Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki NAMIOT ???

145679

Komentarz

  • Może i ja bym wzięła.. mamy gości lat 7 i10 za tydzień.. na tydzień 
  • Może mi ktoś kto sizna na namiotach powiedzieć i miał do czynienia z tkaniną "fresh" - cokolwiek to wg decathlona oznacza -  czy warto dodać 300 zł więcej za namiot
    i mieć opcję:
    "Redukcja ciepła Tkanina Fresh: ogranicza nagrzewanie się wnętrza namiot" ?

  • Mamy z freshem, nie było zaduchu. 
  • @Palusia ogladałam parę lat temu namioty "fresh and black" w naturze (rozstawione przed sklepem). Mi się nie podobało, że w środku jest totalnie czarno.  Tzn. to może być wygodne jak chcesz dziecko spać położyć w dzień, ale już siedzenie w namiocie kiedy np. pada deszcz czy o zmierzchu wydaje się dość depresjogenne i trudno coś tam robić, czytać itp. Chłodno w środku faktycznie było. Nie kupiłam, chociaż ten chłód był dość kuszacy.
  • Właściwie, to jakby była opcja tylko fresh, bez black, to bym się tak nie musiała zastanawiać.
  • Ja szukam małego namiotu 2 os. Ale faktycznie 2, a nie 1,5 ;) Ktoś używał Fjord Nansen Sierra II albo III?
    Albo jakis inny polećcie, do trekkingu więc szczelny, lekki, poręczny nie jakieś samorozkładające się ustrojstwa. No i cena jak za namiot a nie willę  ;)
  • A jakby ktoś mógł polecić jakąś piątkę, ewentualnie czwórkę, to też przyjmę z wdzięcznością rady.


  • A może ktoś ma maszty/rurki do namiotu do sprzedania?
    Namiot mam 3 osobowy , a maszty przepadły

  • @AniaLecha, masz na myśli  pionowe maszty do podparcia wyjscia przedsionka? Jakieś byc może mam z poprzednich namiotów,  ale jaką wysokość potrzebujesz?
    Podziękowali 1AniaLecha
  • @Malgorzata
    Zastanawiamy się nad tym
    https://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz-52-fb-id_8500620.html

    Obecnie na 7 dni jedynie.
    Jeśli nam się spodoba, to chciałbym co roku jeździć z dziećmi pod namioty. W sumie w zeszłym roku też byłam, też na tydzień. Ale mieliśmy stary namiot pożyczony od znajomych bez naciągów, ledwo stojący. A jeszcze padał deszcz kilka dni.
    Mimo to, dzieciom się całość wypadu podobała w zeszłym roku, bardziej myślę o przyjemności z campingu dla męża i dla siebie.

    Ten z linku:  ma dwa osobne sypialnie (traktuję to jako atut).
    Niestety osobne sypialnie nie mają moskitier, ale główne wejście ma moskitiery.

    Sypialnie są podwieszane, ale jest chyba dopinka na podłodze w przedsionku, czyli robale mogą wchodzić. Jesteś w stanie wydedukować po tych zdjęciach, czy podłoga pod sypialnią jest podwójna?

    W ogóle lepsza opcja dwóch sypialni po bokach od wejścia, czy tak jak ten z linku: obie na wprost?

    Co masz na myśli: inwestować w coś lepszego? Jakiś model? Firma?

  • To będę szukać na przeciwko :D

    https://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz-42-id_8562098.html

    Taki ma sypialnie na przeciwko, ale mniejszy przedsionek. No i to jest czwórka, ale myślę, że chłopcy się pomieszczą.

    Piątki z sypialniami na przeciwko nie ma w Decathlonie.
    Jest za to szóstka z 3 sypialniami, ale nieco niższy.


    https://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz-63-id_8330639.html


  • Małgorzata chyba spędza sporo czasu nad polskim morzem o różnych porach roku, więc podwójna zintegrowana podłoga jest fajną sprawą. Pewnie sprawdza się najbardziej w chłodne i deszczowe okresy.

    My częściej korzystamy w ciepłych rejonach, więc dla nas najważniejsza w namiocie jest wentylacja. Nie znam lepszego namiotu niż stary Decathlon Air, niestety ta linia nie jest u nich kontynuowana. Ale chodzi o to, że można otworzyć cały bok, i namiot jest wentylowany na przestrzał bardzo dużą powierzchnią (zabezpieczony przy tym moskitierami, które można zasunąć gdy potrzebuje się ciepła lub prywatności).

