Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Przyjmę podręczniki

edytowano czerwiec 2012 w Pomagajmy sobie
A tu wpisujcie jakie podręczniki będą wam potrzebne. Niewykluczone, że po zebrani wszystkich potrzeb udałoby się rozesłać wici po osobach, np z naszej szkoły.

więc ie krępujcie się i wpisujcie listę podręczników.
«13

Komentarz

  • Anko, sprawa mnie osobiście nie dotyczy, ale wpadło mi do głowy, a w zw z testami i egzaminami starsze dzieci nie potrzebują potem podręczników z młodszych klas do powtórek?
  • edytowano czerwiec 2012
    KLASA IV PODSTAWÓWKI

    Religia
    - seria: Drogi przymierza - „Zaproszeni przez Boga";
    ks. Z. Marek SJ; kl. IV; niebieski podręcznik

    Polski
    -
    Słowa z uśmiechem. Literatura i kulturaHistoria- „Historia wokół nas” R.Lolo, A.Pieńkowska, R.Towalski, W.Kalwat;
    wydawnictwo WSiP 2012; kl. IV; podręcznik + zeszyt ćwiczeń

    Matematyka - „Matematyka z plusem” nowa wersja
    P. Zarzycki ,M. Jucewicz, M. Dobrowolska Wydawnictwo GWO kl. IV;
    podręcznik

     Przyroda -
    „Tajemnice przyrody” do nowej podstawy programowej;
    M. Marko-Worłowska, F. Szlajfer, J. Stawarz; ; kl. IV
    Wydawnictwo Nowa Era 2011;
    podręcznik + 2 zeszyty ćwiczeń + Nowy Atlas przyroda „Świat wokół nas”,
    Wydawnictwo Nowa Era

    Muzyka „Malowane Muzyką” P. Piątek
    kl. IV; podręcznik

     Technika- seria: Odkrywamy na nowo: Zajęcia techniczne, część techniczna;
    Podręcznik dla szkoły podstawowej OPERON; U. Białka; kl. IV-VI;
    Zajęcia techniczne, część komunikacyjna; Podręcznik dla szkoły podstawowej
    OPERON; U. Białka, J. Chrabąszcz; kl. IV; 2011

    Plastyka- "Ciekawi świata" A. Przybyszewska-Pietrasiak; podręcznik OPERON
    kl. IV-VI

    Informatyka
    - „Zajęcia komputerowe dla szkoły podstwowej” kl. IV-VI; G. Koba;
    Wydawnictwo Migra, podręcznik do nowej podstawy programowej



  • pierwsza w historii rodziny czwartoklasistka i jestem w szoku ile książek trzeba kupić...masakra jakaś
  • Agnieszko- mój J. zupełnie inne miał do czwartej.
    My z czwartej trzymamy, bo M. teraz idzie.


    Za to chętnie przyjmę/odkupię do piątej:)
    Tylko nie wiem czy wszędzie są te same?

  • u nas podali na stronie szkoły
  • Agnieszka nie wiem, nie orientuje się jakie mieli teraz
  • Już spojrzałam- jednak historia, przyroda, matma chyba te same.

    moi sa w muzycznej-pewnie dlatego nie ma od Techniki, zamiast Muzyki mają Audycje muzyczne.
    Ksiazki od Plastyki nie było.
  • edytowano czerwiec 2012
    mnie potrzebne j.polski i historia tylko ,ale z tego co rozumiem to sa tam ćwiczenia do historii??w których sie pisze???znaczy tak czy owak trzeba kupowac nowe?
    Taaa- do wszystkiego kurde teraz te ćwiczenia.

    I załamujące,ze w klasach I-III przechodzi tylko podrecznik od religii:-(
    Wszystko trzeba kupić.

    Bzdurne to, ze szok.
    Nawet jak masz dzieci rok po roku- to wszystko trzeba kupić.

    Ostatnio przynajmniej angielski (najdrozszy) kupilismy za pól ceny od S. Małgorzaty.
    Jeśli Małgorzato tu wdepniesz- to daj znać czy będziecie mieli "anglika" w przyszłym roku?

  • edytowano wrzesień 2012

    Język polski





    Teraz
    polski” – podręcznik + zeszyty ćwiczeń + dodatek „Sprawdź
    się”

    Nowa Era

    Historia

    Wczoraj i
    dziś” – podr. do historii i społeczenstwa

    Nowa Era

    Język
    angielski

    Steps in
    English – 1” podr. + ćw.

