Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki pies?

11213151718

Komentarz

  • Aniela powiedział(a):
    nowa powiedział(a):
    jak mnie ciagnie kundel to zwyczajnie staje i dalej nie idę , mówię nie ciągnij po 100 razie a może 1000 załapuje każdy , i już jak ida ze mną to statecznie jak przystało na spacer ze starszą panią , za to jak dziewczyny biorą to od progu radość bo mozna pobiegać 
    Wszystko, co trudne wymaga wielu powtórzeń. 
    Dokładnie  no i oczywiście  cały  czas  chodziłam  sama ani razu  nikt mnie  nie zastepowal  do puki  nie wyrobilam  nawyku  
  • Bambidu powiedział(a):
    @Zuzapola, niestety https://karmydedykowane.pl/ przynajmniej póki co tylko dla psów.

    Drogo wychodzi?
  • Agmar powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):
    @Zuzapola, niestety https://karmydedykowane.pl/ przynajmniej póki co tylko dla psów.

    Drogo wychodzi?
    54 zł  za 2 kg w przykładowych  produktach jest cena taka 
  • Worek 12 kg circa dwie stówy. Ale to jest jakość zupełnie inna niż sklepowe i nie placisz za wypełniacze,  wiec moim zdaniem warto. Wiadomo, że mala paczka drożej.
  • Tak sobie myślę,  że przy lepszym żywieniu oszczędzamy na weterynarzach oraz... na własnych  nerwach.
    A przy psach ze specjalnymi potrzebami (choroby, alrgie, wiek, itp.) to już w ogóle możliwość dopasowania karmy dla konkretnego psa bardzo cenna.

    Podziękowali 1Katanna
  •  @Bea, my mamy cavaliera. Bardzo przyjazny, przytulas i miziak. Nasza akurat jeszcze w pakiecie nie lubi spacerów, taka bardziej księżniczka nam się trafiła, ale polecam rasę z całego serca.

    Podziękowali 1Aga85
  • @kitek jakie masz kochane te psiagi... az sie usmialam z tych zdjec, jak spia razem, ta mala na plecach duzej. Milo sie patrzy na taka komitywe miedzy zwierzetami. A to rude, puchate cos, z ta nogą do góry....przesłooodziak!
  • @Bea, tez my mamy cavaliera i ma naprawdę super charakter. Jest bardzo przyjacielskie, lubi dzieci, nie ma w nim agresji.
    Nasz akurat kocha spacery. Ale i w ogrodzie jest szczęśliwy.
    Minusy to sierść, codzienne odkurzanie to konieczność!
  • Szczególnie takiej rasy co wymaga takiej szczególnej pielęgnacji, albo jak duży. 
  • My mamy z hodowli revirado 
  • Akurat cavaliera to lepiej mieć że sprawdzonej hodowli. Ale fakt, tanio nie jest.
  • Agnicha powiedział(a):
    Droga impreza pies...
    Rasowy pies podwójnie droga impreza

    No to też zależy @Agnicha. Oczywiście na rasowego wydajesz sporo na wejściu,  ale jak dobra hodowla to masz szanse mieć psa zdrowszego niż przypadkowy ze schronu. Chociaż nie zawsze, bo jak tu już kiedyś była dyskusja, niektóre rasy mają też typowe schorzenia a kundelki mogą nie mieć tych obciążeń. 
    Potem w zasadzie wydatki są takie same, zależne bardziej od wielkości  psa niż tego czy rasowy (większy wiecej potrzebuje karmy, większe  a więc  i droższe sprzęty, w razie leczenia wieksze dawki leków, itp.)
    Koszty przy rasowym pojawiaja się gdy chcesz na wysyawy jeździć itp. ale koniecznosci przecież nie ma.
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Koszty z rasowym są też, bo na przykład potrzebne częste mycie sierści, albo strzyzeniame, albo jak doczytałam, ten pierwszy polecany, chiński,  wymaga częstego ściągania kamienia, albo wizyt związanych z uzębieniem . Sa rasy, które mają mniejsze obciążenia genetyczne, ja bym takich szukała. 
  • edytowano maj 2020
    Też prawda @Zuzapola.
    Nasz nie wymaga żadnych  wyjątkowych zabiegów to nie pomyślałam. Na brudnego ani zaniedbanego nie wygląda ;)

    Przed chwilą, mina pod tytułem: to gdzie ten spacer???

