Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

W Polsce lepiej być pederastą niż narodowcem

24

Komentarz

  • [cite] Rafał:[/cite]pax pax
    et bonum bonum.
  • A dlaczego nie można obchodzić uroczyście i rocznicy powstania w getcie i zbrodni katyńskiej. Naprawdę uważacie, że wymordowanie polskich Żydów z historycznego pubktu widzenia jest takie bez znaczenia, że to tylko polityczna poprawność?

    Ja wolałabym, żeby mój syn był homoseksualistą niż skinem. Mam nadzieję Śpiochu i Tomku, że jak tak się stanie to nie spotka nigdzie na ulicy waszych synów. Ale może już na ten temat nie dyskutujmy.
  • Kiedyś spotkałem na warszawskim Muranowie grupę izraelskich uczniów, którzy zwiedzali miejsce, w którym w czasie powstania w getcie znajdował się bunkier przywódców Żydowskiej Organizacji Bojowej. Chciałem podejść bliżej, bo wyglądali dość intrygująco, ale drogę zastąpił mi ochroniarz o nadzwyczaj niemiłym wyrazie twarzy. I słusznie, że mu zszedłem wtedy z drogi, bo jeszcze by mnie wysadził w powietrze. W Krakowie na Kazimierzu miał miejsce incydent, kiedy właściciel jednego z lokali (zresztą żyd z pochodzenia) podszedł do izraelskiej grupy z Marszu Żywych, która zachowywała się zbyt głośno. Dostał taki łomot od ochroniarzy, że wylądował na pogotowiu.
  • A dlaczego nie można obchodzić uroczyście i rocznicy powstania w getcie i zbrodni katyńskiej.
    Logiczniej obchodzić pamiątkę zbrodni katyńskiej z AB.
  • Rocznica powstania w getcie by mogła być znakomitą okazją do zademonstrowania przyjaźni Polaków i Żydów. Bo przecież bez wsparcia polskiego podziemia żadnego powstania by nie było. Ale tak się nie dzieje i to bynajmniej nie z naszej winy. Żydom nie przeszkadza, gdy niemiecka prasa pisze o "polskich obozach koncentracyjnych", powtarzana jest kłamliwa opinia o obojętności Polaków wobec powstania, czy wręcz radości, że Żydzi są zabijani (słynna fabuła z karuzelą na pl. Krasińskich).
  • Tyle, że ta karuzela stała naprawdę.

    Maćku uważasz też że wydarzenia w getcie to jakiś mało istotny element naszej historii?
  • Naszej znaczy czyjej?

    Właśnie szukałem w necie jak to bło z tą gettową kasą i kto zakapował na Mosdorfa i co ma z tym wspólnego Kwachu gdy natknąłem sie na fajny tekst.
    http://forum.wprost.pl/glowne/?w=102876&v=tree
  • [cite] Taw:[/cite]Naszej znaczy czyjej?

    może rozwiniesz jakoś myśł zadaną w swoim pytaniu.
  • Owszem, karuzela stała. Natomiast mit, który powtórzył nawet Czesław Miłosz, przedstawia wizję Polaków, którzy doskonale bawią się w wesołym miasteczku obok muru, za którym palą żydów.

    Bądź łaskawa nie pytać mnie w formie "uważasz też", bo co ja uważam jest napisane w moich wpisach i nie musisz mi podpowiadać, co uważam oprócz tego.
  • Bo ignorujesz Maćku takie wpisy, jak ten o nieistotności powstania z punktu widzenia Polski, o tym że lepszy syn skin, niż pedał. Za to niejako polemizujesz z tzw, stanowiskiem filosemickim, nie wiem zatem czy twoje milczenie i nieodnoszenie się do powyższego wynika z akceptacji takich stanowisk, czy też jest inny powód, że do nich się nie odnosisz. Wystarczy tylko, że ja cokolwiek napiszę w duchu nazwijmy to bardziej liberalnym, a od razu jest kontra.
  • [cite] Anka:[/cite]
    [cite] Taw:[/cite]Naszej znaczy czyjej?

    może rozwiniesz jakoś myśł zadaną w swoim pytaniu.
    Zwykłe pytanie w celu wyjaśnienia pojęcia "nasza historia". Naszej znaczy Żydów i Niemców, Polaków i Niemców, Polaków i Żydów, Niemców, Żydów, Polaków, a może Europejczyków?
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]Ja tez nie rozumiem pojecia "nasza" historia.