    W necie są tylko malutkie zdjęcia całości:


    Tropik namiotu ma okno na teleskopach na pół boku:

    a sypialnie mają moskitiery z dwóch stron na prawie całą powierzchnię (zdjęcie z przedsionka, moskitiera na zewnętrznym boku tylko trochę rozsunięta):


    Tworzy to super wentylowaną całość. Przedsionek też ma moskitierę na cały przód, tył jest też uchylany. Na tym zdjęciu nie są włożone teleskopy tworzące okna z boku namiotu ale widać przedsionek i proporcje:


    Nie wiem, jak ludzie żyją w tych zamkniętych namiotach w gorących krajach. Zwariowałabym.

    Sypialnie na przeciw dla nas są wygodniejsze. Ten wielki wysoki przedsionek też. Sypialnie, w których swobodnie się stoi - takoż.

    Natomiast jest to potężny namiot i zajmuje sporo miejsca - na campingach w Pl nie był to nigdy problem, na Bałkanach dość często.



  • @Bambidu my używamy (z odstępnych na rynku) Coleman Aravis 3, we trójkę śpimy. Jest też wersja Aravis 2 - dla 2 osób. Jednak dla nas jako że to wyprawowy musi być lżejszy, a3,6 kg tego Fjorda to sporo. Aravis 2 waży 2,4 kg. Ale coś za coś - prześpisz się, ale jest nisko. Na plus że plecak pod tropikiem wejdzie, nie trzeba brać do komory.

    Wentylacja na przestrzał ( o której pisałam już wyżej) jest w obydwóch :)
    Podziękowali 1Bambidu
  • Obejrzałam namioty decathlonu i chyba wszystkie maja oddzielna podłogę - jakie są inne firmy z zintegrowana?
  • Oglądałam te od 5 osób, zastanawiamy się nad dużym namiotem z przedsionkiem ( a właściwie maz się zastanawia, mi dobrze w układzie jaki mamy, chodzi o możliwość wspólnego siedzenia wieczorem jak komary gryzą. A może ktoś przetestowal te oddzielne przedsionki?
  • @palusia mamy taki:Namiot Coleman MacKenzie BlackOut 6, kupiony rok temu przed obozem MR.
    Sprawdził się b. dobrze. Nie jest całkowicie zaciemniony jak np. Decathlon (mamy 3xl, gdzie nie wiesz czy jest dzień czy noc - ja się w nim nie odnajduję, bo jak ptaki nie śpiewają to nie wiadomo czy ciemna noc czy środek dnia ;-) )

    Był w dużej promocji, ma moskitiery w sypialniach plus w wejściach. dużo miejsca w środku - można grać w planszówki, torby można układać z boku jednej sypialni. Rozkłada się ok 15min - dwie osoby.
    Minus jaki widzimy po użytkowaniu - brak podłogi na wejściu przed namiotem ale rozwiązaliśmy to podkładając plandekę i można spokojnie zdjąć buty przed wejściem.
  • @Dudus, faktycznie leciutki ten Wasz Coleman, ale taka konstrukcja chyba mniej wygodna niż iglo - nisko i wąsko. A może się mylę?
    Z drugiej strony waży znacznie mniej bo pałąki krótkie.
    Dlaczego on w opisie ma 1 przedsionek? Nie jest symetryczny?
    Czy przedsionek/-ki bardzo malutki? Powinien się tam zmieścić średniej  wielkości  pies :) Dlatego myślałam o Sierra III - ma troche większe przedsionki, ale i tak nie wiem czy nie za niskie. Może jednak muszę standardowe iglo z przedsionkiem szukać.
    Ale wentylacja na przestrzał plus pies w innym przedsionku niż reszta rzeczy wydaje się pociągająca. Waga rzeczywiście mogłaby byc lepsza.
  • edytowano lipiec 2020

    Waga to nie jest kwestia tylko długości pałąków, najbardziej materiału (w tym lżejszym aluminium).

    @Bambidu patrzę na wymiary i 2 Colemana w porównaniu do 2 Fjord to ciasnota będzie, niski i wąski. Taki stricte wyprawowy - iść, utyrać się, paść w nim.

    Z kolei już 3-osobowe na pewno bym brała Coelmana, bo dla mnie namiot do noszenia na plecach ważący 4,25 to za dużo.