    Podziękowali 2Zuzapola joanna_1991
  • Maaaatkoooo, jaki piekny!
  • @Bea, buldog francuski!!! Bardzo inteligentny, towarzyski, da się go super ułożyć, uwielbia dzieci. Niestety można trafić na egzemplarz, który choruje, choć kupując z dobrej hodowli, minimalizujesz ryzyko. Nasz jest z fundacji, adoptowany, jak wszystkie cztery. Tak, adoptowany - gdyby ktoś się czepiał, że psów się nie adoptuje, to my własnie adoptujemy ;)
    Ewentualnie mops, ale tu już bym na inteligencję nie liczyła, za to bardzo wierny i przyjacielski, fajny towarzysz zabaw. Mamy dwa.
  • Agnicha Mam prawie nowe od mojego. U nas sie nie sprawdzily. Widze ze wymiary podobne. Moge ci dac. Tylko moje jakies tansze byly. 
  • Bambidu powiedział(a):
    Też prawda @Zuzapola.
    Nasz nie wymaga żadnych  wyjątkowych zabiegów to nie pomyślałam. Na brudnego ani zaniedbanego nie wygląda ;)

    Przed chwilą, mina pod tytułem: to gdzie ten spacer???

    Za to wygląda na takiego, co bez porządnego spaceru/ów każdego dnia, to nie d rady :) piękny jest, jaka to rasa?
  • @Dorota, a masz takie zabudowane na grzbiecie? Bo nam się szelki też nie sprawdziły, ale były raczej wąskie.  @Agnicha pisze, że ma szerokie zabudowane. Ciekawa jestem, czy różnica faktycznie w charakterze psa, czy może jednak nie takie jak trzeba mieliśmy. 
  • @Bambidu, myślisz, że tę karmę zrobiliby urologiczną na struwity? Mamy Farminę od dawna dla jednej panny, sprawdza się, ale może ta byłaby lepsza?
  • Takie ktore oduczaja psa ciagnąc. Jak ciagnie to mu lapy do tylu sciaga. Jak znajde to wkleję.
  • https://cintapet.pl/wp-content/uploads/2020/04/HTbZGSVfPJgJSKSVTbCN.jpg
    Mam tego typu. Najprostrze. U nas ten problem ze tylko mi przeszkadza ze pies ciagnie. Mezowi nie. 
  • @Polly, generalnie idea jest właśnie taka, że  do psa zdrowotnie karma ma być dopasowana. Na stronie jest kontakt, może napisz i dopytaj o konkrety? Jak chcesz możesz się na mnie powołać.
    Podziękowali 1Polly
  • @Bea, my mamy z hodowli Szwajcaria Chodzieska. Kupiliśmy go o polowe taniej niż normalnie szczeniaki tej rasy, bo ma krzywy zgryz- taka abstrakcja. Zgryz jest chyba jedyną wadą naszej Bisiuni. Na codzień nie przeszkadza
  • Ja mam szelki easy walking czyli takie podpinane do smyczy z przodu, na klacie psa. Bardzo jestem zadowolona, chociaż nie przyczyniły się zbytnio do zmniejszenia ciągnięcia przez psa.
  • Polecam pudla minaturę albo średniego bardzo mądre psy i przyjacielskie. Kupiliśmy z hodowli tak jak agnodike za połowę ceny też z wadą zgryzu. Czego w ogóle nie widać i psu nie przeszkadza.
  • Można też wziąć psa ze schroniska
    Dużo jest szczeniaczków.
    Sama mam kundelka że schroniska. Zabraliśmy do domu jak miał 6 tygodni.
  • A uprzedzali, że będzie bardzo duży? Kto się zna, to widzi po szczeniaku.
  • Mój był bardzo malutki teraz jest średni
    Sięga do połowy łydki
  • @Polly i inni zainteresowani linkowanymi przeze wcześniej mnie karmami. Możecie pytać o rabat dla wielodzietnych (KDR). Myślę, że dostaniecie. :-)
    Podziękowali 1Polly
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.