Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zakupy spożywcze przez internet

edytowano sierpień 2012 w Kuchnia
Nie cierpię dużych sklepów. Właściwie nie lubię zakupów. Wiele kupuję przez internet.
Jakie supermarkety są korzystne cenowo online?
«1

Komentarz

  • To zależy skąd jesteś. W Warszawie jest chybanajwiększy wybór.
    W Krak robiłam w alma24. Cenowo więcej ale z dosawą do domu. Jak mąż dużo pracował/wyjeżdżał a ja byłam uziemiona to to było wyjście idealne.
  • Gdzieś już był wątek na ten temat :)

    Ja korzystam z almy24, jakoś mi przypasowała. Nie jest tak droga jak mnie straszono, ale pewnie są i tańsze opcje.
    Od niedawna Tesco jest w sieci, może bardziej się kalkuluje.
  • edytowano sierpień 2012
    Chyba dostawa do domu to standard


    Albo tak powinno być ;)
  • edytowano sierpień 2012
    Tak, dziwnie to ujęłam. Chodziło mi o to, że w internetowym drożej ale przynoszą do domu a np. Carrfurze stacjonarnym taniej ale trzeba wyjść
  • Wyjść to jeszcze nic, ale WNIEŚĆ ;)  Zamawiam przede wszystkim mineralkę - 3-4 zgrzewki. Woda z bąbelkami to mój nałóg - czasem w nocy biegłam do sklepu, jak się skończyła :))
  • Gdzieś już był wątek na ten temat :)

     może bardziej się kalkuluje

    Chętni poczytam ten wątek, ale go nie znalazłam.
    Chodzi mi oto czy ktoś zrobił kalkukację, który sklep się najlepiej opłaca dla Warszawy.
  • ja teraz ciężkie rzeczy zamawiam w tesco - dostawa kosztuje od 1-10 zł (w zależności od pory dnia)
  •  Ja tam sama noszę ,zbytek wygody ot co.A potem się dziwią że to przedwojenne poolenie takie zdrowe było że jeszcze sami marszowym krokiem na spacer chodzą. ;-)
  • nie zamierzam nosić zgrzewek wody i innych ciężarów - wolę oszczędzić czas i kręgosłup

    duże zakupy robię 2-3 x w miesiącu - wolę ten czas wykorzystać inaczej niż w markecie
  • nie zamierzam nosić zgrzewek wody i innych ciężarów - wolę oszczędzić czas i kręgosłup

    duże zakupy robię 2-3 x w miesiącu - wolę ten czas wykorzystać inaczej niż w markecie
    Przecież nie ma przymusu.
  • My jeździmy raz w tygodniu na zakupy, oprócz tego kupujemy tylko warzywa na targu i ewentualnie chleb, jak mi się piec nie chce lub nie ma czasu.
    Raz w tygodniu, około godziny w dużym sklepie, to dla mnie horror... Gdyby dało się taniej przez neta, to bym korzystała...
  • Alma od roku, jestem zadowolona.
  • Piotr i Paweł - nie chcą dać mi stałej zniżki- pomimo,że mam synów o tych imionach  ...

    kupuję od nich od półtorej roku- odkąd mam Maluszka.

    Jest to dla mnie super rozwiązanie- mało warzyw, owoców mięsa( szczególnie teraz, latem). Raczej towary ciężkie , o długim okresie trwałości . Nie opłaca się na pewno chemia, ale przecież i tak nie zużywa się tego dużo.  

    W porownaniu z Almą mniejszy nieco asortyment, ale za to częstość dostaw większa. Nie mam pojęcia czy w Gdańsku ktoś jeszcze dowozi zakupy do domu....

  • PiP drooooogiii!
  • Ja z a.pl kilka razy zamawiałam (Gda) - cenowo - trzeba uważać, nieco opłaca się czasem brać coś z "podpowiedzi" na dole - proponują coś + coś parę groszy taniej niż by się wyklikało to osobno jakby. No i zniżka 10zł na w zasadzie każde zakupy - tylko dalsze zniżki są "terminowe".
  • Właśnie zrobiłam moje pierwsze zakupy w almie24.
    Uziemiło mnie w domu z chorym dzieckiem i pustą lodówką.

    Ceny faktycznie trochę wyższe, choć niespektakularnie na moje oko. Ale jeśli za ok 5 godzin mam mieć zakupy pod drzwiami, to może być ok:)

    i w sumie zdziwiło mnie, że już od 100zł mają dostawę gratis i to tego samego dnia :)
  • edytowano lipiec 2013
    Od długiego już czasu korzystam z p.i p., almy i ekosfery24.pl.
    Z Almy - jak jest zapotrzebowanie na coś z "krakowskiego kredensu" (smalec smakowy, ładnie pokrojone wędliny na "okazję". Od dłuższego już czasu obniżyli  jakość obsługi, źle pakują markowe sery. Nabiał nie jest dowożony w lodówce.
    W p.i p. lodówki dawno nie widziałam. Często ser zapakowany jest razem z proszkiem do prania w jednej torbie. 
    Już dwa razy zdarzyło mi się przy większych zakupach, że brakowało produktów. Raz reklamowałam dopiero następnego dnia, ale szybciutko przywieźli braki. Trzeba jednak sprawdzać przy pracowniku kompletność dostawy. 
    Lubię Ekosferę, choć ceny nie są tam najniższe. Można zadzwonić, porozmawiać z właścicielem. Uczciwie doradzi, albo odradzi, głównie dotyczy to ekologiczności kurczaków, czy innych mięs.
    Nowe produkty warto zamawiać tam w ilościach "do spróbowania" (jesli się da -oczywiście). 
    Głównie dotyczy to "super zdrowych" ciast, czy innych wymysłów. Często są "niezjadliwe". Znacznie ograniczyli ostatnio asortyment np.roślinne mleko. 
    Kupują tam kasze, płatki, mąki, niesiarkowane suszone owoce, kosmetyki eko, mleko orzechowe.  

