Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki prezent dla chłopaka na komunie

edytowano luty 2013 w Ogólna
Poradźcie  bo nic mi nie przychodzi do głowy , a komunia w tym roku.Komputer i gry komputerowe odpadają .Telefonu ani iPoda nie chcemy ( bo by nam dziecko wcięło) .Rower ma,co jeszcze.Podzielcie się pomysłami,bo nam ich brak .A cha tak do 400zł
[-O<
«1

Komentarz

  • ikonę z patronem :D
    mikroskop
    prenumeratę jakiegoś czasopisma

    to tak na szybko ( był już podobny wątek) ale i ja czekam z niecierpliwością na podpowiedzi, bo czeka mnie ta okazja w przyszłym roku
  • edytowano luty 2013

    Aparat fotograficzny, mini wieża stereo, hulajnoga to hity z komunii ostatniej u nas. 

    Jeszcze taki zestaw był hitem http://zabawkowy.sklepna5.pl/towar/15/maly-elektronik-sekrety-elektroniki-1288-doswiadczen.html


  • A czy aby prezent Komunijny nie powinien rozwijać duchowo? Wszak wszystko inne można dać na urodziny czy imieniny. Czemu laicko traktować tak piękna uroczystość?

    Czemu gry komputerowe odpadają?

    Tu jest dużo fajnych zestawów:
    http://www.pasterz.pl/sklep/
  • my kupowaliśmy raz pióro wieczne, innym razem dobrą lornetkę + lunetę, dziecko mieszka na wsi i może zwierzynę obserwować. Konsultowaliśmy z rodzicami dzieci. Do tego jakiś prezent bardziej duchowy.
  • Pioro to fajna idea moje corki dostaly od takich przybranych dziadkow potem pisaly nimi w szkole ale dopiero w gimnazjum unas od 5 klasy gimnazjum i pisaly nim Matury potem dziadkowie sie chwalili ze to dzieki tym piorom tak super poszlo  do dzis je maja i milo wspominaja dbaja o  nie bo bardzo drogie i sluzo do dzis a maja juz w tym roku 13 rocznice komuni... mlodsza mowi ze jak skonczy studia bedzie nimi recepty chorym wypisywac hehehehe
  • Ja dla moich chrześniaków staram się kupować prezenty, które maja charakter religijny, najwyżej jeszcze coś dorzucam. Dla innych, jakies encyklopedie mulimedialne, kursy językowe na dvd, rolki, plecak w góry, czy inny sprzęt trekkingowy. Zawsze z braku   pomysłu mozna dać pieniądze, aby dziecko zbierało na jakiś cel-może jakis wyjazd, jakieś zajęcia opłacić.
  • Dla nas podstawa - prezent, który ma rozwijać duchowo. Pismo Święte, ikona, krzyż do powieszenia na ścianę,  książka religijna ...

    Reszta to już dodatki - w zależności od zainteresowań dziecka i możliwości finansowych kupujących. Zawsze staramy się konsultować z rodzicami. 

    I raczej unikamy biżuterii (ewentualnie zegarek), sprzętów elektronicznych i eleganckich "gadżetów" (typu pióro wieczne - jakoś lepszą dla mnie okazją jest 18, czy bierzmowanie - to taki prezent, który może podkreślić dorosłość dziecka). 
  • własnym dzieciom nie dajemy żadnego prezentu z okazji Komunni św
  • My chrześniakom też nie dajemy nic poza czymś co pogłębi wiedze religijną czy duchowość. Wszak wybrali nas na rodziców chrzestnych, a to zobowiązuje.

    Nasi dostali mały, podręczny Nowy Testament (idealny na wyjazdy , najstarszy już przeczytał @-) ), gry komputerowe religijne, Biblie dla młodzieży, łancuszki, książki religijne, obrazy...
  • Gry komputerowe odpadają bo by nic innego nie chciał robić a ponad to przy naszych zasadach mało by się nimi nacieszył ( grać wolno tylko we wtorki i soboty po 10-15 minut każdy co i tak razy sześć daje pond 60 minut .A że u nas grają  wspólnie to wychodzi jakby każde miało 60 minut )A poza tym mam dosyć słuchania że najciekawsze jest właśnie granie .Nie wiedziałam że są gry religijne ,przyjże im się z ciekawością
  • Pismo św dostanie na pewno.Pan Jezus!! chrzestnemu trudno go będzie zapakować 
    ;)

  • Mój syn dostał wydanie albumowe "Ducha liturgii" (pamiątka, która zostanie doceniona w przyszłości), różaniec i ikonę. Po uroczystościach dostali też rózne "drobiazgi" - krzyżyk, jakiś obrazek, zakładkę do książek o charakterze religijnym. 
    Czyli skromnie, a upominki tylko religijne. Nawet nie wiedział (i chyba nie wie do tej pory), że dzieci powszechnie dostają zwykłe prezenty. 
    Ten sam syn na bierzmowanie dostał ikonę z Trójcą Świetą.

