Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szybkie dania na upały

2»

Komentarz

  • @Aga
    @Hipolit
    co ja bym dała za wiejskie zsiadłe mleko! Oraz bób!!!!!!!!!!!!!!!!! I możliwość objedzenia się malinami!!!!! I pomidora malinowego, w ogóle takiego polskiego gruntowego pomidora... I ogórki małosolne...

    Bób kupuję w sklepie i też ok, choć pamiętam jak u Babci się zrywało, łuskało i jaaaadłoooo :D
    U mnie nikt nie je teraz, mąż mówi, że mu śmierdzi już przy gotowaniu i jak patrzy jak jem z łupinami to ma już dość samego widoku :)) Mlody ze względu na zapach też nie tyka, ale dla mnie to dobrze, bo mam więcej :D
    Ogórków małosolnych nie cierpię , tak jak moich chłopaków przeraża zapach bobu tak mnie przeraża zapach małosolnych. I ze wszystkich to ja jestem bardziej stratna, bo małosolne non stop stoją w "gliniaku" w kuchni :D W takim tempie je wyjadają, że nie mam szans na kiszonego ;)

    P.S A wiecie, że w okolicy gdzie mieszka moja Babcia na bób mówią BUN ;)

  • a u nas też dziś makaron z kurkami :)
  • Matko kochana bob...Jeszcze 8 dni i sobie zrobię:-)))I malosolne tez babcia zrobi:-)A są porzeczki,wisnie,czeresnie i agrest?
  • ja też lubię robić "mielone z dodatkami"
    mięsko, kasza jaglana (wygrała z ryżem ;) no chyba, ze nie mam pod ręką i w sklepie jej  brak ) marchewka duszona z porem i cebulką, do tego kurkuma, troszkę soli, pieprz i dla mnie extra sporo chilli

    robiłam też z pieczarkami + cebulka + dużo natki , oczywiście kasza
    z brokułem ugotowanym na parze ( bardziej jędrny ) -----I  I ------- ;)

    chyba jutro oleję moich panów z ich żarełkiem ( gotują bo chora jestem ) i postawię na kaszę z warzywami, 
  • szybkie mi kotleciki wyszły -
    wrzuciłam do malaksera kawałek cebuli, czosnku, pierś z kurczaka, trochę sera żółtego, parę łyżek mąki i dwa jajka i zioła jakie się nawinęły
    trochę się zmieliło, obtoczyłam w bułce, usmażyłam i całkiem jadalne
    na drugi raz dodam jeszcze paprykę na przykład i natkę pietruszki

    10 minut roboty

    i ekonomiczne danie, z podwójnego kurzego cycka z 10 osób się pożywi :P
    Pyszne były! 
    Mężowi i naszemu niejadkowi też smakowały. 
     
    :D
  • A czy "danie" musi być gotowane?

    Bo jeśli nie, to sugeruję:

     a)owoce

    b)musli

    c)kanapki

    Moje 3 podstawowe posiłki o tej porze roku :D No i bób. I szparagowa.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.