Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ząbki mleczne i stałe - fluoryzować czy nie? Pasta z fluorem czy bez?

2

Komentarz

  • Już mi się pogorszyło...przeczytałam tytuł wątku "zupy mleczne i ........"  8-}
  • @Taja - bardzo dobrze się reklamują. Szczególnie wśród dentystów...
    Czyli ich jedyną zaletą jest ich.... dobre nawiązywanie kontraktów reklamowych? 

    A ostatnio koleżanka mi powiedziała w tonie wyższości coś w stylu "używamy elmex bo są lepsze" ehh... a już się bałam... no i czas poszukać past bez fluoru...

     
  • edytowano styczeń 2013
    Ciekawe spostrzeżenie na temat próchnicy i fluoru:

    Szwajcarski pediatra, doktor Max Beguin, po wielu latach badań i obserwacji w La Chaux-de-Fonds doszedł do wniosku, że wartościowe pożywienie lepiej chroni zęby przed próchnicą, niż fluor. Pożywienie, które zostało poddane wielu procesom przetwarzania, wzmaga próchnicę, natomiast zdrowe i pełnowartościowe - chroni. Nadmiar fluoru może mieć niekorzystne skutki. Wpływa on na aktywność wielu enzymów w organizmie i może odbić się negatywnie na funkcjonowaniu tkanki mózgowej.


    I jeszcze jedno: podobno pasty do zebów, w zaleznosci od firmy, maja rózne stezenie fluoru.
    "I tutaj uwaga. Ponieważ małe dzieci zjadają pastę do zębów, trzeba wybierać taką, która tego fluoru nie posiada. W 1 g pasty jest 1 mg fluoru. Dziecko może połknąć za jednym zamachem około 0,6 mg fluroru. Jeśli zęby myjemy kilka razy dziennie, ryzyko przedawkowania jest duże, a tym samym ryzyko fluorozy także. Minimalna dawka toksyczna wynosi 4 mg fluoru na kilogram masy ciała. No, struć jest więc nie tak prosto, ale należy mieć to na uwadze."

    A tak w ogole to moj dentysta mowi, ze pasty do zebow to tylko tak dla odswiezenia oddechu, najwazniejsze jest czyszczenie mechaniczne.
    Podziękowali 1NC500
  • Nasza pani pedodonta tez w kółko powtarza, że najważniejsze szczotkowanie. A i tak nasze dzieci mają zęby mleczne gówniane. Choćbym na głowie stawała. :(
  • A od kiedy należy myć pastą zęby dziecku, mój jeszcze nie wypluwa w ogóle a ma 20 miesięcy. No i co z tymi dorosłymi myć też bez fluoru, tą samą co dzieciom? I rozumiem, że odradzacie mi  fluoryzację moich zębów szczególnie, że jetem w ciąży?
  • Tutaj jest ciekawa (wprawdzie dosc subiektywna) porownywarka past:
  • Pasta do zębów zawiera środek ścierny, zwykle krzemionkę, która jest twardsza od stali hartowanej. Może to być tlenek glinu, jak na papierze ściernym - twardość niewiele mniejsza od diamentu. A przecież powinno być coś miękkiego, np. kreda. Istnieje pasta, która nie niszczy szkliwa, ale podobno za bardzo się pieni, muszę sam się przekonać.
    Fluor utwardza kość, więc zębina wreszcie pęknie (zęby są ukrwione, więc obojętne jest, jak tego fluoru dostarczamy). Podobnie na starość będziemy cierpieć z powodu złamań. Na Zachodzie każą dzieciom wypluwać pastę, ale nie płukać - zaplanowana hodowla debili o słabej woli.
  • Ziaja szalwiowa bez fluoru od kilku lat. Malo cukru dla dzieci, tylko na imprezach.  Dzieci bez zadnych ubytkow  najstarsza ma 8l. My jak zwykle mniej lub wiecej;) ale nie wiecej niz na elmeksie.
    Podziękowali 2annabe celinka
  • http://www.aptekagemini.pl/biorepair-night-pasta-do-zebow-75ml.html

    Ta pasta jest bardzo dobra i bez fluoru, minusem jest cena, ale ona tylko na noc. Ratuje zęby mojego syna, który ma tzw"białą próchnicę" :(

    Pasty blendamed mają bardzo dużo środka ściernego, opinia higienistki ;)
    ogólnie bardzo jej nie polecała
    Podziękowali 1wielorybek
  • edytowano luty 2017
    Zauważyłam u moich dzieci, że pasty z fluorem zaczęły powodować brązowe przebarwienia. Poczytałam o tym  i kupujemy bez fluoru, aktualnie jakaś Ziaja żel bez fluoru. Przebarwienia zniknęły i od kilku lat już żadnej nowej dziury.
    Podziękowali 1annabe
  • Biorepair jest nie tylko w wersji na noc. 4 rodzaje mają. Wszystkie bez-bez-bez (fluoru, sls, d.tytanu, parabenów). Uzywamy od ponad roku i jest ok. Cena paskudna, ale oszczędzamy na dentyście.... ;)
    Podziękowali 1MagdaD
  • @Tola kości mają pewną elastyczność, fluor utwardza nie tylko szkliwo. Nie mówię, że pasta to zuo, chociaż mój sąsiad (85l) mył samą szczotką i ma prawie wszystkie zęby! Ale to pewnie kwestia nieprzetworzonej żywności. Ten sam człowiek używa pochłaniacza do usuwania fluoru z wody pitnej.
    Fluoru używali Niemcy w obozach, bo osłabia wolę. 
    Obniża IQ, libido, płodność, uszkadza nerki - samo zdrowie.
    @wielorybek Ziaja jest na SLS-sie, jak Wam nie robi dziur w śluzówce - to dobrze, ale to raczej tani detergent, dobry do mycia lotniskowca :D .
    @balum Biorepair - pasta bez pasty? Super, poczytam.