    Oxford
    University Press

































  • jednym słowem masakra wszystkie podreczniki nowe i obawiam się że narzucone z góry , bo to niemożliwe,żeby nauczyciele wszyskich przedmiotów chcieli pracować z nową erą.  W każdym razie pani od plastyki kilka miesięcy temu mówiła że nie będzie zmieniała pdręczników, ani od plastyki , ani od techniki, bo zdaje sobie sprawę że to jest koszt, dodatkowy, i jest zadowolona z dotychczasowych.

    a i rzecz dotyczy klasy 4 sp.
  • edytowano czerwiec 2012
    Czy możecie tak pisać, aby najpierw była klasa, potem przedmiot, a następnie tytuł podręcznika i najlepiej jedno pod drugim?
  • Anka jaka ty delikatna jesteś ;) napisz, żeby nie marudziły - bo trzy książki wymienią a marud trzy strony... ja już w zeszłym roku poległam na tym wątku ;)
  • Anka jaka ty delikatna jesteś ;) napisz, żeby nie marudziły - bo trzy książki wymienią a marud trzy strony... ja już w zeszłym roku poległam na tym wątku ;)

    :)) :))

    psieplasiamy
    :\">
  • Czwarta klasa szkoły podstawowej to  jest nowa podstawa programowa. Używanych kupić się nie da.
  • jednym słowem masakra wszystkie podreczniki nowe i obawiam się że narzucone z góry , bo to niemożliwe,żeby nauczyciele wszyskich przedmiotów chcieli pracować z nową erą.  W każdym razie pani od plastyki kilka miesięcy temu mówiła że nie będzie zmieniała pdręczników, ani od plastyki , ani od techniki, bo zdaje sobie sprawę że to jest koszt, dodatkowy, i jest zadowolona z dotychczasowych.

    a i rzecz dotyczy klasy 4 sp.
    Te panie od plastyk, techniki, muzyki może tak zrobią rzeczywiście.
  • No już się tak nie denerwuj - nie denerwuj... w imię zadośćuczynienia i solidaryzacji w ogóle nie kupię swoim podręczników - niech mają - a nie, niech nie mają ;) U nas też teraz 4 klasa :(|)

  • No, ale Wy jesteście w ED - to się NIE LICZY :P

    z resztą... Twoje dzieci pewnie już na wsi zdziczały i z drzew nie możesz ich pościągać...
    =))
  • edytowano czerwiec 2012
    A Ty Haku się ciesz ciesz - u mnie drzew jeszcze starczy i dla Ciebie, jak Cię Henryczek pogoni sama będziesz chciała się przyczaić:P
    A my w czwartej klasie będziemy uczyć się KrawMagi :)

    Dobra idę - miałyście nie marudzić!
  • Krav Maga odradzam - serio serio.
    Głównie uczyli mnie zasłaniać się arabem.
    Brutalna, pozbawiona finezji, średnio warta wydawania pieniędzy - tu już lepiej combat kalaki
  • A dostał ktoś wniosek na dofinansowanie??o co w tym chodzi ,że trzeba kwotę wpisać?ile się chce?
  • Krav Maga odradzam - serio serio.
    Głównie uczyli mnie zasłaniać się arabem.
    Brutalna, pozbawiona finezji, średnio warta wydawania pieniędzy - tu już lepiej combat kalaki
    Przyjedziesz to pokażesz, Araba jakoś wykombinujemy :)
  • edytowano czerwiec 2012
    @Bridget - w szkole powinni Ci powiedzieć. Mnie szukali w związku z tym dofinansowaniem. :D Sami się przypominali. 
    Masz dzieci w wieku wymienionym w linkowanym artykule? To stawki dofinansowania także tam są. :)
  • Nie mogę się powstrzymać i bedę marudzić - w ubiegłym roku dla Zosi kupiliśmy nowy komplet za 6 stów do 4. klasy, w tym roku dla Tosi wszystko znów nowe. Szlag!
  • edytowano czerwiec 2012
    Już spojrzałam- jednak historia, przyroda, matma chyba te same.

    moi sa w muzycznej-pewnie dlatego nie ma od Techniki, zamiast Muzyki mają Audycje muzyczne.
    Ksiazki od Plastyki nie było.
    ----------------------------
    Jeżeli wydawnictwo i autor ci sami, to nie ma się co przejmować, mogą być wg starej podstawy programowej. Porównywałam przyrodę do IV starą i nową, jest prawie to samo, nawet pewne rzeczy w nowej skrócone.
  • edytowano czerwiec 2012
    Nie mogę się powstrzymać i bedę marudzić - w ubiegłym roku dla Zosi kupiliśmy nowy komplet za 6 stów do 4. klasy, w tym roku dla Tosi wszystko znów nowe. Szlag!
    ------------------------
    Katarzyna, nie dajcie się nabrać. Patrz mój post wyżej.
  • Czwarta klasa szkoły podstawowej to  jest nowa podstawa programowa. Używanych kupić się nie da.
    ----------------------------------
    powtórka: jeżeli wydawnictwo i autor ci sami, to nie ma się co przejmować, mogą
    być wg starej podstawy programowej. Porównywałam przyrodę do IV starą i
    nową, jest prawie to samo, nawet pewne rzeczy w nowej skrócone.
    Proszę nie wpadać w panikę :))
  • Jeżeli ktoś z Was ma fajne podręczniki do pierwszej klasy (w znaczeniu sensowne, a nie że tylko naklejki i infantylne wierszyki) i się wnerwia, że nie ma ich komu odsprzedać, bo zmienili podstawę programową, to ja mogę wziąć, bo do ED na prywatny użytek.
  • Dofinansowanie jest jeśli przedstawisz rachunki za podręczniki, jeśli nie to zostajesz z niczym.
  • Mańko - zgadza się, ale u nas przypominali wcześniej, żeby kupić podręczniki i zwracali określoną kwotę. Dobre i to.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.