Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zmywarka S.O.S. !!!

13»

Komentarz

  • Pomocy!
    Zmywarka nie spuściła wody, choć program dobiegł końca.
    Nastawiłam ją od nowa i próbuję włączyć. Ale nie rusza.
    Co mogę zrobić sama?
    Dodam, że to mycie to był pusty przebieg celem wymycia samej zmywarki- soda + ocet.
    Może one nie lubi pustych przebiegów?

    Spuścić wodę wężem?
    Wsypać kreta do odpływu?
    Odczekać kilka godzin?
  • Małgorzato, jak tylko Piotr wróci z pracy, to dam znać, może coś wymyśli :)
    K
  • Dzięki!
    Panel się świeci a zmywarka nie rusza. Może jakiś bezpiecznik albo co?
    W sumie ona nie jest stara. Może jeszcze na gwarancji. Ale głowy nie dam sobie uciąć.
  • Czytam o tej soli, ale nigdy nie używałam. Powinnam? Po co to?
  • Ktoś? Coś...?
  • @Małgorzata32, nam utknęła wykałaczka w odpływie. Objawy maszynka miała takie, jak opisujesz. Jeżeli możesz, wyjmij sitka i sprawdź, czy tam coś nie siedzi.
    Powodzenia.
  • W naszej trzeba było podważyć łyżką tajemne wejście, wydłubać co tam blokowało, zamknąć i działa - za forum Elektroda.pl - wejdź tam i poszukaj, może i do Twojej zmywarki są porady praktyczne, dzięki nim naprawiliśmy i zmywarkę i szuszarkę kondensacyjną bez wzywania fachmana. :)
  • Wodę spuściłam, sitka wyczyściłam.
    Mam wrażenie, że włacznik coś szwankuje.
  • Najczęstszą przyczyną jest zablokowanie pompy. Pusty przebieg nie ma nic do tego.
    Po pierwsze trzeba niestety trzeba wyjąć wąż spustowy wody i włączyć zmywarkę, pamietajac by wąż skierować do wiadra czy miski. Przed włączeniem zmywarki sprawdzić jeszcze czy woda z węża na poziomie podlogi sama nie wypłynie. Jesli tak, to dobrze, bo nie mamy zapchanego węża.
    Druga przyczyna, to zablokowanie pompy (łopatek pompy ) przez jakis przedmiot ( może to być stary kawałek rozbitego szkła, kości itp ). Można sprobować to sprawdzić wyciągając filtr i siatkę ochronną wokoł filtra.
    Zablokowana pompa w obu przypadkach powinna cicho "buczeć".
    Trzecia opcja to elektronika.
    Jak nie dacie rady sami niestety tylko serwis i pamiętajcie o bezpieczeństwie -kabel z gniazdka.
    Piotr
  • Malgorzato podaję nr Piotra na priva, jakby coś to dzwoń.
    K
  • A może pompa?
  • TawTaw
    edytowano styczeń 2015
    u mnie były przetarte kable w drzwiczkach gdzie się zgina....(tam u dołu) złączyłem kostką i kawałkiem kabelka, bez wielkiego rozbieranie bo mam magiczne palce i działa (działała jeszcze ze dwa lata)
  • No więc...@Piotr i Kasia zdiagnozował, że to najprawdopodobniej jest wina pompy (zablokowana?). Myślałam, żeby wezwać fachmana. Nawet wstępnie dzwoniłam do gościa. Ale...tak sobie myślę, że może spróbować samej rozkręcić? Tylko musiałby mi ktoś ŁOPATOLOGICZNIE wytłumaczyć, gdzie tej pompki szukać.
    Zmywarka to BEKO DFN 6634dfn_6634_2
    BEKO
  • edytowano styczeń 2015
    Halo! Czy ktoś wie, gdzie ta pompka? Bo spać nie będe mogła?

    Edit: Już wiem. Idę działać!
  • edytowano styczeń 2015
    Udało się!
    Dzięki @Piotrze od Kasi za trop- "AquaStop".
    Rzeczywiście się tam woda dostała. Rozkręciłam, powycierałam. Działa.
  • Dwa dni temu rozmawialam z @Savia na temat mojej zmywarki.
    Ze w sumie chcialabym, zeby sie wreszcie zepsula bo bedzie okazja wymienuc na wieksza (mamy ta mala). Wtedy musialaby sie znalezc kasa na nowa, a tak to nigdy nie ma.
    I mam za swoje. Nastepnego dnia zmywarka siadla.
    Teraz, kiedy mam w domu troje dzieci z goraczka 39-40 i kaszlem, jedno z samym kaszlem i sama wlasnie podlapalam odtrojki. Teraz kiedy ledwo czolgam sie po domu.

    Uwazajcie na @Savia:))) ona sie niezle z Gora dogaduje :))
  • Helpunku!
    Zmywarka nie "wypuszcza" tabletki, klapka się nie otwiera sama (jest taka przesuwająca się, więc nie chodzi o to, że jakiś talerz blokuje).
    Czy ktoś tak miał i sobie poradził? Albo fachowiec coś poradził?
    Dzięki za pomoc,
    k.
  • położyć tabletkę, a jeszcze lepiej pół (dzięki wielki i mądry duchu forum o niskim poziomie!) np. na koszyku ze sztućcami ;)
    Podziękowali 1Milamama
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.