Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zmywarka S.O.S. !!!

2

Komentarz

  • za pieknie by bylo ;))
  • z boku zmywarki jest po rokręceniu jest taki elektroniczny włącznik taka biała zazwyczaj cześć, i czasami się zdarza że on zaśniedzieje i zmywara nie moze zastartować tj nie pobiera wody, Wersja optymistyczna- przeczyścić go- pesymistyczna wymienić co wiąże się z wezwaniem serwisu
  • Odkopuję jakiś zmywarkowy wątek.

    W sylwestra zmywarka zaczęła głośniej chodzić. Taki jednostajny dźwięk się pojawił. Ponieważ ma już 8 lat - nikt się nie dziwi. Z dnia na dzień wyje co raz głośniej. Dziś tak głośno, że na górze nieco słychać ten dźwięk w wersji specjalnej. Czy to pompa się kończy? czy może być coś innego?
  • edytowano kwiecień 2014
    Mam pytanie do tych, którzy myją na krótkich programach (30 min) z uzyciem proszku, jak ja. Zawsze uzywalam Robot'a.... Nie ma juz go na rynku.
    image
    Jaki proszek warto kupic?

    Tabletek nie chce, one sie nadaja do dlugich programow, mi szkoda energii
  • Zastanawiam sie czy ten sie bardzo rozni dzialaniem od tamtego...?
    image
  • Czy Wy wszyscy jedziecie na tabletkach?
  • A czym się rózni proszek od tabletek? Ja dzieliłam, ale teraz w sklepie nie ma, są takie niepodzielne. 

    A i nie używam krótkich programów, bo w mojej instrukcji jest, ze program eco 50stopni zużywa mniej energii niż ten szybki. Jest długi, owszem, ale trudno. Do tego mamy tę węższą wersję zmywarki, bo taką kupiliśmy jako używaną. I kilka lat u kogoś chodziła, teraz u nas 3 lata chodzi. I się nie psuje, tylko czasem górna szuflada wypada.
  • Ni pigułkach jedziemy:-)


    30 minutowy program spoko daje radę na tabletkach z Lidla. Tabletki przecinam na pół, mniej chemii mycie to samo

  • aha ostatnio miałam urządzenie mierzące zuzycie prądu i wiem już, który program zużywa najmniej ( w instruckji tego nie było.

    Najmniej 30 minut
    potem eco (3h)
    potem prawie tyle samo co eco 1,2h
    potem 60 minut w 65 st
  • coś mi się z cytowaniem pokrzaczyło sorry
  • @Nika76 my zawsze Robota używaliśmy, jest ten nowy w sprzedaży? Ostatnio kupowaliśmy w Rossmanie Domola, ale Robot wydaje mi się lepszy, Domol może być.
  • A to jest nowa wersja starego? widzialam w Polsce ale nie wiem co to, nie probowalam i boje sie zamowic..
  • JA bym zamówiła, jakiś czas temu szukałam wszędzie Robota i nigdzie nie znalazłam, muszę znowu spróbować.
  • Źle spojrzałam - niedostępny :(
  • Szkoda tego Robota bardzo go lubiłam i te pojemniki były wygodne, nadal wsypujemy Domola do butelki po Robocie...
  • Pomocy - nareszcie mam zmywarkę - czekałam od grudnia, o ile pamiętam.

    Zamontowana, działa - ufff. Beko.


    Ale drzwiczki się bardzo silnie zamykają - czy tam jest jakaś sprężyna? Normalnie muszę nogą trzymać, jak naczynia na dół wkładam. pomocy!
  • "Czy Wy wszyscy jedziecie na tabletkach?"


    =))

    nie mogłam się opanować
  • ja jadę ale biorę codziennie tylko pół tabletki :-P
  • No włąśnie tak - mają bardzo silne parcie na zamykanie - dopiero jak porządnie obciążę, to nie. Instrukcja bardzo nieczytelna, coś pokazuje, ale nie wiem co. Zastanawiam się czy to nie jest problem, bo to zmywarka do zabudowy i nie ma założonej zabudowy, więc drzwiczki nie mają obciążenia.
  • Czy do zmywarki koniecznie trzeba kupować specjalną sól, czy zwyczajną można zasypać?
  • Specjalną, ale nie kupuj konfekcjonowanej w pudełeczkach, tylko weź taką w tabletkach do zmiękczaczy ( w workach po 25kg, cena ok 30zł), starczy Ci do końca życia zmywarki.
    Zwyczajnej raczej nie - ale nie wiem dlaczego :)

  • Magda, może masz zmywarkę do zabudowy, ale jeszcze masz nie zamontowany panel? Ja tak mam i też kolanem trzymam drzwi, żeby kubek czy sztućce włożyć, bo inaczej się zamykają.
    Jak wysunę dolną szufladę to już problem znika :)
  • Dzięki! Tak, to jest przyczyna. Z tymi sprężynującymi drzwiczkami poradziłam sobie za pomocą starego wysłużonego osprzętu:
  • Ale to jest niesamowite - bo to jest bardzo ciężkie -  a wszystkie lżejsze pzredmioty nie dawały rady tym drzwiczkom.
  • @PawelK
    Dzieki za pomysł!
    Zanabyłam tą sól w tabletkach! Zachwyciła mnie nie tylko ekonomiczna strona, ale i cudowna forma :D, bo mam dośc wsypywania pyłu przez ten wywrotny lejek.... 
    I teraz mam pytania: czy mam wrzucić jedną, czy ile wlezie? (z kartonu wsypywałam po nakrętkę ;) ) Zmywarka wyświetli brak we własciwym czasie, czy mam sama uzupełniać? (teraz to sama przyjemność)
    No i czemu nikt o tym wczesniej nie wspomniał? Się męczyłam z tym kartonem....
    :-B
  • A gdzie się kupuje tę sól w tabletkach?
  • Hmmm, jak 9 lat temu kupiliśmy zmywarkę, to wyczytałam na jakimś forum chemicznym, że moźna stosować zwykłą sól.... I tak od 9 lat na niej jedziemy i nasz siemens działa bezawaryjnie...moźe nie wie, że nie powinien ;)
  • Balum ja sypie do pelna. Magda moze u was byctrudno kupic bo macie miekka wode
  • edytowano maj 2014
    @MagdaCh, ja poszukałam w necie. 
    image
  • U nas najtwardsza woda w kraju chyba.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.