Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kraków: Demonstracja w obronie rodziny

edytowano marzec 2013 w Polecamy
Głęboko poruszeni sprawą m.in. rodziny z Krakowa chcemy pokojowo wyrazić nasz sprzeciw wobec polityki antyrodzinnej, stosowania nieproporcjonalnych środków do rzekomej ochrony dobra dzieci i zamanifestować miłość do naszych pociech, które najlepsze miejsce do wychowania mają w RODZINIE.

Celem manifestacji jest wyrażenie sprzeciwu wobec zabierania dzieci z normalnych rodzin oraz rozbijaniu trwałości i jedności tych rodzin.

Gorąco zapraszamy wszystkich tych, którzy są takimi sprawami zbulwersowani i chcą pokazać, że nie godzą się na takie traktowanie przez organy państwowe.
Zapraszamy Rodziny z dziećmi, dziadków i młodzież - wszystkich, którzy nie zgadzają się na odbieranie dzieci pełnym, normalnym Rodzinom (np. z powodu biedy)!

Manifestacja będzie miała charakter uniwersalny, bo spraw podobnych do tej jest coraz więcej.

Manifestacja jest spontaniczna, nie ma zaplecza politycznego, jest inicjatywą oddolną. Zapraszamy do wzięcia ze sobą pikietówek bądź transparentów z pozytywnymi hasłami np. "Rodzina razem!", "Jedność Rodziny dla Jedności Państwa", "Rodzina razem - silna rodzina", "Rodzina oparciem dla pokoleń". Prosimy o unikanie haseł o charakterze politycznym (transparentów partii politycznych, chorągwi, flag oraz specyficznych okrzyków), wymierzonym w ugrupowania czy konkretne osoby.

Zapraszamy do przyłączenia się do Manifestacji! Niedziela, 17.03.13 o 10:30.

Trasa: Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego (to plac dworcowy przed Galerią Krakowską) --> Rynek Główny

Zgromadzenie zostało zgłoszone w Urzędzie Miasta Krakowa - będzie to legalne zgromadzenie.
«13

Komentarz

  • Gdyby ktoś jechał z Warszawy, Grodziska...
  • Co szykować?

    Jakieś hasła?
  • @tatapafcia liczymy właśnie, czy mamy tyle złotówek, by opłacić rodzinny bilet w tę i nazad koleją. Samochodem raczej się nie wybierzemy.
  • edytowano marzec 2013
    Niestety zafira jak na złość pierwszy raz poważniej padła, byłoby za 200 zł 7 miejsc (a nas jest dwóch, @mamapafcia nie może jechać), ale pomyślałem, że odwrotność - czyli my się przytulić gdzieś u kogoś.
  • No właśnie, może byśmy przerzucili do Krakowa banner stowarzyszenia? Jest okazja, by go pokazać światu.
  • No właśnie, może byśmy przerzucili do Krakowa banner stowarzyszenia? Jest okazja, by go pokazać światu.
    Kurierem nie ma szans?
  • Są. Pytanie jeszcze, kto nim będzie :)
  • Ja uważam, że jednak zaszkodzi. Może jak już jakaś modlitwa?
  • Jestem umówiony z ojcem przeorem karmelitów, że jak ustalimy formę modlitewnego wsparcia - mamy dać znać.

    Myślałem o adoracji (np. codziennej - nieustajacej?, lub o Drodze Krzyżowej - codziennie się tam odbywa...)

  • Trochę się obawiam niewypału.
  • Ktoś chętny, żeby jechać z Warszawy Wschodniej pociągiem o 5:18?
  • TLK 

    Jak najtaniej można przejechać z 1 dzieckiem (ponad 4 lata)?

    Zanim pobuszuję, może kto ma praktykę :)
  • w innym wątku MonikaN napisała:

    My jeździmy TLK, to pod intercity podchodzi i jest zniżka dla mnie i dla męża po 37% od osoby, Janek za darmo. 

    Kiedyś
    jechaliśmy: ja, mąż, babcia i Janek i wszyscy mieliśmy zniżkę my po
    37%, a Janek za darmo, czyli na bilecie ma 100% zniżki. 

    Do 4 lat dziecko za darmo jeżdzi. I na pewno do tego czasu opiekunowie mają zniżkę 37% na osobę, bodajże na jedno dziecko 4 osoby na znizce mogą jechać (dobre, nie?)

    A
    i nie wiem jak to jest przy tych szybkich poiciągach w stylu IC czy
    Eksperes (chociaż do Krakowa chyba IC jechałam ze zniżką, tylko, że
    miejscówkę musiałam sobie kupić i dla Janka miejscówkę mogłam kupić, a
    nie musiałam, On jechał oczywiście za darmo, tylko tą miejscówkę
    zakupiłam dla Niego dla własnej wygody).

