Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O co chodzi z Thermomixem?

1235719

Komentarz

  • @Savia - bez Termomixu robię w pół godziny pożywną zupę (+ gotowanie) dla całej dużej rodziny i jest ciepła dla wszystkich w tym samym momencie.
  • @savia - jestem Karolina jakby co:) płci żeńskiej.
    Za jakiegoś speca się nie mam, bo pracuję dorywczo, tylko dlatego że mnie sprzęt zafascynował.
    w pół godz. da się dużo zrobić. zależy jakie masz oczekiwania, bo 10 kotletów i gara ziemniaków to nie bardzo. Ale możesz zrobić gołąbki w tym czasie, różne pulpety, karkowkę w sosie z ziemniakami. Placki ziemniaczane robi się mega szybko bo w pół minuty, więc możesz kilka porcji, a dotego kilka sórówek, to również w pół godz się zmieści. Kopytka, kluski leniwe...no mnóstwo. @Katarzyna napisała, ze zupe można zrobić w tym czasie, no i pewnie można wiele rzeczy normalnie zrobić w tym czasie. Ja tam wole w TM.
    Zupy też robię czasem jako koncentrat - rozcieńczam w garnku z wodą. Albo robię dwie. A i nie robię zup na 2 dni - bo podobno odgrzewane zupy są niezdrowe?




  • @Katarzyna z zupą to masz rację. Miałam na myśli drugie danie...
  • Jak na drugie zrobisz jakiegoś eintopfa (np. jaglanka z warzywami, risotto, paella, zapiekanka ziemniaczano-warzywna itp.), to też się wyrobisz w krótkim czasie. Szczególnie, jeśli dzieci do tego zaangażujesz. Ja sobie życia nie lubię utrudniać, więc jadamy głównie gęste zupy lub dania jednogarnkowe, czy inny makaron pełnoziarnisty z sosem.
  • No własnie. z tym dla posiadaczy - Tm i innych takich urzadzeń - ułatwieniem, że urzadzenie zrobi to trochę za mnie i stać przy nim nie muszę i mieszać itp.
  • @karolkakos wybacz zmianę płci >:D<

    Katarzyna my się nie edukujemy w domu, więc przed południem pomocników brak.
    Generalnie sobie radzę by nie żyć tylko w kuchni ;)
    tylko wyobraźni mi brakuje by w 2litrowym garnku i jakiejś dostawce przygotować mega obiad. Szczególnie, że ostatnio mi reklamowano, bo:
    - oszczędność prądu/gazu (bo podobno już nie musiałabym gotować na kuchni)
    - oszczędność mycia (bo nie ma tyyyle sprzątania, bo tylko TM)
    - oszczędność czasu, bo wszystko mega szybko
  • @Savia - nie wierz reklamie!
    ;-)
  • Ech, moje marzenia o cudownym rozmnażaniu w TM legły w gruzach :((
  • @Wadna
    Zgadzam sie w 100%
    Ciesze sie ze mam TM, bo bez tego nie bardzo juz sobie wyobrazam, ale jakbym teraz wydawala kase jeszcze raz, to sprawdzilabym urzadzenia podobne cenowo, jakiegos kenwooda czy cos. Cos na pewno jest.
    Dla mnie robienie dzemow, soków, ciast, nalesników, czy placków wlasnie. Robimy tez z 60kg przecieru pomidorowego - jakbym miala to robic recznie czy pzecierac, to napewno bym zrezygnowala. TM blenderuje mi te pomidory (ze skórka) na idealna mase. Zupy tez czasem robie, ale to naprawde sporadycznie. Bardzo odpowiada mi to urzadzenie.
    Ale cene ma nieziemska.
    ...
    NAtomiast gdybym kupowala cos innego napewno zwracalabym uwage na to czy jest funkcja podrzewania i gotowania.
    W TM brakuje mi dodatkow ktore sa w innych robotach - takich do siekania, krojenia w plastry. TM nie ma takich mozliwosci. (zdaje sie ze jeden z drogih kenwoodow czy philipsow ma i podgrzewanie i te dodatki)
    ...
    TM przydaje sie przy najmniejszych dzieciach. Porobilam mnostwo musów jabłkowych i innych owocowych.
    Jak przyjdzie czas, to bede miksowala tez zupki dla małego.
    Fajne jest ze moge wiele rzeczy zrobic jedna reka, w drugiej trzymajac dziecko. Normalnie warzyw do zupy tak nie pokroje.
    No i przede wszystkim soki przecierowe (typu Kubus) u nas przy jdnym dziecku idzie tego mnostwo, przy kilkorgu wydatki na soki sa pewnie ogromne, wiec pod tym katem urzedzenie sie sprawdza.
    ...
    Tak jak sie teraz zastanawiam jak w sumie duzo korzystam (bo moglabym jeszcze wiele rszeczy wymieniac) z TM to wydatku nie zaluje, ale dokladnie sprawdzilabym treraz oferte konkurencji.
  • który z kenwoodów blenderuje i podgrzewa?
  • edytowano grudzień 2014
    piją wodę, i jedzą owoce w całości , tzn, dostają owoc i jedzą
    ------------
    jakie zaniedbane te Twoje dzieci X_X
  • Duża misa, o pojemności 6,7 l doskonała dla dużej rodziny i gastronomii.
    Maksymalna pojemność dla gotowania i mieszania wynosi 3 l.

