Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Neo,audiencja u Papieża

edytowano styczeń 2012 w Polityka
W piątek (20-go) w Rzymie jest audiencja u Papieża, na której ma być ogłoszona decyzja o zatwierdzeniu przez Stolicę Apostolską "Drogowych" liturgii. Ponoć ma być bezpośrednia transmisja w telewizji Trwam! Piątek godz. 11.00.
Wiecie coś na ten temat??
E;literki
«1

Komentarz

  • Ja nic nie wiem, ale się chciałam ładnie przywitać:
    Witaj, MamoMiko!!!:cheer:
    Brakowało tu Ciebie!:cheer:
    Dobrze, że jesteś!:kissing:
  • Cmok,cmok,cmok!!:heartbounce::heartbounce:
  • Jeśli ktoś nie ma telewizji Trwam (tak jak ja), to ponoć ma być też na niekodowanym włoskojęzycznym kanale TV2000.
  • Kochani bracia piwniczni. Mi się coś nie zgadza. Cały czas wmawialiście mi tutaj, że kikosiowa liturgia jest dawno zatwierdzona. A tu okazuje się, że dopiero jutro audiencja (Carmen pewnie w dresie adidasa) u papy w tej sprawie. Ładnie było tak kłamać?
  • Podbijam, aby któryś z forowych neonów odpowiedział na me pytanie.
  • no ciekawe...
  • zatwierdzone juz dawno sa... inna sprawa, ze ciagle informuja nas o tym, jak o nowosci... :) nazwa "kikosiowe" nie jest zatwierdzona przez papieza wiec se uwazaj.. :P
  • [cite] MAFJa:[/cite]zatwierdzone juz dawno sa...
    Proszę link do dokumentu ogłaszającego "ryt kikosiowy" za ryt Kościoła Katolickiego.
  • jest też w oryginale, TV watykańska:
    http://mediastream.vatican.va/h264lan.sdp
  • ryt kikosiowy - nie znam takiego
  • [cite] MAFJa:[/cite]ryt kikosiowy - nie znam takiego
    Ale ja tak, bowiem wiem z własnego doświadczenia, że ryt DN odbiega od NOM i VOM. Tylko ciekawe, że w Watykanie nie ma dokumentu na temat tego rytu. Ergo DN swoje klocki odprawia nielegalnie.
  • dziw bierze, ze papiez im tego nie powiedzial.. a taka byla okazja..
  • [cite] MAFJa:[/cite]dziw bierze, ze papiez im tego nie powiedzial.. a taka byla okazja..

    khem, wyrażał swą dezaprobatę już wcześniej.
  • ...


    dzieki wielkie za wklejenie tego linka.
  • obejrzałem

    Statut mówi, że: â?žCelebracje Eucharystii wspólnot neokatechumenalnych w sobotę wieczorem stanowią część niedzielnego duszpasterstwa liturgicznego parafii i są otwarte także dla innych wiernychâ?.

    rozumiem że w takim razie mogę iść jutro prosto z ulicy i się "przysiąść?"
  • no nikt Cie nie wyyrzuci na pewno... u nas przynajmniej
  • Możesz, nikt nie wyrzuci. Nie zdziw się jeżeli poproszą Ciebie o przedstawienie się z imienia i zostaniesz miło przywitany.
  • Chwila, czytam relację z transmisji. I wiecie co, Papież nakazuje odprawiać DN Mśzę jak zwykle, czyli NOM bez udziwnień. Ciekawe, czy sie podporządkują.
  • Greg - naprawdę???

    może się wybiorę z ciekawości
  • albo poproszę link do przemówienia Benedykta...bo znaleźć nie mogę.;(
  • Ojciec święty przypomniał zebranym w Auli Pawła VI neokatechumenom, że zasady celebracji Mszy świętej mają opisane w Art. 13 Statutu, przypomniał, że neokatechumenalne Msze święte tak jak wszystkie inne mają być dostępne publicznie, sprawowane zgodnie z zatwierdzonymi księgami liturgicznymi dla Formy Zwyczajnej Rytu Rzymskiego oraz, że Msze "małych wspólnot" mają być w jedności z "dużą wspólnotą parafialną".
  • czyli w salce nie wolno?
  • Acha tak Greg, czyli ze nie ma ich byc wg Twej interpretacji... Bo ja tylko tyle slyszalam, ze zamkniete nie maja byc. I nie sa. Chlopie nie martw sie o nas... Bardziej wnikliwi od Ciebie i uczeni studiuja te sprawy.. A papiez ciagle blogoslawi? Tegos chyba nie doslyszal..
  • Prayboy: czy salka jest przestrzenią sakralną, skoro na ogól masz gdzieś w pobliżu normalny kościół?
  • MAFJa: to nie moja interpretacja tylko słowa papieża z tej najświeższej "audiencji" . Was Neonów OWMR nie obowiązuje czy macie go tam gdzie słońce nie dociera?
  • chyba Ty
  • Nie mam motywacji.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.