Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Poradnik "Pożegnanie z pieluszkami" Kingi Cherek

edytowano luty 2012 w Pomagajmy sobie
Chciałabym pójść na pieszą pielgrzymkę z Krakowem w tym roku, ale jakoś sobie nie wyobrażam pędzić tak z torbą pełną tetry czystej i brudnej... a jednorazówki w upale? Ta opcja jest też nie do przyjęcia... więc najlepiej byłoby odpieluchować moją (obecnie 4 miesięczną) córę. 

Ona niby pokazuje, niby nie. Mam taką cichą nadzieje, że jak przeczytam to "stanie się jasność". 

Ma ktoś? Pożyczyć.
:)
«1

Komentarz

  • tzn.? w jakim stopniu mogłoby mi się udać?
  • O mamo... taką malutką dzidzię odpieluchować??? Co to za poradnik? Muszę go sobie sprawić! Moja Kinia siusiała w nocy do 2.5 lat, więc pieluszka musiała być zakładana. A w dzień zrezygnowaliśmy z pieluch w wieku 2 lat.

  • ja mam to w pdf przesłać na maila?
  • O mamo... taką malutką dzidzię odpieluchować??? Co to za poradnik? Muszę go sobie sprawić! Moja Kinia siusiała w nocy do 2.5 lat, więc pieluszka musiała być zakładana. A w dzień zrezygnowaliśmy z pieluch w wieku 2 lat.

    Mój ma 3.5 roku i na noc bez pieluchy to byłaby katastrofa. W dzień udało się w wieku ok. 3 lat. Ale to tylko ja mam jakieś takie trudne i cofnięte dzieci chyba... :(
  • nie cofniente tylko lenistwo mamusi hehehehehe
  • Szczurzysko...
    niektóre dzieci łapią trzymanie pęcherza później. Może wypróbuj nasz sposób...
    Kinia moczyła nocą każdą pieluchę, ale miałam dość stert pieluch. I Kinia źle spała z mokrym kompresem w nocy. Kolacja i ostatnie picie o 18.30. Wieczorem obowiązkowe siusiu. Spać o 19.30. Pod prześcieradło podkład w razie co. A tydzień wcześniej trąbiliśmy, że Kinia nie będzie już siusiać bo jest duża, będzie miała gołą pupcię i będzie wygodniej. Gdy my - rodzice - kładziemy się spać wysadzamy Kinię na nocnik - taką półśpiącą - tuż obok łóżka ok. 23. Wysiusia się i do rana wytrzymuje bez problemu.
    Oszczędność pieluch i spokojny sen dziecka. Spróbuj, może synek załapie
    :-bd
  • ja mam to w pdf przesłać na maila?



    ale masz skrót czy całą? :) jak całą to będę wdzięczna... Choć AB mnie trochę zdołowała...
  • edytowano luty 2012
    A tak na marginesie mój Jaś ma 11 miesięcy i każdą zbliżającą się kupkę sygnalizuje głośnym "Y Y !" Co dzień w taki sposób mamy stolec w nocniku, a nie w pieluszce. Ale siusiu? To nie jest chyba do przechwycenia... Bardzo mnie zainteresowało to odpieluszkowanie niemowlaków...

    postpalatum - możesz i mnie przesłać w pdf na maila? Proszę :)
  • Kasik - oj, mój syn opija się na noc. Kolacja ok. 19, picie, potem ok. 20 spać, pierś na noc i ok. 20.30 zasypia. To może być przyczyną, ale nie chcę odwodnić dziecka, jak pić nie dam, to w nocy zażąda wody. 
  • Taja, a my z EC mamy doświadczenie niezbyt dobre. Wszystko było pięknie dopóki młoda nie nauczyła się chodzić, a że ruszyła jak miała 10,5 miesiąca to i wtedy nam się komunikacja toaletowa zakończyła, nocnik i toaleta zrobiły się wrogami nr 1. Odpieluchowała się teraz, tydzień po drugich urodzinach, siusianie do toalety sprawia jej dużą satysfakcję. Na noc ma pieluchę, ale rano jakoś przesikana nie jest, mam wrażenie, że to co tam jest, to efekt popobudkowy.
  • A czytał ktoś może tę książkę? Bo może są lepsze? Ja się chyba za bardzo nastawiłam na to odpieluchowanie...
  • Poza tym, Taja, dzieci nie umierają od pampków, naprawdę. Optymistycznie zakładasz upały, ale wcale nie musi być upałów. Większość dzieci chodzi  w jednorazówkach i spośród nich większość się nie odparza. Spoko wodza. ;)
  • Dobra, dobra! spoko kumam ;)
    I jestem spokojniejsza... Dziękuje za rady! :)  