    ------------
    co to znaczy? Chodzi o to, że jak gotuję jednocześnie mieszając to max 3litry? Gotowanie bez mieszania można więcej?
  • Tak bym rozumiała "i" - jako konjunkcję.
    Mój nie gotuję i mieszam w nim znacznie więcej niż 3 l i daje radę.
  • Porównuję Kenwooda tego z indukcją vs Thermomix - i mi wychodzi, ze Kenwood ma silnik 1500 W, a Thermomix 500 W. Czy cos zle znalazłam?
    @karolkakos faktycznie Thermomix ma tylko tyle mocy?
  • ale te miksery zelmera są niezłe. Też taki dostaliśmy w prezencie ślubnym. z obrotową misą. I działa do dziś to już kilkanaście lat codziennego używania. A kosztują coś ponad 100 zł.

    o takie
    http://www.mediaexpert.pl/miksery-reczne/mikser-zelmer-381-61-zhm0861s-symbio-mix-robi,id-15325?gclid=CNiR8M62tsICFUT3wgodkyQAhw
  • Nie jestem młodsza , tylko pózniej męża znalazłam, Z obrotową misą są super. Jak mi ten kiedyś padnie( a zażynam go codzienie) to pewnie kupię podobny
  • Jak to nie było!? My dostaliśmy z obrotową, dałam siostrze, bo nie miałam gdzie trzymać.
  • He,he , na 30 rocznicę ślubu to 3/4 dzieci się wyprowadzi i wystarczy już mikser Zelmera :P
  • Dziewczyny, a co robi ten robot Kenwooda - praktycznie, nie reklamowo ;)? Cena też hmmm.
  • @beabea - mam takiego Kenwooda bez indukcji (nie podgrzewa i nie gotuje) i robi prawie wszystko - zależy, jakie przystawki sobie do niego kupisz. Zestaw podstawowy (tylko miska i mieszadła + trzepaczka) ubija pianę, śmietanę, majonez, czy co tam jeszcze chcesz ubijać oraz wyrabia wszelkie ciasta, także drożdżowe, chlebowe, czy makaronowe i to w dużej ilości. Do tego można dokupić całe mnóstwo akcesoriów:
    - młynek do zbóż,
    - maszynkę do mielenia,
    - wyciskarkę wolnoobrotową do soków,
    - szatkownicę bębnową lub tarczową,
    - różne maszynki do makaronu,
    - młynek do kawy, ziół, przypraw,
    - mikser kielichowy,
    - wyciskarkę do cytrusów,
    - sokowirówkę,
    - maszynkę do lodów
    i pewnie jeszcze furę innych, o których nie pamiętam.
    Ten z indukcją, dodatkowo, ma możliwość podgrzewania tego, co masz w dzieży, co zwiększa możliwości maszyny o wszelkie prace na ciepło - np. robienie kremów do ciast na jajach, czy gotowanie.
    Podziękowali 1Amica
  • Łał, to faktycznie dobrze brzmi, ciekawe jaka jest żywotność jednostki bazowej...
  • Nie wiem, jaka żywotność. Nasz ma chyba z 10 lat i na razie śmiga, jak nowy.
  • @Katarzyna, naprawdę ma wyciskarkę do soków?
    Szukam w dostawkach, ale tylko sokowirówkę znalazłam.
    My mamy od roku wersję podstawową i używamy codziennie :) chciałabym dokupić jeszcze szatkownicę, młynek, a gdyby jeszcze ta wyciskarka była... :bz
  • Jest wyciskarka wolnoobrotowa montowana z przodu, tak jak maszynka do mięsa. Od niedawna jest. Mnie tylko zniechęca, że każą myć sitko po przerobieniu 0,5 kg owoców lub warzyw :-(
  • Hm,rzeczywiście myć po pół kilo to słabo, znaczy się zapycha? Ciekawe jak to wygląda w praktyce.


  • Nie wiem, jak w praktyce, bo się jeszcze nie odważyłm kupić ;-) Ponad 300 zł kosztuje. Niby mniej niż cała wyciskarka, ale i tak sporo...
  • @Dorota Ty tym zelmerem kręcisz b.gęste ciasta? Jak gęste?
  • @Madika tak ma moc 500W, pobór mocy 1000W; max pobór energii przy wszystkich funkcjach 1500W. Jakieś takie dane techniczne znalazłam.

  • ciasta kręcę, ale nie takie super geste. Na pizze wrabiam ręcznie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.