    T

    Nie mam pomysłu jak Ci pomóc....

    Mała podpowiedź o nieistotności wypowiedział się Śpioch jako pierwszy. Moja wina, że pisząc go nie zacytowałam, teraz już tylko wystarczy przeczytać jego post i wszystko będzie jasne:tongue::wink:
  • Anko, jeżeli uważasz, że jakiś pogląd jest nieprawdziwy, to z nim polemizuj. Ale w rzetelny sposób, a nie w taki:

    Śpioch: "W przeciwieństwie do rocznicy powstania w restgetcie warszawskim, które choć interesujące z historycznego punktu widzenia, jako takie dla Polski i Polaków miało niewielkie znaczenie."

    Anka: "Naprawdę uważacie, że wymordowanie polskich Żydów z historycznego pubktu widzenia jest takie bez znaczenia"

    Jeżeli uważasz, że powstanie w getcie miało duże znaczenie dla Polski i Polaków, to podaj za tym argumenty. Na tym polega dyskusja na forum internetowym.
  • [cite] Anka:[/cite]Mała podpowiedź o nieistotności wypowiedział się Śpioch jako pierwszy.
    Nieprawda. Przestań wsadzać w cudze usta opinie, których ktoś nie wypowiedział.
  • Dziękuję za pouczenie. Czyli osoba która rzuca temat, może stawiać sobie dowolną ilość tez, bez podania żadnych argumentów, natomiast już osoba która ją podważa musi to uargumentować. Ciekawa koncepcja. I tak jest zawsze, opcja Ci odpowiadająca nie musi argumentować nic, ty klasycznie unikasz odpowiedzi na zadawane wprost pytania... Szkoda gadać....
  • Jeżeli uważasz, że powstanie w getcie miało duże znaczenie dla Polski i Polaków duże znaczenie, to podaj za tym argumenty. Na tym polega dyskusja na forum internetowym.
    Właśnie. Kto buchnął resztę kasy z powstania w getcie i jakie to miało znaczenia?
  • [cite] Anka:[/cite]Dziękuję za pouczenie. Czyli osoba która rzuca temat, może stawiać sobie dowolną ilość tez, bez podania żadnych argumentów, natomiast już osoba która ją podważa musi to uargumentować.
    Oczywiście, że tak. Jeżeli Twoja riposta będzie miała solidne podstawy, to możesz liczyć na to, że także autor pierwszej wypowiedzi napisze coś więcej. Naprawdę tego nie wiedziałaś?
    :shocked:
  • "Chwyt prosto z gazowni". Tomku, Maćku i wszyscy inni, za to takie określenia to wysokiej klasy argumenty merytoryczne. Ja w przeciwieństwie do Was (był taki wątek) nigdy nie przeżywałam fascynacji GW, nie popierałam UW (czy tez UD), Rozumiem, że chcecie się odciąć od swojej przeszłości, ale naprawdę nie każdy kto myśłi inaczej niż wy to od razu środowisko Waszej ulubionej gazety...
  • Zastanów się Anka nad tym co piszesz, jak można argumentować, podawać przykłady na co nie miało wpływu?
    - na Stalina-nie miało
    - na Churchilla- nie miało
    -.... itp.itd, a wstarczy podać jeden na który miało

    Zbrodnia Katyńska miała natomiast choćby taki wpływ że w armi berlinga większość nie oficerów nie miała wyższego wykształcenia i była pochodzenia rosyjskiego. masz jednak prawo do rozwijania swojej mandżurskiej teorii.
  • A ja jakąś w ogóle teorię zaprezentowałam? Zadałam tylko pytanie, dlaczego nie można uroczyście obchodzić jednego i drugiego. Od tego wyszła ta cała dyskusja.
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]A jak wytlumaczysz dziwna zbieznosc pogladow, z maintream gazownikow?

    O jakiej fascynacji Ty piszesz? Czy kupienie kilkudziesieciu egzemplazy, to fascynacja?

