Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Absolutnie prywaciarski wątek niemieckich forumek

AgaAga
edytowano lipiec 2012 w Pomagajmy sobie
Postanowiłam założyć, bo czasem warto się informować wzajemnie o różnych ciekawych rzeczach, imprezach, przepisach, wyprzedażach itd. Nicht wahr? ;) A przecież pewnie żadna z nas nie śledzi np. wątku o wyprzedażach dzieciowych w Polsce, czy z kolei np. nie ma sensu pytać np. o skróty z Gelbes Heft w wątku niemowlakowym.

Lange Rede, kurzer Sinn, chciałam powiedzieć, że są fajne promocje w Jako-O, jeśli lubicie tę firmę. M.in. plecaki Deuter dla dzieci dużo taniej (np. kapitalne Waldfuchsy). W necie wyprzedane, ale stacjonarnie jest jeszcze spory wybór również większych plecaków (16 litrów). Waldfuchs ma 10 i jest super do przedszkola, można kupić stacjonarnie i netowo. Poza tym stacjonarnie są np. podkoszulki z eko bawełny, duńska super jakość, po całe 3-4 eur (czyli jak w H&M, ale o kilka długości lepsze). W przyszłym tygodniu mają zacząć porządnie zbijać ceny np. kurtek.
«13

Komentarz

  • o! takiego watasa nam trzeba bylo :)
    w necie duzo wyprzedazy: dzis kupowalam koszule i eleganckie spodnie dla meza w Zara, dla siebie kilka ciuhow w Promodzie. Wysylka tyko 2,95, wiec taniej wychodzi, niz gdybym miala do miasta jechac i kupowac bilet na metro.
  • edytowano lipiec 2012
    O. To może i my skorzystamy??? :D
    Bedę Was podglądać. :D
  • No własnie, możesz przecież zamówienia u męża składać ;)
  • edytowano lipiec 2012
    O, o, o...! O tym myślałam. :)
  • A tymczasem Angela...

    image
  • Przez chwile myślałam, ze to zdjęcie wielodzietnej foremki orgowej
    :D
  • Ta pani może co najwyżej pisać na forum bezdzietnych z wyboru.
    I sio mi z dygresjami, tu panuje Zaodrze ;)
  • No tak... kamienne serce to raczej nie tu na orgu;))))
  • Bezdzietna kanclerz... Prawie, jak Hitler.
  • prawie robi roznice  :P
    takie tam malzenstwo naukowcow, musieli Problemy Swiata rozwiazywac, a nie pieluchy zmieniac
    :-B

    no i sio, sio, z tego watka!
  • Aga, a znasz Erstlings Familly? Fajne, niedrogie ciuchy z Topolino maja.
    U nas niestety jako-o niet, tylko w necie :(
  • Mi wolno pisać, bo dopiero co inhalowałem płuca germańskim powietrzem :)
  • @Maciek No tak,  Berliner Luft... ale żeby Ci się aż tak dało we znaki? :-B

    @Maciejka, znam Family, ale szczerze mówiąc nie jestem fanką. Jak się mojej teściowej z rzadka przypomni, że ma wnuki, to czasem coś im kupi w stylu Topolino. Wg mnie te rzeczy nie trzymają jakości, nie wiadomo, czego się spodziewać. Mogą byc ok, a mielismy juz spodnie dosłownie do pierwszego prania. Także sama unikam, bo nie lubię ryzykować. Poza tym w tych sklepach (EF) zawsze mi taką ostrą chemią jedzie, zastanawiam się, czy to nie kwestia barwników.

    @Agnieszka, z drugiej ręki, to na Ebayu tego na kopki, codziennie kilka-kilkanaście się sprzedaje. Zainteresowana?
  • A czego w sumie potrzebujesz? Niemieckiego adresu do wysyłki? To Ci dam, nie ma problemu. Zapłacić możesz paypalem bez prowizji z Egiptu, ew. jeśli sprzedający paypala nie oferuje, to możesz przesłać pieniądze mi, a ja zrobię przelew krajowy. Jak sobie upatrzysz aukcje, to najlepiej podlinkuj, sprawdzimy, czy nie ma jakichś kwiatków w opisie (np. jakichś wad). Może być, czy o czymś zapomniałam? Albo masz jakiś inny pomysł organizacyjny?
  • Aga i Aga :)
    jakbyscie sie tak do 22.07 wyrobily, to moi tesciowie mogliby to wziasc do Polski i wyslac. Zawsze kilka euro na przesylce do Polski sie zaoszczedzi.
  • To dopinaj, my na pewno do końca miesiąca tu jesteśmy, a raczej i  połowa sierpnia.
  • O! Zyjesz! (Ja, er lebt noch, er lebt noch, er lebt noch! :)) )
  • taka rozgrzewka przed Oktoberfestem, w wersji bardziej mi pasujacej:

  • Wnioskuje o zmanię tytułu watka na "Nur fuer Deutsche" ;-P
  • Wymyśliłam, że pojadę do Niemiec zaszczepić Felkę na odrę i w ten sposób ominę szczepienie na MMR :D
    Czy to znaczy, że mogę tu czasem pisać?



    ;;)
  • U nas bedzie Ci lepiej :) No i nasz lekarz zawsze dzieciom baloniki rozdaje.
  • Tramwajem, jadę na wojne,

    w przedziale 'Nur fur Deutsche' ;)

  • moja muzyka :)
  • Na odrę bo za Odrę?
  • w poniedzialek w aldi modelina za 2,99. Kupuje zawsze w ilosciach hurtowych ;)
  • w przyszly czwartek w Aldi kwiaty/krzewy kwitnace do ogrodu
    Ale chcialam napisac cos o ksiazce, ktora wypozyczylam z biblioteki. "Karols Geheimnis. JPII, sein Leben für Kinder erzählt". Myslalam, ze jest to przetlumaczona polska ksiazka, ale nie, jest to w 100% niemiecki wyrob ;)
    Bardzo ladne ilustracje, czesciowo sa to odrysowane znane zdjecia. Tresc tez calkiem ok, czytalam na razie tak pobieznie. Mysle, ze jest to dobry prezent dla dzieci np. komunijnych. Sztywna oprawa, format troche wiekszy od DIN A4, na amazonie kosztuje 12€. Polecam!

  • Jakby się komuś trafił w Niemczech wypadek (czego oczywiście nie życzę), to linkuję świetną ściągę, jak należy postępować i czego unikać w kontakcie z ubezpieczalnią, warsztatami, adwokatami itd.
    http://www.lkwrecht.de/Unfall___Tipps__und__Infos/Tipps_rund_um_das_Thema_Unfall/10_Gebote_fuer_die_Unfallregulierung


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.