    Ewentualnie 2 Fjorda albo 3 Colemana? Tylko różnica w cenie spora. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że kupuje się sprzęt na ładnych parę (naście?) lat - czyli wygoda długo będzie miała znaczenie. Nasz drugi namiot Vaude użytkujemy systematycznie jakieś 25 lat :)

    Tylko że przy dużym psie to nie ogarniam już. Plecaki często brudne, mokre - źle je brać do środka, zwłaszcza jak jest tam ciasno. Czyli dwa przedsionki to mus.
    Ewentualnie jeden ale naprawdę spory (czyli żaden w tych namiotach).


  • @Bambidu do tego podlinkowanego  potrzebuje giętkie, ale mam jeszcze jeden gdzie brakuje mi dwóch prostych po 155cm, mniej wiecej :)

  • My mamy z decathlonu pompowany fresh and black, na 6 osób, 3sypialnie. Jedną można wypiąć i wtedy przedsionek z dużego robi się mega duży. Podloga nie jest zintegrowana, to znaczy jest pod całym namiotem i tworzy wysoki na ok. 20 cm rant, ale jest szpara . Robactwa nie było, ale w nocy przychodził do nas jeż :) 
  • AniaLecha powiedział(a):
    @Bambidu do tego podlinkowanego  potrzebuje giętkie, ale mam jeszcze jeden gdzie brakuje mi dwóch prostych po 155cm, mniej wiecej :)

    Giętkie pałąki do stelaża można na pewno w przyzwoitej cenie w Decathlonie dostać.  Pytanie czy by pasowały.
    Podziękowali 1AniaLecha
  • malagala powiedział(a):
    My mamy z decathlonu pompowany fresh and black, na 6 osób, 3sypialnie. Jedną można wypiąć i wtedy przedsionek z dużego robi się mega duży. Podloga nie jest zintegrowana, to znaczy jest pod całym namiotem i tworzy wysoki na ok. 20 cm rant, ale jest szpara . Robactwa nie było, ale w nocy przychodził do nas jeż :) 
    To już wiadomo dokąd tupta nocą jeż z piosenki "Domowe przedszkole" ;) 
  • edytowano lipiec 2020
    @pierniki dzięki.
    Musiałam się zdecydować szybciej, bo dziś już jesteśmy w trasie ;)

    W zasadzie nie miałam zbyt dużo czasu na szukanie, ale wszelkie wskazówki przyjęłam i nimi się kierowałam. Włącznie z tymi starszymi o  plastikowych talerzach i półeczkach w namiocie.

    Kupiłam w końcu 4 Decathlon opcję fresh i Black, sypialnie na przeciwko,tylko ze względu, że opcja bez F&b nie miała zintegrowanej podłogi. Jednak niechęć do robali mnie przekonała ;) Nie było 4 z sypialniami na przeciwko i z podłogą zintegrowaną

    Coleman 6 też był - o trzy stówki drożdży, tyle, że bez tej podłogi połączonej z sypialnią.

    Zobaczymy jak będę żyć bez moskitiery w sypialniach. W ogóle to z mężem pierwszy wyjazd pod namiot, więc decyzje co do naszej rodzinnej przyszłości pod namiotem zapadną za tydzień :D

    No i jakoś miałam wątpliwość czy dopłacać jeszcze 3 stówy do szóstki potem jeszcze 3 do kolejnej opcji i kolejne 3 żeby był bardzo wypasiony w sytuacji, gdy nie mam pewności ile nasza przygoda z namiotem potrwa.

    W każdym razie ten co kupiłam rozstawiłam sama z 1 dzieckiem w 20 minut. Dość prosty w obsłudze ;) Taki, że sypialnie są połączone z tropikiem. No a chłopcy uważają, że jest wielki i spokojnie się we troje zmieszczą w sypialni-2. Tyle, że oni mali na razie ;)



  • edytowano lipiec 2020
    Ja kupiłem ten. Na razie po krótkich testach, ale wygląda, że jest ok :) 6 osób, dwie sypialnie


  • Mam pytanie okołonamiotowe... czym się wspomagacie, żeby pod namiotami komary Was nie zjadły? 
  • Rękami ;) 
  • Pilnujemy, żeby moskitiery były pozamykane jak tylko pierwsze komary wylaza na żer, jak nas nie ma to w dzień też, jak bardzo dokuczają to można się schować. 
  • Twardziele   ;)
  • Ale wczoraj wyczytalam w jakiejś gazecie, ze podobnno cynamon odstrasza komary, nasypałam na noc na spodeczek, postawilam obok łóżka i jakos mniej dokuczały niż wcześniej - może to faktycznie zadziałało?
    Podziękowali 1kika0
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.