    T:bigsmile:

    Nie chcę mi się rzeczywiście przeszukiwać tamtego watku, więc może ty się do swoich pierwszych politycznych fascynacji nie przyznawałeś, ale w czasach jak ja kupowałam pierwsze nr Frondy, co poniektórzy przeżywali miłość do UD.
  • Nie, nie mamy. Nie widzę jednak związku. Może rozwinąłbyś swoją myśl, łatwiej będzie wtedy dyskutować.

    Tomku, przestań w końcu używać tych porównań, to jest naprawdę męczące. No i wyrażaj się jaśniej, Twój komentarz jest dla mnie zupełnie niezrozumiały...
  • [cite] Anka:[/cite]"Chwyt prosto z gazowni". Tomku, Maćku i wszyscy inni, za to takie określenia to wysokiej klasy argumenty merytoryczne.
    Acha, czyli oburzasz się na mnie za określenie, którego użył Tomek i w ten sprytny sposób unikasz wyjaśnienia swojej manipulacji wypowiedzią Śpiocha, którą Ci wytknąłem.

    Czy nie możesz z nami rozmawiać tak normalnie, bez kombinowania? Masz inne zdanie na jakiś temat - przedstaw je, podaj argumenty. A tak tracimy czas na jakieś przepychanki.
  • Maćku, to ty manipulujesz, nie odpowiadasz na wprost zadane pytania. Myślę, że doskonale o tym wiesz i doskonale się bawisz...

    Dlaczego niby ja mamtylko podawać argumenty, a cała reszta jest od tego zwolniona? Możesz mi to jakoś wytłumaczyć?
  • [cite] Anka:[/cite]w czasach jak ja kupowałam pierwsze nr Frondy, co poniektórzy przeżywali miłość do UD.
    Chcesz znowu zacząć kupować? Mogę Ci dla zachęty załatwić egzemplarz z autografem naczelnego :bigsmile:
  • [cite] Maciek:[/cite]
    [cite] Anka:[/cite]w czasach jak ja kupowałam pierwsze nr Frondy, co poniektórzy przeżywali miłość do UD.
    Chcesz znowu zacząć kupować? Mogę Ci dla zachęty załatwić egzemplarz z autografem naczelnego :bigsmile:

    Dziękuję, Maćku ale spokojnie sobie sama załatwię :tongue:
  • [cite] Anka:[/cite]Maćku, to ty manipulujesz, nie odpowiadasz na wprost zadane pytania. Myślę, że doskonale o tym wiesz i doskonale się bawisz...
    Tobie się wydaje, że będziesz tutaj pisać w takim style. A ja Ci mówię, że nie będziesz.
  • jaka masa jaka masa ja podałem

    Powstanie w getcie nie miało wpływu na Stalina i konferencję w teheranie ani na śmierć sikorskiego miało natomiast wpływ na architekturę gdyż niemcy wysadzili wielką synagogę no pytanie czy przetrwałaby naloty...
  • [cite] Maciek:[/cite]
    [cite] Anka:[/cite]Maćku, to ty manipulujesz, nie odpowiadasz na wprost zadane pytania. Myślę, że doskonale o tym wiesz i doskonale się bawisz...
    Tobie się wydaje, że będziesz tutaj pisać w takim style. A ja Ci mówię, że nie będziesz.

    No cóż, kiedyś to musiało nastąpić...
  • [cite] Anka:[/cite]A ja jakąś w ogóle teorię zaprezentowałam? Zadałam tylko pytanie, dlaczego nie można uroczyście obchodzić jednego i drugiego. Od tego wyszła ta cała dyskusja.

    Można i nawet trzeba - ale z zachowaniem proporcji, które moim zdaniem są (zgodnie z europejskimi trendami) zachwiane na niekorzyść obchodów zbrodni katyńskiej. Dla Europy, owszem, zagłada Żydów (bo tak naprawdę w rocznicy powstania w restgetcie o to chodzi) ma zapewne większe znaczenie niż zagłada inteligencji polskiej.
    Zagłada Żydów na losy Polaków wpływ miała niewielki, wręcz paradoksalnie Niemcy rozwiązali problem nieintegrującej się i nieutożsamiającej się z Państwem Polskim mniejszości. Za to zagładę i stłamszenie resztek polskiej inteligencji przez komunistów odczuwamy negatywnie do dzisiaj.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.