Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Proszę potraktować jako życzenia świąteczne ;)

edytowano kwiecień 2007 w Ogólna
73-letni Rosjanin po raz setny został dziadkiem
PAP

Wraz z narodzinami 49. wnuczki pewien mieszkaniec obwodu kemerowskiego w Rosji, mający również 51 wnuków, został dziadkiem po raz setny - podała w piątek agencja RIA-Novosti.
73-letni Aleksiej Szapował z Nowokuźniecka ma 11 synów i dwie córki. Wszystkim dzieciom urodziło się wielu potomków - niektórym więcej niż dziesięć - co uczyniło pana Szapowała stukrotnym dziadkiem.

"Pamiętam imiona wszystkich wnucząt i wiem, od którego są syna lub córki, ale ich daty urodzenia już nie zawsze pamiętam, więc sprawdzam je w specjalnym notesie" - mówi głowa licznego rodu. Jak dodaje, wnuki zawsze dostają od niego prezenty urodzinowe.

Pan Szapował nie ma jeszcze prawnuków, ale, jak sam przyznaje, ma nadzieję, że i one wkrótce się pojawią.

Komentarz

  • i jeszcze tutaj
    artykuł o duzych rodzinach, a w nim tutejsi forumowicze - w tej chwili nie ma jeszcze internetowego opracowania, tylko zajawka, zapewne za kilka dni będzie cały artykuł, albo trzeba kupić gazetę co by poczytac juz teraz.
  • a ja myślę, że te rodziny posłanka Sobecka by polubiła (albo juz lubi) - ot paradoks
  • acha, a już 200 lat temu byli tacy co wieszczyli przeludnienie, jedni marwtią się, że nas za mało, inni, że za duzo;)
  • ludzie nie mnożą się nie dlatego, że się matwią o innych, znaczy sie o przeludnienie, a dlatego, że tak wygodniej i łatwiej żyć. Jak mają mozliwość wyboru, to okazuje się, że wybierają mniej niż więcej (dzieci). Takie zycie.
  • to pierwsze jest częścia drugiego (system jest wpisany w cywilizację innymi słowy). jedyna pociecha, ze w tym systemie nieswobodnego wyboru jednak trwamy, jak placówka Ślimaka - my wielodzietni, ostoja wolności;)
  • [cite] Maciek:[/cite]Jedyne, co w tym jest pocieszające, to że ten system z założenia prowadzi do samounicestwienia. Szkoda tylko, że razem z nim zawali się cywilizacja, do której osobiście czuję się przywiązany.

    Refleksję na temat upadku cywilizacji popełnił wczoraj na swoim blogu Szczepan Twardoch.
    [cite] Szczepan:[/cite]
    tylko sojusz chrześcijaństwa i pogańskiej, wojowniczej tradycji mógłby ocalić Europę.

    no ciekawe

    Co do wcześniejszego tematu, to posłanka Sobecka jest raczej teoretykiem niż praktykiem wielodzietności.
  • I tacy będą zdobywać ziemie.
  • Jak się trochę postaramy , to może jednak ta cywilizacja nie zginie :smile:
  • [cite] Monika73:[/cite]Jak się trochę postaramy , to może jednak ta cywilizacja nie zginie :smile:
    Jak zwykle dodam komentarz z serii pesimistyczno-realistycznej: cywilizacja łacińska zginęła na barykadach Rewolucji Francuskiej.
  • Więc niech przyjdą czym prędzej Araby i zrobią z nami porządek.

    Jak się nawrócimy to wrócimy do Ziemi Obiecanej.

    Chociaż na mój gust to nie zdążą bo rząd światowy będzie prędzej.
    Araby co prawda mają nieco inne podejście do pieniądza niż na
    zachodzie, ale już Roke-feler-y dadzą sobie z nimi radę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.