.pl/28814154

Nie wiedziałam nawet ile kosztował- w sumie to tylko 100 zł mniej niz Kärcher. 
    Roznica nie jakaś kolosalna.

Ja z mojego dalej zadowolona :) Okap wyczyściłam nim wczoraj. Nie trzeba sie naszorowac bo tłuszcz rozpuści a potem gąbka z płynem tylko wystarczy przetrzeć. 
    Podziękowali 1Bambidu
  • 100zł mniej, ale te wszystkie przystawki masz w komplecie? Bo Karcher to taki raczej golutki. Ale tego typu jak Twoj wydaje mi się mniej poręczny. Na oko oczywiście, bo doswiadczenia nie mam z żadnym.
  • Dziewczyny dołączam się, tez mam urządzenie parowe od końca wakacji i żałuję że wcześniej nie kupiłam :-) myjke do okiem tez mam, ale za te pieniądze jestem rozczarowana, wszystko i tak musze scierka poprawiać, nie zostają wam "paski" po niej?
  • Kärchara masz tę myjkę Agmar? 
    Podziękowali 1madzikg
  • edytowano październik 2016
    Przyznam, ze mam coraz większą chętkę na to cudo
    tylko
    nijak nie umiem się zdecydować-wpisałam w wyszukiwarkę allegro i wyskoczyła mi cała lista, z dużą rozpiętością cenową

Czy któras z Was nie wie przypadkiem, czego ja konkretnie potrzebuję???I jaki model powinnam rozważyć? 

edit: http://allegro.pl/mop-parowy-myjka-cisnieniowa-odkurzacz-x5-premium-i6301001392.html

czy jak coś jest do wszytskiego, to jest ok? http://allegro.pl/mo8-mop-parowy-10w1-steam-odkurzacz-myjka-xl-2016-i6422971549.html

http://allegro.pl/mocny-mop-parowy-myjka-parownica-multi-mega-power-i6032598980.html

to losowo wybrane propozycje

z uwagi na bardzo ograniczoną ilosc miejsca nie moze to być urządzenie typu odkurzacz
  • MartynaN powiedział(a):
    Kärchara masz tę myjkę Agmar? 
    Tak, z karchera. 
    @kociara zwróć uwagę na pojemność zbiornika na wodę i czy można dolewac wodę w trakcie użytkowania (jeśli tak to pojemność nie ma znaczenia, ale jeśli nie można to wtedy pojemność ma znaczenie). Ja miałam od kogoś mopa parowego z biedry (starszy typ) najpierw ciezko się rozgrzewa, potem daje parę wszędzie wokoło i niszczyla mi meble q potem chlapala, jedna koleżanka tez kupiła w biedrze i mówi że jej chlapie, ale inna kupiła urządzenie parowe całe i bardzo sobie chwali. Jeśli chodzi o końcówki zależy co kto robi, ja do karchera dokupilam tylko dodatkowy zestaw 4 szczoteczek żeby do kuchni oddzielne a do łazienki oddzielne były, no i komplet powloczek i wszystko co trzeba nim robie.
    Podziękowali 1kociara
  • mhm 
    cóż, nadal niewiele wiem, ale dzięki :)