    a książki jak nie było tak nie ma.... 
    :P
  • edytowano marzec 2012
    no ja mam 43 strony, nie czytałam jeszcze

  • to pewnie ten skrót z jej strony... 


    Dzięki za odzew ;)

  • nie cofniente tylko lenistwo mamusi hehehehehe
    Jasne. Leniwa, głupia. Wśród Matek Polek, które mają czyściutkie, zawsze uśmiechnięte dzieci, do tego genialne i samodzielne już od pierwszych chwil życia...
  • na Ring dziewczyny !
    :P
  • Moje dzieci sikaly na nocnik w okolicach 2 urodzin.Piotrek wnet skonczy 3latka a nie wyobrażam sobie by spal bez pieluchy.Z kolei moja chrzestna  sadzala na nocnik juz 9 miesięczne maluchy.A 4 miesieczną dzidzie bez pieluchy to sobie nie wyobrażam.
  • tzn.? w jakim stopniu mogłoby mi się udać?
    niech idzie w sukience
  • ja będę iść, ona co najwyżej będzie noszona :D
  • Taja, to sobie skonstruujesz sysytem odprowadzający wilgoć wprost na ziemię, lejek, rurka itp. ;)

    A tak poważnie, to fajny pomysł z tą pielgrzymką. Poza walorami duchowymi spełnisz zalecenie DOTLENIENIA DZIECKA w zdecydowanie wystarczającym stopniu.
    Ja tez się wybiorę, jeszcze się ustala skąd i dokąd.
  • nie cofniente tylko lenistwo mamusi hehehehehe
    Pieprzysz głupoty.
  • Miałam te książkę bo dostałam, ale się jej właśnie w zeszłym tygodniu pozbyłam. Jak dla mnie takie przyspieszanie na siłę jest niepotrzebne.
  • Ojjjjjj widze nagonka na moj wpis ja to traktowalam jako zart jak urazilam kogos tym wpisem To PRZEPRASZAM
  • My mamy podobny problem z tym, że młody w wakacje będzie miał już rok no i my stosujmy EC w wersji light. Chciałabym jednak do wakacji go odpieluchować, czy to w ogóle możliwe?
  • Jak to dobrze , że ja mądrych książek nie czytam , mam parę problemów mniej  ;)
  •  nie sądzę, żeby on mógł to kontrolować.
    na razie mamy takie doświadczenie, że jak się obudzi to czeka chwilkę, aż się go zaniesie do łazienki zdejmie spodnie posadzi na nocnik i powie "sisi", w czase zabawy jest chwilę marudny i dopiero jeśli dłużej (czyli ponad 1,5 min) nie mogę podejść to znajduje mokrą pieluszkę

  • Trzymanie moczu to nie kwestia głowy czy rozumienia, uwierzcie proszę, młode mamy. To fizjologia, która musi dojrzeć. Przy EC rozwijacie głównie swoje kompetencje - dziecku nie dojrzeje dzięki nim zwieracz. Pani Cherek nie rusza się nigdzie bez miseczki, którą podstawia swoim niemowlętom co chwilę do pupy, jak tylko rozpozna, że mały będzie sikał. Nie liczcie, że roczniak będzie tak długo trzymał aż znajdzie nocnik albo WC. Taja, moim zdaniem w najlepszym razie pielgrzymkę spędzisz medytując: sika - nie sika. I tyle z pielgrzymki.
  • Za to poradnik pani Ch. godny polecenia przy normalnym przestawianiu na nocnik. Ale nasza AB pisze o odpieluchowaniu równie mądrze i tak samo namawia do pokory w oczekiwaniach:-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.