    Rower to taka rzecz, którą się kupuje, bo dziecko chce jeździć, komputer w domu jest, swojego miec nie musi, gadżetów w stylu tablet, ipad nie uznajemy, nawet nie rozrózniam co jest co.
  • Nawet nie wiedział (i chyba nie wie do tej pory), że dzieci powszechnie dostają zwykłe prezenty. 
    Nasz był u Komunii Św. gdy miał 6 lat. Upominki tylko o charakterze religijnym (rodzina została zastraszona: albo duchowo albo nic)
    Gdy A. był w 2 klasie, przyszedł oburzony i mówi:
    - Mamo, oni nie wiedzą po co idą do Komunii św. Tylko o prezentach gadają...
  • Wspólna pielgrzymka specjalnie dla niego - do miejsca związanego np, z patronem, z ważnym wydarzeniem z życia (Sanktuarium Maryjne, np.), z miejscem Chrztu św. (teraz szczególnie - w Roku Wiary), z historią rodziny, z przyjęciem Szkaplerza, jak pisała Origami.
    Tam, gdzie się jeszcze nie udało Wam dotrzeć.
    Jak jest szansa - to może być "męska wyprawa" - z Tatą, np. połączona ze spływem/ przedzieraniem się przez chaszcze i spaniem w lesie. Wariant 1 - 2 lub więcej dniowy. 400 zł wystarczy aż nadto - z prezentem dodatkowym.
    W realizacji na pewno trudniejsze, ale ile radości :).
    k.
  • @Savia - mój też miał 6 lat.
  • Lego mają aż za dużo ,wala się po podłodze .Pomysł z wyjazdem fajny ,podrzucę mężowi.Nie napisałam na początku to ma być pomysł dla chrzestnego ,który w chwili obecnej nie jest  zbyt blisko kościoła
    :( .Dzięki za pomysły
  • edytowano luty 2013
    Mam pytań kilka
    tak w ogóle w temacie "chlopiec- Komunia"

    1. spodnie i buty powinien mieć czarne? czy nie????
    2. chłopcom sie daje medalik czy krzyżyk?
    3. czy może być na rzemyku

    Pomocy... jeszcze nie miałam syna w tym wieku :P
    ad1 zależy od ustalen w parafii 
    ad2. u nas były medaliki dla all , święcone razem , jakis czas przed Komunią
    ad3. nie wiem ;) pewnie może 


    e;
    ad1 u nas były czarne, bo sa praktyczniejsze , do wykorzystania także po Komunii\
    ale jeden chlopiec miał biały zestaw i nikt go nie wyrzucil ;)
  • Jak jest ciśnienie na prezent ze strony rodziców i oczekiwanie ze strony dziecka - to tylko duchowy. Prenumerata Małego Gościa, Katechizm, różaniec etc. Dla swoich nie chcemy prezentu. Mała czeka na to, aż klęknie i przyjmie Pana Jezusa. Tylko o tym rozmawiamy. Aż podskakuje z emocji. Pomysł, by tą radość rozpraszać jakimś przedmiotem typu rower mikroskop czy gra - jest nieporozumieniem. Żal to robić. Psuć tę czystość intencji.
    Podziękowali 1Joannna
  • Kinga ja to rozumiem, ale presja jest tak ogromna że przyjście bez prezentu lub grubej koperty jest uznawane za ogromny nietakt, ba prowadzi nawet do wielkiek obrazy w rodzinie.
    Z tego powodu nie poszliśmy na kilka podobnych uroczystości w zeszłym roku, bo uważamy ze to jakeiś nieporozumienie.
    W przyszłym roku Komunię mają nasi Chrześniacy, i o ile u jednego podejście jest świetne (tak jak piszesz) o tyle u drugich już drżę na samą myśl co mogę dać, i co się stanie jeśli przyjdę bez "roweru" lub innego tego typu prezentu.
    Tą prenumeratę już kiedyś ktoś wpisał na forum, dlatego tak to podchwyciłam bo uważam że genialny pomysł w końcu co miesiąc będzie nowy prezent :) o charakterze katolickim.
  • u nas to jest tak rozpowszechnione, że np. jak chrzciliśmy nasza małą, to zaproszona rodzina, przyjaciele, sąsiedzi bali się przyjść, wykręcali ile mogli, a specjalnie ich nie zapraszaliśmy na obiad, z potwierdzeniem przybycia, zaproszeniami itp. tylko po południu na kawę i ciasto, chcieliśmy by razem z nami się cieszyli w tym dniu
    no ale...

    (dam jeszcze przykład z rodziny, jak dziewczyna miała komunię, i zbierała otrzymane koperty i zapisywala w zeszycie kto i ile jej dał pieniędzy - jak to usłyszałam
    @-) )
  • edytowano luty 2013
    @uJa na nas się obrazili. I co? I nic. Przeszło im po dłuuugim czasie. Oby Pan Bóg się na nas nie "obraził". Reszta to pikuś... I twardo stoję za tym by prezenty, jeśli są, miały wymiar duchowy. Naszych chłopaków te duchowe prezenty nie zdemoralizowały. Najmłodszy gry komputerowe otworzył po tygodniu, bo po prostu o nich zapomniał...
  • Myślisz że Pan Bóg może się obrazić za podarowanie nie duchowego prezentu na Komunię? ;)
  • Myślisz że Pan Bóg może się obrazić za podarowanie nie duchowego prezentu na Komunię? ;)
    To była przenośnia :P
  • no mrugnełam przecie okiem ;)
  • Czasem mnie to zastanawia, że protestanci czy sekciarze potrafią stać twardo przy przekonaniach i wszystko temu podporządkowują, a my katolicy certolimy się, tacy letni jesteśmy...
  • no mrugnełam przecie okiem ;)
    toż na to mrugnięcie ozór Ci wystawiłam :D
  • Ikona - będzie mu towarzyszyć przez całe życie.
    jak chcesz podam na priv kontakt do mniszek prawosławnych które piszą ikony.
    Wszystko inne, z wyjątkiem Pisma Św  - wcześniej czy później wyrośnie i zapomni.
  • A trochę wcześniej, tzn co podarwac chlopcu na Chrzest?
  • Msze święte wieczyste:

    http://www.werbisci-laskowice.org/FORMULARZE/wieczyste.htm

    I na I Komunię Świętą i na Chrzest Św.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.