Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrzebna pomoc rzeczowa dla samotnej matki z sześciorgiem dzieci

edytowano listopad 2012 w Pomagajmy sobie
Ojciec-pijak i łobuz, ma sądowy zakaz zbliżania się do rodziny. Dzieci zastraszone. Bieda piszczy, matka nie pracuje. Jedyna babcia umarła w zeszłym tygodniu.

Najbardziej potrzebne są ubrania dla dzieci. Książki, zabawki mile widziane, bo święta za pasem.

Dane dzieci:
- chłopcy: 11 lat (152 cm.), 10 lat (146 cm.), 4 latka(128 cm.), niemowle - 2 miesiace.
- dziewczynki: 6 lat (134 cm.), 2 latka (116 cm.)

Kontakt: uska11@o2.pl
«1

Komentarz

  • Cóż, ciuchów dziecięcych nie mam, ale coś na prezent się znajdzie. Nie wiesz może, gdzie oni mieszkają?
  • Koło Szymanowa.
  • Hmm... Którego? ;) Tego ze szkołą niepokalanek? Bo pewnie jest ich więcej.

    Ale w sumie, wszystko jedno, paczki wszędzie w Polsce kosztują tyle samo :D
  • Tego właśnie.
  • a niemowlę jaką ma płeć?
  • Jest wpisany w rzędzie chłopców, więc pewnie chłopiec.
  • Jest wpisany w rzędzie chłopców, więc pewnie chłopiec.

    :\">
  • Macku, to Twoja znajoma?

     

  • 2 latka 116 cm?


  • Szybko, szybko, niech się zgłoszą do Szlachetnej paczki, ino chyżo. Jak dadzą mi namiary, to będę lobbować, abyśmy w firmie ich wybrali. A w zeszłym roku naprawdę firma była hojna. Pls Maćku, napisz czy to rozwiązanie wchodzi w grę, to ja w korpo opóźnię decyzję do czasu jak ta rodzina się z fundacją dogada.
  • Malia - zaraz napiszę do pani, która sprawę pilotuje, i zasugeruję tę szlachetną paczkę. Może się jeszcze da? To zgłasza się nie sama rodzina, tylko wolontariusz z regionu ją wybiera, ale na pewno ktoś taki jest w tej okolicy.

    Pro - info mamy od zaufanej osoby, to nie podpucha.
  • Marcelina, dziękuję. Właśnie wysłałam maila, abyśmy poczekali z wyborem rodziny.
  • 2-letnia dziewczynka na 116 musi byc rzeczywiscie rosla, bo 116 nosi moja (wprawdzie za drobna na swoj wiek, ale jednak) szesciolatka. Czterolatek takoz, wiec w ogole nie posiadam ubran dla dzieci, ktorymi moglabym sie podzielic (niemowlece dawno powydawane). Ew. pytanie o rozmiary mamy, chociaz sadzac po wymiarach dzieci, spodziewam sie poteznie zbudowanej kobiety.
  • Dziękuję Wam wszystkim za to że tak potraficie szybko pozytywnie zareagować!
    @Maciek a jest może konto bankowe by pomóc tej rodzinie?
  • edytowano listopad 2012
    2 latka 116 cm?


    to ja dodam 4 latka i 128? 6 lat - 134?
    bardzo wysokie dzieci
    przy takich parametrach, śpioszki po mojej 3-miesięcznej pewnie na tego niemowlaka i tak już za małe
  • 2 latka 116 cm?


    Mój Stachu ma prawie 5(urodził się duży) a teraz nosi na 112/114cm.
    Czasami ludzie kupują ubrania na wyrost.
    Sprawdzę,czy mogę ubraniowo pomóc.
    Będę też pamiętala++++
  • Może po prostu Pani podaje "na zapas", żeby na dłużej starczyło?
  • No dobra: 17 listopada rusza wybieranie rodzin w szlachetnej paczce. Wstępnie jest decyzja, że poczekamy na tę rodzinę. Teraz liczę na Was Marcelino i Maćku, że rodzina szybko załatwi formalności z fundacją i ruszymy z zakupami :)
  • Ja mogę jedynie potwierdzić autentyczność podanych informacji. Wszystko inne przez e-mail.
  • (a propos rozmiarów - nasz 5-latek 128, 6,5 latek - 134)
    k.
  • Macku, a rozmiary mamy?

    Mi nie chodzilo o to, ze cos nie tak z podanymi wymiarami, w koncu zdarzaja sie dzieci ponad wiek rosle, z siatki centyowej tez niektorzy wyrastaja. Tylko wydedukowalam, ze jesli dzieci takie duze, to matka pewnie tez (male rzeczy bym miala jakies na pewno, ale takich duzych to nie, chyba ze bym poprosila kolezanke XL o remanent, jej sie z szaf wylewa doslownie).
  • Po prostu nasz (4-latek) do tego rozmiaru jeszcze nie doszedł.

    Nicto, się pomyśli o zabawkach/książkach :)
  • Chodzi o to,że jak podane na wyrost, to mniejsze też jest sens słać.
    Ale jak takie duże dzieci to nie poradzi. ;)
    Ja mam też trochę rzeczy dla dzieci w tym wieku, ale w bardziej standardowych ;) rozmiarach.
    Ktoś się może dowiedzieć jak z tymi rozmiarami?
  • Skoro udało mi się tak szybko zarejestrować i zweryfikować, to chciałam jeszcze raz  serdecznie podziękować wszystkim, którzy zadeklarowali chęć pomocy i uzupełnić podane przez Maćka dane dotyczące dzieci o numery butów.

    - chłopcy: 11 lat (152/cm./41), 10 lat (146/ cm./39), 4 latka(128/ cm./30), niemowle - 2 miesiace.
    - dziewczynki: 6 lat (134 cm./36), 2 latka (116 cm./25)
    Dzieci są naprawdę wysokie, a podane przez matkę rozmiary są tylko trochę "na zapas".
    Potrzebna jest też pościel, głównie prześcieradła. 
  • Chciałabym nieśmiało się przypomnieć. 
    Dziś wysłałam do mamy Kasi świąteczne wsparcie żywnościowe  (zebrane wśród rodziny i sąsiadów).
    Potrzebne wiosenne i letnie ubrania dla dzieci. Również buty.

    Kontakt:
    uska11@o2.pl


    image
  • @BabUska co, poza ubraniami, byłoby potrzebne?
  • edytowano marzec 2013
     Potrzebne:
    -artykuły szkolne; bloki do rysowania, kolorowe, zeszyty w kratkę i linię, długopisy, gumki, klej, itp. itp.,
    -koce lub pledy do przykrycia łóżek (ma tylko 2 szt.),
    -książki, lektury,

    dla mamy Kasi (rozmiar XL/170 cm./41):
    -wiosenne okrycia wierzchnie (płaszcz, lżejsza kurtka).

    Powiedziała mi dziś- "...o sobie nie myślę".
  • Wanda, kuria domowa - wysłałam priva.
  • Ja też poproszę namiar i czy te rozmiary dzieci z pierwszego postu są aktualne? Nie wiem czy zdążę przed świętami ale wraz z wiosennymi porządkami napewno czymś się podzielimy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.