    A potem ma chyba 50 %
    zniżki do 7 roku życia. Ale nie wiem czy rodzice wtedy mają jakąś zniżkę
    jeszcze na dziecko. Kiedyś było, że dziecko do 16 roku zycia dawało
    zniżkę rodzicowi (chyba jednemu?), ale teraz to nie wiem.

  • Hmmm... A może jakieś info dla tych co nie korzystają z fb?
  • edytowano marzec 2013



    Głęboko poruszeni sprawą m.in. rodziny z Krakowa chcemy pokojowo wyrazić nasz
    sprzeciw wobec polityki antyrodzinnej, stosowania nieproporcjonalnych środków
    do rzekomej ochrony dobra dzieci i zamanifestować miłość do naszych pociech,
    które najlepsze miejsce do wychowania mają w RODZINIE.



    Celem manifestacji jest wyrażenie sprzeciwu wobec zabierania dzieci z
    normalnych rodzin oraz rozbijaniu trwałości i jedności tych rodzin. 



    Gorąco zapraszamy wszystkich tych, którzy są takimi sprawami zbulwersowani i
    chcą pokazać, że nie godzą się na takie traktowanie
    przez organy państwowe.

    Zapraszamy Rodziny z dziećmi, dziadków i młodzież -
    wszystkich, którzy nie zgadzają się na odbieranie dzieci pełnym, normalnym
    Rodzinom (np. z powodu biedy)!



    Manifestacja będzie miała charakter uniwersalny, bo
    spraw podobnych do tej jest coraz więcej.



    Manifestacja jest spontaniczna, nie ma zaplecza
    politycznego, jest inicjatywą oddolną. Zapraszamy do wzięcia ze sobą pikietówek
    bądź transparentów z pozytywnymi hasłami np. "Rodzina razem!",
    "Jedność Rodziny dla Jedności Państwa", "Rodzina razem - silna
    rodzina", "Rodzina oparciem dla pokoleń". Prosimy o unikanie
    haseł o charakterze politycznym (transparentów partii politycznych, chorągwi,
    flag oraz specyficznych okrzyków), wymierzonym w ugrupowania czy konkretne
    osoby.



    Zapraszamy do przyłączenia się do Manifestacji!



    Trasa: Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego (to plac
    dworcowy przed Galerią Krakowską) --> Rynek Główny



    Zgromadzenie zostało zgłoszone w Urzędzie Miasta
    Krakowa - będzie to legalne zgromadzenie.

  • Początek o 10:30.
  • czy tylko ja nie widzę nigdzie daty?
    na fejsie jest że to 17.03 najbliższa niedziela !
  • Proponuję powrót pociągiem o 18:53, jest na Wschodniej o 22:12.

    @tatapafcia: Zniżka 37% -> dzieci w wieku powyżej 4 lat do rozpoczęcia odbywania obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego. Dla dorosłego z dzieckiem koszt biletów w jedną stronę to 97,80 zł.
  • @tatapafcia liczymy właśnie, czy mamy tyle złotówek, by opłacić rodzinny bilet w tę i nazad koleją. Samochodem raczej się nie wybierzemy.
    a polskim busem nie wyjdzie wam taniej?
  • nie znam polskiego busa, jeśli już szosą to niedrożej wyszłoby zorganizować carpooling, a lepiej na pewno

    @Maciek dzięki wielkie

    czyli 160 zł. + dojazd do Waw. vs. 200 zł blachosmrodem. Uwielbiam kolej, ale wielodzietnych pasażerów podziwiam :)
  • wycieczka do gdańska czy torunia z wawy wychodzi szybciej i taniej własnie busem
  • Polski Bus na tej trasie kosztuje 70 zł za dwie osoby, ale za późno przyjeżdża. Za powrót wieczorem by było 80 zł, ale nie ma już biletów.
  • Dobra, to ja się zawieszam 
  • Dobra

    Ja będė w Wawie na sympozjum o rodzinie
    Eh :D
    W Krakowie dzień wczesniej jest konferęcja o edukacji seksualnej na UJ :))
  • Bardzo żałuję - nie dam rady.
  • ja dotrę z młodymi
  • Ja też tylko z młodymi, bo mąż na konferencji poza Krk :)
  • @tatapafcia tutaj znalazła E.milia żródło wiarygodne, bo mniemam, ze ze strony PKP


    "Oferta Bilet Rodzinny jest przeznaczona dla podróżujących wspólnie od 2 do 5 osób z przynajmniej jednym dzieckiem, które nie ukończyło 16 roku życia. Dzięki niej wszystkie osoby mogą zakupić bilet na przejazd pociągiem Twoich Linii Kolejowych (TLK), Express (Ex), Express InterCity (EIC) lub EuroCity (EC) z 33-procentową zniżką. Podróżujące dziecko może skorzystać z indywidualnych uprawnień do ulg ustawowych (np. dzięki legitymacji szkolnej zamiast 33% otrzyma standardową 37% zniżkę)."

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.