Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O co chodzi z Thermomixem?

11315171819

Komentarz

  • Malgorzata powiedział(a):
    Joannna powiedział(a):
    Myślę, że najbardziej w gotowaniu przeszkadza mi moja niepewność, mam mamę, która gotuje doskonale, ale nie nauczyła mnie tego, bo mieliśmy ciasną kuchnię.
    Nie jestem artystką w tej dziedzinie - odtwarzam przepisy, nie wymyślam nic nowego, nie fascynuje mnie to.
    Przy MCC idąc krok po kroku za przepisem w pewnym sensie pozbywam się tego ryzyka i stresu - wyjdzie, czy nie wyjdzie - bo wychodzi.

    Jeśli ktoś naprawdę kocha gotować i tworzyć nowe smaki, to te wbudowane przepisy są dla niego zbędne - można kupić starszą wersję robota, jest sporo tańsza, albo jakikolwiek porządny robot kuchenny. 


    Czyli piszesz , że  to dla tych co nie umieją  gotować , nie chcą , nie mają  koncepcji itp.itd
    ;) ;) 

    nie wiem czy tylko dla takich osób, ale dla takich, które po prostu chcą dostarczyć rodzinie jedzenie i zapomnieć - na pewno tak
  • @Małgorzata32
    https://www.lidl.pl/pl/gazetki/29153381-11ba-11ea-9fa3-005056ab0fb6/view/jumpmarks/page/1

    od poniedz. 9 grudnia lidlomix - 300 zł
    coraz bardziej jestem na tak z zakupem
  • Wanda powiedział(a):
    Nie 300 zł tylko 300 zł taniej :-)  No toż o tym właśnie piszemy

    @babka4 chyba dała minus przed 300 więc chyba zdaje sobie sprawę z prawdziwej ceny :p
    Podziękowali 1babka4
  • tak, tak wiem że to około 1300-1600 zł oscyluje  :)
  • edytowano grudzień 2019
    Mam już ten lidlomax 3 dni . Jest ok . Dzieci dzisiaj zrobiły mufinki piernikowe. Smakowały nam bardzo . Surowka z marchewki i jablkactez zrobiły do obiadu . Zupę cebulowa zrobiłam wczoraj ale zmodyfikowałam bo te porcje to nie dla wielodzietnych . Z miski starczyło na jeden dzień dla naszej siódemki . Także wole sama zrobić zupę na 2-3 dni w garze dużym . 
    Pizze tez dzieci  wczoraj  zrobiły z podwójnej porcji - lidlomix dał radę zrobić z podwójnej . Ciasto wyszło bardzo puszyste i miękkie . Dzieciom smakowało . Ja wolę cienki spód .
    Poza tym stosuje przepisy z termomixa z fb strony z forum . Tzn te muffinki były z tej strony . Jest tez fajna aplikacja na termomix ale tylko na miesiąc bezpłatna .  Można sobie na niej zrobić listę zakupów i dodawać przepisy . Cookidoo- to jej nazwa . Bardzo fajna i mnóstwo przepisów 
  • Fajne przetestowane przepisy są na termomanii 
  • Co tam nowego w temacie? Ktos z Was jeszcze się zdecydował?
  • @Wanda skusiłaś się? Możesz coś napisac?
  • Ja do takich urządzeń mam takie wątpliwości - np.te mufinki. co robi T, przecież nie nalozy do foremek nie upiecze, nie pozmywa, tylko wyrobi ciasto? Czym to się rozni tak naprawdę od porządniejszego miksera stojącego? Na wstępie np rozpuści masło czy co? Dzis zrobiłam zupę z dyni- cala robota to było na początku obieranie tej dyni ze skóry, a tego nic za mnie nie zrobi, pociecie na kawałki do gotowania to minuta, na koniec zmiksowalam w garnku narzedziem z Lidla, ale za kilkadziesiąt pln a nie kilkaset. Znajoma miała termomixa i tez bardzo polecala, bo świetnie robi drożdżowe, jakieś budynie itp, znowu inni maja i robią w tym rozne sosy do sałatek, a ja ciągle mam takie wątpliwości jak Małgorzata. I ta pojemność misy dla 7 osób w tym 5 facetów 
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Tez mam mnóstwo wątpliwości. Wiem że nie jest mi niezbędny do życia, bo w kuchni radzę sobie świetnie. Bardziej postrzegam jako usprawnienie przy totalnym braku czasu ostatnio. I pod kątem dzieci rozważam, które mając wyjaśnione łopatologicznie co po kolei robic mogły by same gotować.
    Podziękowali 1babka4
  • A jak ten chef xl cenowo? Jaką ma moc i jakie funkcje?
    Podziękowali 1saga
  • Odkąd czytam ten wątek to pojawiają mi się reklamy sprzętu AGD .....
    Przypadek? ;)
  • Nie sądzę... ;)
  • A mam pytanie do tych co mają termomixy i lidlomixy czy robicie w nich biszkopt i bezę? potraficie porządnie ubić białka?

