Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Odroczenie obowiązku szkolnego

2»

Komentarz

  • U nas J. intelektualnie sobie radzi ale emocjonalnie tak sobie. Ciągle uwagi, buja się na krześle i ciągle spada, mówi nie pytany, podchodzi do tablicy coś napisać bez pozwolenia, gubi wszystko, obraża się, że już się w-f skończył, a on by chciał jeszcze... Generalnie wychodzi na to, że może i te 6-latki mogłyby się uczyć rzeczy z programu szkolnego ale nie w konwencji szkolnej. Nauczyciel oczekuje, że ja coś zrobię (albo wizyta u psychologa) jakieś czary-mary i on stanie się dojrzały. Czyli ktoś zadecydował że dzieci są dojrzałe do szkoły, a jak nie są, to rodzic powinien coś zrobić. Niestety nie sprzedają akceleratorów rozwoju dziecięcego na allegro...
  • edytowano marzec 2015
    Sluchajcie, ja troche obok tematu, bo pytanie mam o zerowke w ramach ED. Do PPP jestem umowiona z synem na poczatek kwietnia. Ale jeszcze nie wybralam szkoly czy przedszkola. Do kiedy najpozniej musze go gdzies zapisac?
  • do końca sierpnia moim zdaniem - jeśli w ramach ED, najlepiej wybrać taką szkołę co ma dużo dzieci z ED i wie o co chodzi.
  • Tu są zebrane przydatne informacje: http://www.ratujmaluchy.pl/uwaga_na_manipulacje_w_sprawie_odraczania_6-latkow.pdf

    W ogóle profil Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców na Facebooku jest kopalnią wiedzy na temat odroczeń. Mają też wspomnianą już infolinię.

    Rzecz będzie mnie dotyczyć za rok. U nas powiedziane jest, że każde odroczone dziecko będzie mieć zagwarantowane miejsce w zerówce przedszkolnej lub oddziale przedszkolnym przy szkole, ale niekoniecznie w miejscu wyboru. Tylko że wszystko jest na terenie niedużego miasta, więc problem dojazdów nie jest aż tak duży. Gorzej z tymi zerówkami - są na zmiany. Albo część tygodnia na rano, a część na popołudnie albo jeden miesiąc na rano, kolejny na popołudnie itd.
  • @efka nie strasz .. :( wydam 3 stówy i jeszcze moge mieć odmowna decyzje??
  • jak będziesz miała napisane w opinii, że wymaga odroczenia to szkoła nie powinna robić problemów. Tylko musi być napisane a nie do domyślenia.
  • edytowano marzec 2015
    Ale efka mówi ze PPP wydała opinie o tym ze odroczenie nie potrzebne..
    Mam nadzieje ze badania przesiewowe ze szkoły z pazdziernika troche nam pomogą..
    I ze Dyrektor bedzie współpracował.. Bo na decyzje ma 30dni a nam zostanie 1,5 tyg do końca rekrutacji :(

    Bylyscie podczas badania z dZieckiem w sali? Czytam w tym poradniku ze to możliwe. I zastanawiam sie czy w prywatnej PPP mam z tego skorzystać czy nie muszę sie bać o to ze ktos bedzie mu podpowiadał rozwiązania..
  • Annabe pani psycholog w poradni wzięła 300 zł za wizytę i stwierdziła po wywiadzie z dzieckiem ze jak najbardziej nadaje się do szkoły, dodam że mieli opinie z przedszkola która wskazywała na odroczenie obowiązku, wiec różnie można trafić prywatnie..
  • Czytam i zazdroszczę-nasz 4 latek (majowy) rozpocznie szkołę Od września. Teoretycznie moglibyśmy odroczyć obow.szkolny do semestru następującego po jego 5 urodzinach. Tylko wówczas dziecko nie zaczyna edukacji Od początku,lecz "wskakuje" do klasy,do której chodziłoby,gdyby zaczęło edukację w terminie.
    Czyli sytuacja bez wyjścia:|
  • @efka gdzie taka poradnia?
    z jakiego miesiąca jest dziecko
    nie uwzględnili Twojej opini, że nie widzisz dziecka w szkole?
  • @efka - sugeruję, żebyś zadzwoniła na tę infolinię. Powinni polecić Ci sensowną poradnię w Twojej okolicy. Niestety to dodatkowe koszty.
  • Ale efka pisała o znajomej. To nie o jej dziecko chodzi.
  • OK, to w takim razie rada dla znajomej :)
  • Znajoma walczy z systemem dalej korzysta z informacji na stronie Elblanowskich. Ja mam juz odroczenie ;)
  • W. na badaniu. Mam nadzieje ze dostaniemy odroczenie.. Dostał kolorowanke na czas mojej rozmowy, pokolorowal i zaczal z tylu pisać wyrazy których sie nauczył ostatnio.. ;)
    Mam nadzieje ze to nie przeważy za tym ze jest gotowy na 1 klasę ;)
  • nam wczoraj odwołali wizytę, pani się rozchorowała. Nowego terminu nie mamy.
  • u nas w jednej z podstawówek na 90 dzieci które miałby przyjść do I klasy pewnych jest tylko 20, reszta stara sie o odroczenie.
  • Ciagle czytam odrobaczenie obowiązku szkolnego...
  • Zanosisz papier z odroczeniem, i podanie o odroczenie do dyrekcji szkoły rejonowej. Tak przynajmniej jest W Warszawie :)
  • Do tej szkoly do ktorej jest zapisany. Nie musi nyc rejon. Do tej co będzie chodził
  • Wówczas i tak należałoby chyba zgłosić się do rejonu, by go powiadomić. Inaczej będą szukać i ścigać.
  • My jak zglaszalismy gdzieś indziej to pisalismy gdzie jest rejon i szkoly sie informowały
  • Mam wielką prośbę: szukam osoby, która miała problem z odroczeniem 6-latka, tzn. kogoś, u kogo ten proces nie poszedł szybko i gładko. Bardzo proszę o kontakt na priv. Szczegóły opowiem prywatnie...
  • edytowano czerwiec 2015
    dostaliśmy odroczenie :)
  • mam pytanie, do kiedy trzeba zanieść odroczenie do szkoły? czy do końca sierpnia?
  • przypominam się........
  • z tego co nam mówili w sekretariacie to do końca sierpnia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.