Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uprzedzenia - potrzebuję!

edytowano listopad 2012 w Pomagajmy sobie
Poszukuję jakichś filmików, plakatów, coś co będzie traktowało o uprzedzeniach od drugiej strony. Czyli wiecie - czarni na białych, kobiety na mężczyzny ;) Tylko proszę się nie kłócić - prezentację robię :)

Komentarz

  • TawTaw
    edytowano listopad 2012
    imageblack power na stadionach
  • W wątki http://wielodzietni.org/discussion/16776/dlaczego-chleb-zytni-wychodzi-mi-gliniasty-niedopieczony#Item_25 Irena B znęca sie nade mną psychicznie czyli kobiety na mężczyźni...
  • edytowano listopad 2012
    hehe
    Poważnie mówię - misję mam - a nie jakieś tam chleba pieczenia 
  • edytowano listopad 2012
    A na billboard "zupa była za słona" kto by się odważył odpowiedzieć "hehe"...
  •  Rozkładając na części to może i racja -ale nie miałam takiego skojarzenia - myślałam o napoju energetycznym tylko. Tam chyba back zamienili na black i twarz białego przeszła w czarnego - więc to chyba li tylko zabieg marketingowy - ratowanie marki. Ale gdybym była bliżej boiska, albo white power to bym pewnie nie miała wątpliwości ;)

    Znalazłam mniejszy kaliber
    image
  • edytowano listopad 2012

    A tu taka ciekawostka

    SAA
    Od połowy sierpnia południowoafrykańskie narodowe linie lotnicze (South African Airways) nie przyjmują aplikacji na pilotów na podstawie rasy. Automatycznie odrzucane są podania pilotów o białym kolorze skóry.

    Skandal został ujawniony przez gazetę Beeld. O sytuacji poinformował media ojciec starającego się o posadę pilota w SAA białego mężczyzny. Wtedy dziennikarze wysłali dwa identyczne podania, zawierające dokładnie takie same kwalifikacje i odkryli, że internetowy formularz zaprogramowany jest tak, aby automatycznie odrzucac podania białych pilotów. Podobną akcję przeprowadził lokalny związek zawodowy „Solidarność”. Jego działacze także wysłali dwa podania, jedno od czarnego i drugie od białego pilota.

    Jak raportowała stacja BBC, biały pilot natychmiastowo otrzymał list odrzucający jego kandydaturę podczas gdy czarny został dopuszczony do dalszej weryfikacji. Jest to kolejny książkowy przykład tzw. akcji afirmatywnej zwanej także „pozytywną dyskryminacją”, którą często podejmują władze RPA. Rzecznik linii lotniczych, Kabelo Ledwaba, wyjaśnił, że program przyjmowania kadetów został zredefiniowany aby „odzwierciedlać rasową demografię Południowej Afryki”.

    Argumentował to tym, że jedynie 15 procent pilotów SAA stanowią kolorowi, zaś resztę stanowią biali, w tym 91 procent mężczyzn. Ledwaba powiedział, że SAA może dopuścić białego aplikanta jeśli zajdzie taka potrzeba, czyli w sytuacji gdy linie nie będą mogły znaleźć przedstawiciela innej rasy. Według spisu powszechnego z 2011 roku, biali stanowią 9,2 procenta populacji RPA.

  • Kilka lat temu w Polsce. Długa kolejka samych młodych (dorosłych) mężczyzn, wszyscy biali. Ze zrozumiałych powodów nikt nie myślał o wejściu poza kolejnością. Przyszedł jeden murzyn, powiedział, że chce tylko o coś zapytać. Jak wszedł to siedział tak długo, że całą sprawę sobie załatwił. Jak wyszedł to nikt nawet nie drgnął.
  • edytowano listopad 2012
    Rzeczywiście - choć przydałoby się w tym przypadku jeszcze afro :)
  • Kilka lat temu w Polsce. Długa kolejka samych młodych (dorosłych) mężczyzn, wszyscy biali. Ze zrozumiałych powodów nikt nie myślał o wejściu poza kolejnością. Przyszedł jeden murzyn, powiedział, że chce tylko o coś zapytać. Jak wszedł to siedział tak długo, że całą sprawę sobie załatwił. Jak wyszedł to nikt nawet nie drgnął.
    może pytał w jakimś egzotycznym narzeczu? ;)


  • na pewno znasz "Zniesławienie" - absolutnie świetny film o antysemityźmie, a tak naprawdę o uprzedzeniach i stereotypach i budowaniu swojej tożsamości w oparciu o walkę z uprzedzeniami.

    Na prezentację na pewno nadałyby się dialogi z filmu, może kadry...

    Sporo tam jest o uprzedzeniach pewnej części Żydów do nie-bijących-pod-każdym względem-pokłonów-przed-Izraelem i jego polityką, o fobii wobec min. Polaków jako części budowania tożsamości semickiej (są np sceny jak gimnazjalna młodzież z Izraela na wycieczce w Polsce siedzi zabunkrowana w pokojach hotelowych, a na zewnątrz jest eskortowana przez tajniaków, bo u nas pełno antysemitów i mogą rzucać kamieniami, co najlepiej widać po pogodnych emerytach zagadujących młode Żydówki. W przepranych wcześniej głowach panienek starsi panowie urastają do potworów i tylko dzięki wymienionym wcześniej tajniakom panny uchodzą ze spotkania z nimi cało).

    w ogóle świetnie się ogląda, przykład rzetelnej dziennikarskiej roboty.

    Był już tu kiedyś linkowany przez Śpiocha:

    http://www.youtube.com/watch?v=NSErQFWJC9o

     

  • Spojrzałam na tytuł wątku i pomyślałam sobie: "Niektórzy to dopiero mają potrzeby!" ;))
  • Spojrzałam na tytuł wątku i pomyślałam sobie: "Niektórzy to dopiero mają potrzeby!" ;))
    Weź nic nie mów - drugą prezentację mam właśnie na temat potrzeb, i już mi się trochę tematy zlewają ;)
    @Tusia - film super - nie widziałam wcześniej (niestety ostatnie 20 min mi nie odtwarza)
  • A mi się od razu przypomina okładka Newsweeka, o której niedawno pisała Kresowianka, i napis "dzieci gejów mają lepiej" - dla mnie to przykład uprzedzeń względem rodzin hetero. Nie wiem o czym było w środku pisma. Może okładka tylko taka prowokująca miała być - ale tytuł sam za siebie mówi przypadkowemu oglądaczowi - lepiej mieć dwóch tatusiów!

  • może pytał w jakimś egzotycznym narzeczu? ;)
    ...białych tubylców z dalekiej północy ;)
  • W wątki http://wielodzietni.org/discussion/16776/dlaczego-chleb-zytni-wychodzi-mi-gliniasty-niedopieczony#Item_25 Irena B znęca sie nade mną psychicznie czyli kobiety na mężczyźni...

    Cóż za pomówienie!!! Dopiero zauważyłam. To Taw ma jakieś uprzedzenia, bo wystawia towar w sklepie dopiero, jak się mu powie, co się konkretnie chce.
    Tak więc, jak szukacie czegoś i nie możecie kupić, to napiszcie do Tawa, a towar w cudowny sposób ukaże się natychmiast w jego internetowym sklepie. Naprawdę. To działa!



    A co do uprzedzeń, w najnowszym Uważam Rze jest artykuł o mężach bitych przez żony. Z jakimi uprzedzeniami spotykają się, gdy szukają pomocy (więc najczęściej nie szukają)
  • @Madika, to chyba był FOCUS. czytałam ten artykuł, parszywie tendencyjny. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.