    ja mam speedcooka, kupiłam niedawno, nie mogę się na razie przyzwyczaić bo coś codzienie w nim robić. Jakoś mam wrażenie że on umie same tuczące rzeczy zrobić :D w sensi drożdżowe, masy do ciast itd:D zupy mi się w nim super robi, ale muszę się jeszcze nauczyć, bo np, dziś rano można było nastawić zupę ona by się gotowała i po przyjściu by była super gotowa tylko do podgrzania, czego zwykła kuchenka sama nie zrobi

    jest mi dużo łatwiej ale nie tak duży bym dawała za to 5 tyś :0
    to już o wiele wiecej czasu zaoszzczedziłą mi suszarka do prania
  • @Wanda masz szczęście! U mnie metalowa łyżka a wysokich obrotach wyszczerbiła ostrze i musiałam kupować nowe.
    Myję w zmywarce, te styki i gniazda są dobrze zabezpieczone przed wodą. Ale najnowsze moje odkrycie to wlać 3l cieplej wody z plynem do mycia naczyń i ustawic wysokie obroty 7-8 na 20 sekund. A potem opłukać. Różne rzeczy mi tak domyło, nie próbowałam jeszcze tylko ciasta drożdżowego ;)

    A tymczasem biedronka wystawiła swojego klona ;) 
  • @Wanda
    nie myję w zmywarce, bo się boję
    staram się po prostu od razu po użyciu przynajmniej go opłukać, żeby potem było mi łatwo go umyć. Wlewam gorącą wodę z kranu i włączam wysokie obroty na kilka sekund.
  • @uJa , jeszcze nie ubijałam białek
  • @uJa ja ubijałam białka i tak - potrafi ubić, ale min. 4 białka moim zdaniem. I zgodnie z zaleceniem schodziłam w lodowce misę i motylka.
    Za to za nic śmietany nie mogę ubić... Komuś się udało? 
  • @Wanda dziękuję!
    Jestem zdecydowana ze wzgl. na dzieci, które coraz częściej podejmują inicjatywę w kuchni. Tylko powiedzcie mi czy jak kupię on line ( jest tańszy niż w sklepie stacjonarnym) to co z ewentualną reklamacją? Trzeba odsyłać czy można zareklamować w pierwszym lepszym sklepie?


  • Miksowanie 800, gotowanie 1000W.

    Ile ma orygilnalny TM?

  • @M32
    trzeba odsyłać
    polecam grupę na fb MCC - tam jest wszystko
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • edytowano grudzień 2019
    Malgorzata powiedział(a):
    Miksowanie 800 , słabo 

    a Ty czym miksujesz?

    ja miałam wcześniej tylko Zelmera, najprostszy model sprzed 13 lat i w porównaniu do MCC wydaje mi się, że tamten miał moc 100 :D 
  • Ważniejsze od watów jest to, z czego wykonany jest sprzęt, czy zębatki metalowe czy plastikowe itp. i jaka jest ogólna budowa silnika. 


  • pustynny_wiatr powiedział(a):
    Ważniejsze od watów jest to, z czego wykonany jest sprzęt, czy zębatki metalowe czy plastikowe itp. i jaka jest ogólna budowa silnika. 


    A jak tu wypada ten lidlomix?
  • Akurat w przypadku lidlomixa 800 w jest całkiem ok, w 5 sekund zmieli migdały na mąkę, czy orzechy 
  • sanna powiedział(a):
    @uJa ja ubijałam białka i tak - potrafi ubić, ale min. 4 białka moim zdaniem. I zgodnie z zaleceniem schodziłam w lodowce misę i motylka.
    Za to za nic śmietany nie mogę ubić... Komuś się udało? 
    Smietane unilam bardzo ładnie, białka tobi się taka lejąca piana. Trochę zła jestem bo dużo tortów robię i nie chce mi się ręcznie tego robić:/
  • @Wanda , w samo sedno ! Tez uważam , że te nowe sprzęty nie są na lata jak dawniej . Sama szukam starej zmywarki bo my już dwie w ciągu 8 lat mieliśmy , które trzeba było co 8 miesięcy naprawiać bo albo procesor wysiadł , albo pompa , albo jakies wirniki i tak ciągle . 
    Lidlomax dla mnie ok ale tez wyrabiam ciasta w moim xl kenwood mikserze bo jest mega do ubijania białek i ciasta. 
    W lidlomixie próbowałam z podwójnej porcji wyrobić ciasto na pizzę i silnik zaczął się przegrzewać bo drożdżowe wiadomo jest kleiste i ciężkie . 

  • Może mój sceptyzm bierze sie z tego, ze od kilku lat mam Tefala MasterChefa i to jest juz całkiem porządny sprzęt. Białka i śmietanę ubija doskonale (nic nie schładzam, wręcz białka powinny być przeciez w temperaturze pokojowej - często nie są, ale tak jest zalecane), wszelkie ciasta od nalesnikowych do całkiem gęstych - kruche tez zrobi (tylko trzeba na końcu ulepic kulke), wszelkie drożdzowe i ucierane tez. Ma przystawke do ścierania warzyw czy suchych bułek i kielich do koktaili no i metalową misę, wiec można wlewać gorące płyny. Mam jeszcze taki zestaw ręczny z lidla (blender +ubijaczka + przystawka do rozdrabniania) i tym mielę np. orzechy czy kruche ciasteczka, robię hummus itp. Ma małą pojemność miseczki, ale w razie potrzeby robię na dwa razy. Taki zestaw mi wystarcza do szczęscia. Miałam jeszcze maszynę do chleba, dobrze wyrabiała ciasto drożdzowe i ladnie w niej rosło, ale niestety w końcu sie popsuła i w sumie nie odczuwam braku (po pierwszej fascynacji wyrabiałam w niej ciasto na pieczywo i makaron i stosowałam do rośniecia, a i tak piekłam w piecyku. 
    I tak mam za dużo sprzętów i akcesoriów na blatach ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.