  • edytowano lipiec 2013
    Tesco online :) rulez. 

    I ten sklep siostrzeńca @Marcelinahttp://biofood.istore.pl/pl/?

    Dobra jakość, obsługa na piątkę z plusem i rabaty dla wielodzietnych - powołanie się na Marcelinę skutkuje miłymi niespodziankami :)
  • PiP ma stosunkowo wysokie progi do darmowej przesyłki, chyba, że coś źle czytam:)
  • mi dziś zależało na czasie i paczaj... dzwoni dostawca z almy, że może już przywieźć zamówienie - po 2 godzinach od wysłania zamówienia mam wszystko w lodówce i jeszcze zapłaciłam 10zł mniej, niż wyliczyła mi to strona, a przesyłka i tak za free.

    @E.milia, tego tesco to nie wiedziałam nawet, ciekawe, czy jak się przeprowadzimy, też będę mieć takie wypasione możliwości... hm...
  • Ja rozpaczam, bo po przeprowadzce na pewno nie. Generalnie w tesco nie ma bezpłatnej dostawy - u nas - ale za 4-6xzł już tak. No i nie w tym samym dniu, przynajmniej w BB, nie wiem jak w reszcie. 
  • ja lubie stacjonarnie Auchan i myślałam o zakupach on line ale oni chcę 20 zł za dostawę.
    Na razie podoba mi się Tesco, bo tanio - tylko musze się przełamać i zrobić pierwsze zakupy on line
  • Aneczka, przełam się, warto :) 
  • no właśnie, ja ogólnie internetowy typ jestem ale spożywki jeszcze nie kupowałam:-) chyba czas zacząć
  • Z tego, co mogę doradzić - ale to stacjonarnie w marketach też nie kupuję - odpadają wędliny, mięso i warzywa, niechętnie pieczywo - zwykle dmuchane. Sery krojone jak najbardziej, no i wszystko co pakowane - woda, mleko, mąka, masło. 

    Za to spokojnie - ale to dłuższy czas czekania, 2-3 dni - w tym sklepie biofood, co linkowałam wyżej. Świeżutkie, zapakowane i kontakt z z właścicielem bezproblemowy. Jak mnie przycisnęło, to nawet karmazyna u niego kupiłam i ser biały. 
  • Nigdy nie robiłam(prywatnie) zakupów przez internet(jeszcze mnie nie przypiliło),ale mam doświadczenie,jesli chodzi o moje miejsce pracy.Pani Kierownik zamawiała w PiP.
    Dla mnie masakra.Wiele razy zdarzało sie cuchnące mięso,nieświeże jaja,
    Cenowo drogo.
    Nie polecam.

    Aha,jak robiłyśmy reklamację,to był olbrzymi foch.
    Kurier twierdził,ze takie sytuacje(zwrotów) zdarzały się bardzo często.

    Jeszcze jedno:kilkakrotnie były braki towarów,natomiast na fakturach widniały...

  • To ja mam dziś farta, bo wszystko przyszło świeże i pachnące, a zamawiałam w większości warzywa i owoce.

    Późno zaczęłam korzystać z tego luksusu, nie mogę się przyzwyczajać :P
  • Ja w auchan stacjonarnie kupuję moją ukochaną rybkę, której nigdzie indziej w PL nie znalazłam : raję płaszczki....
    no toś mnie zaintrygowała , pierwsze słyszę o takiej rybie, muszę ją obejrzeć jak będę następnym razem w Auchan

    Ja w Auchan kupuje m.in mąki na chleb, tanie i sprawdzone, choć już widzę, że nie wszystkie są dostępne w necie.
  • To ja mam dziś farta, bo wszystko przyszło świeże i pachnące, a zamawiałam w większości warzywa i owoce.

    Późno zaczęłam korzystać z tego luksusu, nie mogę się przyzwyczajać :P
    Nie "masz farta", tylko alma is the best :D B.ją sobie chwalę, wiele rzeczy jest taniej niż w tesco :)
  • Był czas, kiedy korzystałam z PiP średnio raz w tygodniu. Nie mam zastrzeżeń do świeżości produktów. Wygoda z wnoszeniem wody mineralnej , mleka itp. Wg mnie chemia droższa niż w supermarkecie, zdarzyło mi się też dostać drożdże w kostce zamiast sypkich... Ale to naprawdę szczegół. Ogólnie jestem zadowolona (a raczej byłam, bo teraz rzadko korzystam)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.