Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

reakcja alergiczna na augmentin

edytowano lipiec 2012 w Pomagajmy sobie
syn (4 latka) od wczorajszego wieczora dostaje augmentin. Dostał wysypki na policzkach ("placki") i przedramionach (kropki). Myślałam, ze to rumień zakaźny, ale może to uczulenie???
mieliście do czynienia z reakcją alergiczna na augmentin?? Poradźcie proszę, chyba ten augmentin odstawię...

Komentarz

  • Miałam reakcję alergiczną po Duomoxie (amoxicilina) u Szymka. Objawiła się wysypką. Gdzieś tu był wątek. Zaraz poszukam.
  • Dzięki, zaraz będę czytać, oglądać i porównywać ze zdjęciami ^:)^
  • U nas też P.miał i M.obaj wysypka o obrzęk a potem niepokój psychoruchowy.
  • Wojtek ma jeszcze lekko opuchnięte i dość mocno zaczerwienione jedno ucho (drugie mniej).
    kurde!
    :-L
  • Mój Marcin też miał wysypkę i powiększone węzły chłonne po Augmentinie, odstawiłam  
  • pewna lekarka (przez telefon) powiedziała, żeby obserwować w kierunku szkarlatyny...
    więc mamy trzy możliwości: alergia na augmentin, rumień, szkarlatyna...mąz wraca z Poznania, będzie ok 24 a ja siedzę i myślę
    :-?
  • @apowojek,
    mojej znajomej syn miał jakiś rok temu bardzo silną reakcję alergiczną ba augumentin - zaczęło się właśnie od wysypki, potem puchnięcie -u niego na tyle szybkie i gwałtowne, że wylądowali w szpitalu.
  • @-)
    to no nieźle...
    :O

    jeśli to reakcja alergiczna- to powinnam odstawić antybiotyk (na razie się wstrzymuję)
    jeśli to szkarlatyna- to powinnam dać antybiotyk

    ~X(
  • ja na własnej skórze przeżyłam (dzięki Bogu) taką reakcję - moim zdaniem natychmiast odstawić antybiotyk (ni podawać kolejnej dawki), a koniecznie dać coś anty alergicznego:Claritine, aleric, xyzal, zirtec lub chociaż wapno - jak szkarlatyna - to nie zaszkodzi, ale jak reakcja alergiczna to jedyny sposób by ją zatrzymać. Jutro i tak powinnaś iść z nim do lekarza w celu ewentualnych dalszych zabiegów związanych z uczuleniem oraz ustalenia leczenia wyjściowej choroby innym antybiotykiem (z innej grupy).
    Gdyby przypadkiem dostał duszności lub zaczęło mu się źle oddychać to konieczna jest natychmiastowa interwencja lekarska w postaci zastrzyku np. z hydrocortizonu - chociaż jeśli to jego pierwszy raz to moze nie będzie tak tragicznie.
    Po takiej przygodzie z antybiotykiem - NIE WOLNO NOGDY WIĘCEJ zażywac antybiotyków z tej grupy.

    Walczcie dzielnie.
  • wapno podałam, ibufen też, bo miał podwyższoną temp. Teraz śpi....
    Jutro do lekarza pójdziemy na pewno.
    Antybiotyku nie dam. 
    Dziękuję Wam bardzo za wsparcie, psychicznie padam na twarz
    :-S
    P.S. Mój brat jest uczulony (wersja z dzieciństwa) na penicylinę.
  • niestety to w rodzinie zostaje :(

    ja też myślałam że jak siostra jest, to mnie to nie dotyczy ...


    jak dzisiaj?
  •  jednak rumień zakaźny........... #:-S
  • nie wiem, czy się cieszyć czy płakać :-?
  • zawsze to chwilowe a nie na całe życie ... ;)

    tylko pewnie przejdzie po wszystkich po kolei ... :(
  • ja jestem uczulona na penicylinę (bardzo!), a mój synek na augumentin (silna wysypka) - zdecydowanie z antybiotyków  u nas najlepszy zinnat w tabletkach

    rumień zakaźny starszak też przytargał kiedyś z przedszkola i to był bardzo lajtowa choroba, nikt się nie zraził, nawet młodszy brat, ale on to w ogóle jest dziwny osobnik bo ospą tez się nie zaraził, mimo, że machnęliśmy wtedy ręką i nawet z jednego kubka pili

  • u mnie córka miała identyczne objawy z gorączką - i była to alergia właśnie na amocyklinę - dostała zastrzyk i później tabletki i przeszło, teraz nie może przyjmować antybiotyków za bazie amocykliny
  • @Aneta1, to mogła byc także mononukleoza. Podobne z grubsza do anginy, tylko, że węzły chłonne powiększone i właśnie charakterystyczne jest, że jak sie poda antybiotyk, wyskakuje wysypka.
  • MartynaN nie każdy antybiotyk powoduje wysypkę przy mononukleozie. Musi zawierać amoxycylinę. 

    Węzły powiększone, wątroba i śledziona (boli w okolicach brzucha) mega osłabienie. I niechęć do picia i do jedzenia. 

  • Wiem, augumentin zawiera akurat :)

    Śledziona powiększona u 50 % mniej więcej, a wątroba jeszcze rzadziej, więc w sumie same węzły najpopularniejsze są.
  • Ale dzięki za czujność, zawsze lepiej precyzyjniej napisać :)
  • Ale dzięki za czujność, zawsze lepiej precyzyjniej napisać :)
    Jakbym nie przeszła, to bym nie czuwała :D ;). A namęczyłam się 5 dni z prawie 40 stopniową gorączką, bo lekarz rodzinny NFZtowski nie umiał się poznać na chorobie. W końcu wezwanie prywatnego za 150 zł i skierowanie do Zakaźnego. Takie tam przygody wesołe z mononukleozą w tle :P.
  • moja siostra i córka też nie mogą jeść augmentinu - u nich to sie kończy biegunką i odwodnieniem - obydwie nie dostają tego teku.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.