Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rana się paskudzi, jęczmień itp. dolegliwości - coś na szybko można?

2»

Komentarz

  • Czlowiek 2 lata nie rodził, a tu takie zmiany w medycynie...
    Zawsze pępek przemywano 70% spirytusem, a teraz "pianką" mydlaną, która następnie osusza się jałowym gazikiem, bo alkhol maceruje skórę wkoło - żadne dziecko nie ma nic zmacerowane.
    Jednakze, jeśli się w szpitalu coś z pępka sączyło, to pielęgniarki psikały je właśnie octeniseptem
  • Winda, to pewnie za jakiś czas dojdą, żeby nic nie robić,  co zresztą (z jakimiś naprawdę niewielkimi wyjątkami) sprawdza się bardzo dobrze.
  • !!! To z mydłem to jakaś nowa moda, położna przestrzegała mnie właśnie, że się te pępki niemiłosiernie potem paprzą.... Octenisept w naszym przypadku był super albo alkohol - tradycyjnie...
  • w UK kazali mi przemywać tylko wodą i odpadł ślicznie bez paskudzenia. Choć przyznam byłam zaskoczona ,że tylko wodą.
  • mam 2 pytania pilnie...
    - zdaje się, że mi się zaczyna infekcja pęcherzba, pokłuwa mnie czasem, ale p. w aptece odradziła urosept, bo karmię. Do przychodni nie za bardzo mam jak iść, zresztą zaraz mi rypną jakiś antybiotyk. Co ja mogę? Ten urosept czy co? Jest jeszcze kwestia nasiadówek z rumianku, ale w połogu musze być z tym ostrożna
    - małej cały czas babrze się jedno oczko. Nie jest zaczerwienione, ale po nocy zaklejone. Przemywam solą fizjologiczną, zastanawiam się nad kwasem bornym lub rumiankiem. Do przychodni nie chcę iść z powodów - jak wyżej.
  • @Winda_do_Nieba
    W sprawie pierwszej - uroseptu bym się jakoś szczególnie nie bała - sama brałam karmiąc. Są jeszcze ziółka urosan.  Z innych, skutecznych zaleceń wypróbowanych na sobie - sok z żurawiny niesłodzony (żuravit) popijać, odstawić cukier, białą mąkę, mleko i jego przetwory, konserwanty itp. a najlepiej również sól i przejść na kasze i warzywa na kilka dni, duuuużo pić wody niegazowanej i dużo sikać. Jeśli masz w pobliżu laboratorium, to warto zrobić badanie ogólne moczu i posiew z antybiogramem - jakby się okazało, że domowe metody nie pomogły, to będziesz o krok do przodu w kwestii ewentualnego leczenia antybolem.
    W sprawie drugiej - kwas borny i rumianek - odradzam - pierwszy niewskazany dla noworodków i niemowląt, a drugi może uczulać. Świetnie się sprawdza mamine mleko. Może też warto masować kanalik łzowy? Może problem stąd, że ten kanalik się przytyka?
  • Dzięki za ostanie rady. Kłucie sie nie nasila, łykam żuravit (nie było w płynie), a małej oko się zagoiło po jednorazowym przemyciu mlekiem.
    Mam teraz inne pytanie - kiedy zacząć ćwiczyć po porodzie... w necie są dwa różne nurty. W siłowni, na którą mam jeszcze ważny karnet są zajęcia dla aktywnej mamy, ale nie wiem, czy nie za wcześnie, a karnet wkrótce skończy ważność, no imoja mobilność w roku szkolnym będzie słabsza...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.