  • Biorepair polecam! Jedyna na rynku pasta z hydroksyapatytem, który ma udowadnione działanie odbudowujące szkliwi. Tylko cena dość wysoka :(
    Podziękowali 2Hanq NC500
  • edytowano luty 2017
    Mądre głowy powiedzcie
    pasta z takim składem to dobra czy nie 

     Aqua*, Hydrated Silica*, Glycerin*, Sorbitol*, Bentonite*, Sodium Cocoyl Glutamate*, Titanium Dioxide (Cl 77891), Epigallocatechin Gallate*, Propolis*, Alcohol*, Xantan Gum*, Aroma, Mentha Piperita (Peppermint) Oil*, Limonene, Sodium Saccharin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin
  • a ja kupiłam kiedyś przy okazji taką: http://www.sklep.akademiawitalnosci.pl/produkt/lavera-basis-sensitive-pasta-do-zebow-bez-fluoru-z-bio-echinacea-i-propolisem-75-ml
    skład wygląda ok (chociaż nie znam się za bardzo), ale jednak brakuje mi tego, że się prawie nie pieni i nie ma mentolu.
  • @hipolit - co to za pasta? 
  • a mi zOsia daje na szczotce wungiel z odrobina oleju kokosowego - szoruj mtka!
    Podziękowali 1palusia
  • Katarzyna powiedział(a):
    @hipolit - co to za pasta? 
    http://lawendowaszafa24.pl/pl/c/ECODENTA/558

    dokładnie ta:   http://lawendowaszafa24.pl/pl/p/ECODENTA-PASTA-DO-ZEBOW-EXTRA-BLACK-WYBIELAJACA-z-weglem-drzewnym-i-TEAVIGO,-100-ml/2052


    ale dobra, czy nie?

    Kupiłam, bo gdzieś tam w internetach ktoś polecał na osad
    ja pije ogromne ilości (no teraz już mniej na rzecz zielonej) czarnej herbaty i kawy
    i po tej paście rzeczywiście rzadziej ściagam osad w gabiniecie

    z tym, ze ja jeszcze raz w tyg myję węglem aktywnym i olejem kokosowym, i to daje jeszzce lepszy efekt 
    no moja stomatolog jest pod wrażeniem, sama miała kupic pastę i poczytać o tym oleju i węglu :)
  • edytowano luty 2017
    @hipolit ;
    Hydrated Silica zdecydowanie odpada, chyba że to ma być do polerowania klingi noża :( . Ma być miękki środek ścierny, nawet nie marmur, tylko kreda.
  • @hipolit - ścierna dość ta pasta. Może dlatego, że ma usuwać osad? Bym się trichę obawiała o szkliwo. Ten olej kokosowy z węglem aktywnym bardziej do mnie przemawia.
    Podziękowali 1NC500
  • @Katarzyna ;
    tak, to pasta na osad i niby wybielajaca
    ja tez zdecydowanie wole węgiel z olejem ;) 
    zdecydowanie lepszy efekt 

    ja ta czarna dodaje do normalnej pasty, 
    ale tez nie codziennie
    calość swoje robi... 
    no i duzo lepszy efekt od kiedy używam najmietciejszej szczotek 
  • A jaką masz szczotkę, @hipolit?  Bo ja też lubię najmiętcejszą i się zastanawiam, czy to ta sama.
  • Jak w praktyce to zastosować? Rozkruszony węgiel apteczny z odrobiną oleju kokosowego?
  • Tak. 
    Dokladnie tak...
    albo rozkruszam albo kupuje w tych osłonkach i wtedy z nich wysypuje (2-3 szt) i jakies pol, jedna łyżeczka oleju 
    i delikatnie myje tym zeby ale tak dłużej niz zwykle 

    czasem sam węgiel wysypuje na szczoteczkę i tak na sucho przecieram i po wypłukaniu dopiero olej
    alw ten pierwszy sposób najcześciej 
    Podziękowali 2Milamama kowalka
  • Dzięki , jutro kupie węgiel :)
    Podziękowali 2hipolit NC500
  • Milamama powiedział(a):
    Dzięki , jutro kupie węgiel :)
    Zrób sobie jeszcze maseczkę oczyszczająca....
    3 łyżeczki żelatyny zalej odrobina mleka (robię na oko) i dodaj ze 3-4 kapsułki węgla 
    rozprowadz na twarzy, omijając miejsca na skroniach, brwi ;) (bo zejdzie z włosami) i zostaw do zastygnięcia a potem delikatnie zrywaj 
    rewelacja!!!! 
    Podziękowali 2kowalka Milamama
  • Niemowlakowi bez pasty zęby się myje.
    Podziękowali 2Skatarzyna wielorybek
  • Od kiedy potrafi wypluć pastę skutecznie i jej nie połykać.
  • Jak dziecko umie juz wypłukać samo sobie buzię. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.