Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

nieustająca Nowenna Pompejańska2 - ZAPRASZAMY - dziś można z nami zacząć :)

1545556575860»

Komentarz

  • U mnie tak jak @mamababcia bardzo cenię te modlitwę dużo dobrego sie dzieje ale inaczej niż ja się modlę.
  • Odpadłam :((
  • Zaczęłam wczoraj, tym razem bez Tajemnic Światła, bo nie wyrabiam  :(
    Piszę tutaj, bo jak zapomnę datę rozpoczęcia, to będę miała ściągawkę ;)
  • @mamababcia ;
    myslę ,że wysłuchana zostana,nawet pewna jestem
    ;)
  • Ja wiem, że one są wysłuchane (teraz lub w przyszłości), ale to nie jest wysłuchanie spektakularne na zasadzie cudu. Są to male kroki i ja je widzę.
  • Trochę pogodniej patrzę na moje "odpadnięcie" :) W obecnym stanie zdrowia nie powinnam chyba przesadzać ze zobowiązaniami modlitewnymi, ledwie daję radę z różańcem :( Co więcej, przyszło mi do głowy, że może intencja nie była odpowiednia na ten czas :-?

     

    Ale od ósmego września ruszam, choćby nie wiem co  ;;)

  • edytowano sierpień 2014
    "Jeśli zaczniesz nowennę pompejańską w jedno z największych  i najpiękniejszych świąt Maryjnych - Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny - 15 sierpnia to ukończysz ją w święto Królowej Różańca Świętego - 7 października. "

    Kto dołączy? :)
  • Ja trwam. Raz łatwiej raz trudniej, ale koniec już blisko.
  • Ja właśnie ukończyłam kolejną.Jak do tej pory Mateńka mnie wysłuchuje.No niby nowenna to duże zobowiązanie,ale bez niej to czegoś brakuje.Jest ktoś chętny?

  • Ja się ciągle zbieram do kolejnej, ale zbieram się tak, że zebrać się nie mogę... Może od 8 września...
  • Ja kończę za 3 dni...
  • Ok Anulcia to zaczynamy od ósmego i czekamy na Twoja decyzję Akajka.Moze jeszcze ktos dołączy...
  • @ProMama i ja też zaczynamy ósmego, tradycyjnie :D
  • Halo ,halo jutro zaczynamy ktoś jeszcze dołączy:))
  • Zaczynam dzisiaj,potrzebuję wsparcia!!!!
  • Ciapku kochany wspieram?
  • Dziewczyny, które zaczęłyście 8 września, kiedy kończymy pierwszą część, bo nie chce mi się liczyć :D?
  • O super,dzieki! Czyli jeszcze 4dni. Od niedzieli 2czesc.
  • Czy Nowennę Pompejańską można podzielić na większą liczbę osób? Np. 3 (każda jeden różaniec). Wiem, że podejmowano (obecnie za męża Ojejuju) tu na forum tę Nowennę w różnych intencjach zbiorowo.

    Modlimy się w ten sposób z mamą i bratową, wiadomo, lepiej się modlić, niż nie modlić. Pan Bóg jest wielki i z pewnością docenia każdy wysiłek, itd.

    ...zastanawiam się jednak nad kwestią formalną.

    Na stronie http://pompejanska.rosemaria.pl/

    ktoś pytał o to:

    Witam!
    Słyszałam, że nowennę mogę odmaiwać trzy różne osoby w tej samej intencji i każde z nich odmaiwa jedną cześć różańca. Czy jest to prawda? Nie wiem czy sama dam radę, ale chciałyśmy z koleżankami modlić si.ę w konkretnej intencji. Pozdrawiam!


    i dostał odpowiedź Administratora:

    Marek (adm.) 27 marca 2014 20:57

    Nie wiem, kto to wymyślił, pierwsze słyszę o czym takim… :)



    Macie jakieś źródło, które mówi, że można (i działa tak samo), czy jest to raczej forma stworzona przez człowieka?
  • A kto wymyślił róże różańcowe? Tam zasada podobna, nie słyszałam, by ktoś tak odmawiał nowennę, ale czemu nie? W każdym razie podpinam się pod pytanie.

    I dodam jedno od siebie, czy ta jedna intencja może być za kilka osób? Czy np. mogę się modlić o nawrócenie 3 osób jedną pompejanką, czy muszę to rozbić na 3?
  • @marteczka - z tego co mi wiadomo to jedna konkretna intencja i w konkretnej sprawie, więc raczej jak się chcesz modlić o nawrócenie kogoś, to jednej konkretnej osoby.

    Co do podzielenia Pompejańskiej mam swoje wątpliwości, czy tak można.. modlitwa to modlitwa, ale ten rodzaj jest specyficzny i wymaga dużego wysiłku od tej jednej osoby. Jak sie ją podzieli na części, czy nawet dziesiątki to jednak inny wysiłek.. sama nie wiem co o tym myśleć.
  • @Anulcia, mam podobne wątpliwości...
  • zaczynam dziś - ktoś ze mną? :)
  • Zaczęłam dziś- a kto ze mną?
  • Kochani!
    Jutro Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Myślę, że to dobry dzień, aby rozpocząć Nowennę Pompejańską. Ktoś chętny???
    Ja zaczęłam już dziś. Intencja na tyle ważna (z natchnienia D Św, który mnie akurat dziś "dopadł"), że pomyślałam, że każdego dna szkoda zaprzepaścić. Myślę, że w tym czasie zawieszę albo przynajmniej ograniczą moją "bytność" na forum (w każdym razie mam taką intencję).

    Jednocześnie mam świadomość, że NP to poważna modlitwa i rogatemu bardzo się nie podoba. I wiem (z autopsji), że zrobi on wszystko, żeby człowieka do modlitwy zniechęcić, przeszkodzić...Dlatego przyszła mi do głowy taka myśl, aby stworzyć coś w rodzaju "grupy wsparcia" dla "pompujacych". Dotychczas było tak, że w sytuacji odmawiania grupowego NP modliliśmy się za siebie wzajemnie w grupie osób odmawiających. To jest oczywiście ok. Ale wiem, że zawsze jest jakaś grupka osób, która w danym czasie modli się indywidualnie we własnych intencjach. Myślałam o tym, że dobrze by było, żeby inni (także Ci aktualnie nie odmawiający NP) zdeklarowali się i podjęli na stałe modlitwę egzorcyzmem św Michała jako wsparcie (ochronę) dla "pompujacych". Modlitwa jest króciutka, nie angażująca czasowo, a jakże skuteczna! Co wy na to? Dla modlących się nowenną będzie na pewno duża przysługą.
    Co o tym sądzicie?


    Ps. pozwolę sobie założyć nowy wątek.
  • Jako rzekłam, zaczynam. Do czterech razy sztuka - ostatnie trzy Pompy zawaliłam (w tym jedną zaczętą 25.01.15 :( ).

    Jeśli chodzi o "podział" NP - przecież tak robiliśmy, pamiętacie? W czasie mega-Pompy za Mikę, np. :)

    "jedna konkretna intencja i w konkretnej sprawie" - ale konkretną intencją może być też nawrócenie trzech osób, nie? ;) Osobiście modlę się raczej "pojedynczo", wybierając kolejność wedle wieku, ale jeśli sprawa byłaby pilna...
  • Może ktoś jeszcze chętny zacząć Nowennę? Taka ładna data :)
  • to ja też zacznę z Wami
    nigdy nie udało mi się dokończyć, niestety
    a intencja ważna wciąż ta sama

    dziękuję za wyciągnięcie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.