i pytanie techniczne - co isę dzieje z tym rozpuszczonym brudem, tłuszczem?
    czy trzeba go, ściekającego ścierać?
  • Philips PowerPro Aqua mnie kusi.
  • @kociara  jeśli mam końcówkę z powłoczką to brud zostaje na niej, jeśli bez to albo jak w przypadku okien "daje parą" aż spłynie i zbieram dopiero z parapety albo niestety trzeba czymś zebrać. wiesz to jest ciężko powiedzieć co komu potrzebne, np moja siostra chciała sobie kupić tego karchera mini (bo jest malutki, ale zbiornik na wode porażka 0,1L) i w wersji okrojonej bez końcówki do podłogi bo podłogi tym myc nie zamierza (mama co prawda ma płytki, ale ona tylko z myślą o swoim pokoju a tam panele)
  • Ja w rezultacie kupiłam sc2 + dysza do okien. Wczoraj pierwsza próba była. Uczucia mam mieszane. Z jednej strony fajnie się tym jedzie i sprząta, urządzenie wręcz motywuje do zaglądania w różne zakamarki. Z drugiej, efekt nie jest jakiś spektakularny. Sprzatałam m.in. nową, mało używaną łazienkę. Para wychodząca z urządzenia jest niezbyt gorąca, tak że powierzchnie czyszczone są zaledwie lekko ciepłe. To za mało, żeby działanie miało być tak cudowne jak w opisach. W sumie nie wiem, czy przejechanie odpowiednią do czyszczonej powierzchni wilgotną ściereczką/szczotką nie da tego samego efektu.
    Np. osad z mydła i brudu na umywalce (taki co to schodzi od razu przy dowolnym detergencie czy occie) trzeba było długo i energicznie szorować - skutek i tak taki se.
    W rogach łazienki miałam niedoczyszczone fragmenty glazury- takie matowe zamiast błyszczące, może po fugowaniu, może po jakichś preparatach z linii produkcyjnej, nie wiem. Wiem, że octem schodzi, bo w innych miejscach robiłam. Parownica, mimo długiego czasu i intensywnego wysiłku nie dała rady.
    Nie dała też rady malutkim błyszczącym kropeczkom na górnych szafkach kuchennych, szczególnie nad okapem (pewnie tłuszcz z gotowania/smażenia). Tu ją rozgrzeszam, bo i inne środki też sobie nie radziły. Tak więc moja wiara, że da radę zastarzałemu brudowi mocno została wystawiona na próbę.
     Ale jak pisałam ogólnie sprząta się fajnie i za samą motywację, żeby się za sprzątanie wziąć złoty medal. Szczególnie, że niektórzy z młodszych domowników (tacy, u którzych słowo "sprzątać" powoduje oczopląs i w tył zwrot) o takim sprzątaniu teraz marzą ;-)
    Podłogi myje się świetnie, pod warunkiem, że wczesniej są dokładnie odkurzone / pozamiatane i żadne paprochy po nich nie latają.
    Dzięki którejś z was (@Skatarzyna?) za podpowiedź z szenilowymi wkładami do mopa. Poszlam dalej i kupiłam gruby szenilowy dywanik, pocięłam na części- wyszło 8 idealnych wkladów, brzegi stopiłam swieczką, żeby się nie strzępiły. Działa rewelacyjnie.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • @Bambidu dziwne, ja mam SC 1.020 (produkt juz archiwalny, a sc2 to jego następca) - i ostatnio rękę sparzylam bo powloczka była już nasaczona i mega gorąca, daje parę i to wysoka, zresztą żeby dać taki strumień pary to wodę trzeba mocno podgrzać wiec niemozliwa jest lekko ciepła para, jak masz taki problem powinnaś do serwosu zgłosić bo to nie jest normalne. Ja normalnie okap doczyszczam bez problemu tym mopem z tego tłuszczu, a fugi rewelka bo mam jasne na podłodze. Coś musi być nie tak z Twoja myjką
  • Ja mam nowy sc2 i też się oparzyłam dotykając szmatki, podłoga szybko stygnie, co nie znaczy, że para nie jest gorąca
  • Nie no, szmatka bezpośrednio na dyszy zbiera całą parę i  jest gorąca. Ale już działanie dyszą bez szmatki mało grzeje czyszczoną powierzchnię, nawet jesli trzymać blisko przez dłuższą chwilę. A główny cel zakupu był nieco inny od wykorzystań standardowych i tu właśnie potrzebna mi była wysoka temperatura głęboko penetrująca pory powierzchni. No i wątpię, czy cel zostałby osiągnięty, aczkolwiek w międzyczasie problem się sam rozwiązał, więc nie będę się nim przejmować.  Poza tym, jak pisałam, były to wrażenia po pierwszej próbie i bez zastarzałego brudu, więc nie do końca miarodajne. Mojemu sc2 nic nie dolega.
  • Nie mam zdjęcia bo bym Ci pokazała, miałam mega zapuszczone fugi na podłodze (jasnorozowe z założenia), próbowałam szczoteczka i soda i nic ich nie ruszalo a para efekt super jak nowe, wiec mnie bardzo dziwi ze u Ciebie z brudem niezastarzalym sobie nie radzi
  • Ja nic mega zapuszczonego tam nie miałam. Właściwie nawet typowego brudu poza tą umywalką ni było. Spdziewałam się natomiast, że czyszczona ściana/ podłoga/umywalka/szafka będzie w miejscu czysczenia rozgrzana. Nie była.
    Ale spoko, fugi gdzie parownica może się wykazać też mam. I inne brudne brudne miejsca. Niech drżą, wkrótce ją zobaczą!

• I jak po dłuższym czasie użytkowania?
    Dostałam część nagrody za konkurs, w którym startowała pracownia, wiec mam kilka niespodziewanych złotych. Zastanawiam się, czy kupic ten SC 2, czy moze dodac ponad 100 i SC3? Z opisu - ma znacznie krótszy czas nagrzewania, czyli działa od razu praktycznie, troszkę wieksza moc i ciśnienie i mozliwość dolewania wody w trakcie pracy. Zastanawiam sie jeszcze nad koncówka do okien dodatkowo - ale te koncówki widziałam tylko w jednym sklepie - czy to sie sprawdza? Czy zwykłe końcówki nie wystarczają do mycia okien?
    https://myjki.com/31-parownice-domowe/912-sc-3-mop-parowy-parownica-karcher-4039784959521.html
    https://myjki.com/16-parownice/904-sc-2-parownica-mop-parowy-karcher-4054278040165.html
    https://myjki.com/85-dysze/2667-dysza-do-czyszczenia-okien-sc-sg-si-karcher-4054278180502.html
    Czy np. lepiej kupic tanszy sprzet i wiecej koncówek (np. jakas turboszczotkę), czy drozszy sprzet podstawowy a potem ewentualnei dokupowac?
    osiołkowi w żłoby dano ....;)
    zaraz nic nie kupie, ogladam te karchery od wtorku i sie nie moge zdecydować  :s
  • Ja bym była dużo w stanie dopłacić, żeby w karcherze się dało kabel zwinąć ;)

Opcja z dolewaniem wody bardzo sensowne, mamy małe mieszkanie, ale denerwujące jak trzeba sprzęt odłączać, żeby uzupełnić zbiornik (tylko na takie powierzchni dość rzadko się to zdarza). No i 6 min. trzeba czekać, aż się nagrzeje... Zapominam, że go włączyłam bo idę robić coś innego. No wiedzieli co poprawić w kolejnej wersji.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.