Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Apartamenty papieskie

edytowano kwiecień 2013 w Ogólna
Ponoć tak wyglądają:
image


Skromnie.
«1

Komentarz

  • Gdzie siusiają goście?

    No bogato jakoś specjalnie nie jest, bez przesady.
  • czytałam gdzieś, że apartamenty papieskie mają ok 400 m2 pewnie z ta kaplicą tak jest
  • edytowano kwiecień 2013
    .
  • Gdzie się trzyma ubrania? 
  • Gdzie się trzyma ubrania? 
    W Szafie
  • Ja się pytam, gdzie wedle Franciszka mogłoby tu mieszkać 30 osób?
  • Dwie wanny?  :-B
  • a gdzie łazienka dla tych co mieszkają w tej drugiej sypialni?
  • Ja się pytam, gdzie wedle Franciszka mogłoby tu mieszkać 30 osób?
    Jeśli jak napisała Aneczka08 jest to 400m2 to spokojnie 30 osób może mieszkać, trzeba by tylko trochę przemeblować :P. 
  • Jasne, zlikwidować kaplice i wpuścić lud. To może przerobimy kościoły parafialne na noclegownie dla bezdomnych?
  • Jasne, zlikwidować kaplice i wpuścić lud. To może przerobimy kościoły parafialne na noclegownie dla bezdomnych?



    A widziałaś w moim wpisie sugestię zlikwidowania kaplicy? 

    Nie było. 

    Gregorius nie dopowiadaj czegoś czego nie napisałam. 

    Pozostałe pokoje można tak zaaranżować, że wejdzie 30 osób bez uszczerbku na kaplicy.

  • Kaplica jakaś taka mało NOMowa
  • Jeśli te apartamenty mają 400m, to jadalnia ta na górze musiałaby mieć z 50 czy 60m2.....
  • edytowano kwiecień 2013
    byliśmy w Rzymie jesienią
    jednego wieczora na Placu św. Piotra zagadnęliśmy przechodzącego księdza z pytaniem o miejsce skąd strzelano do JP II. z jednego pytania zrobiła się ponad 1 godzinna pogawędka ....

    ale ad rem - jedno odnośnie apartamentów, powiedział nam:
    zapalone światła w oknach apartamentów papieskich od wieków były znakiem,
    że papież jest w Rzymie

    i nawet dla nas, jak późnym wieczorem patrzyliśmy na te okna z zapalonym światłem
    wiedzieliśmy, że jest tam papież
    niby nic - ale jednak
  • to  tak jak u Kaczyńskiego w Kancelarii , też się paliło światło do późna w nocy
  • a teraz jak papa mieszka gdzie indziej i w oknach  ciemno .... to tak jakby go nie było
  • i gdzie tu Światłość świata...?
  • telewizor?
    :-B
  • Hotel dla papieża. Koszty ochrony znacznie większe niż w apartamentach. Może mu się ten przedsoborowy ołtarz nie podobał?
  • Nie śmiejcie się - papież nie może spać przy zapalonym świetle.
  • nie jest do śmiechu - a światło w oknach paliło się circa do 22-23.
    chyba, że Franciszek chce chodzić spać, hm ....  wcześniej
  • Hotel dla papieża. Koszty ochrony znacznie większe niż w apartamentach. Może mu się ten przedsoborowy ołtarz nie podobał?
    A niby dlaczego koszty ochrony miały by być większe?
    W tym hotelu mieszkają tylko wysoko postawieni duchowni, nie mają tam wstępu osoby świeckie.
    Poza tym - jestem przekonana, że papież jest bardziej bezpieczny w hotelu, aniżeli w przeznaczonych dla siebie apartamentach.
  • edytowano kwiecień 2013
    Dodam jeszcze, że to co widzimy na górnym zdjęciu, to jest tylko makieta papieskiego apartamentu: rozkład pomieszczeń, itd.
    W rzeczywistości bowiem papieskie mieszkanko wygląda tak:

    Sypialnia:

    image

    Moim zdaniem - wygląda okropnie, niczym grobowiec.

    ***

    pokój, chyba gościnny:

    image


  • Jeśli te apartamenty mają 400m, to jadalnia ta na górze musiałaby mieć z 50 czy 60m2.....
    prawdopodobne - jest o połowę mniejsza od kaplicy
    wg moich szacunków kaplica ma około 130 m2 (16mx8m) - przyjęłam, że szerokość drzwi to 100cm


  • Hotel dla papieża. Koszty ochrony znacznie większe niż w apartamentach. Może mu się ten przedsoborowy ołtarz nie podobał?
    podobnie jak Klarcia chciałabym poznać źródło Tej informacji
  • edytowano kwiecień 2013
    nie jest do śmiechu - a światło w oknach paliło się circa do 22-23.
    chyba, że Franciszek chce chodzić spać, hm ....  wcześniej
    jeśli budzi się o 4 to możliwe, że chodzi spać o 20
  • _Joanna_, Klarcia: wiecie ile kosztuje zmiana planów ochrony osobistej? Znaczy planów dla personelu chroniącego? Już nie wpsominając o technologii która jest w apartamentach a której nie ma w hotelu
  • Eee jakaś lipna ta makieta. A drzwi z tego pokoju gościnnego na zdjęciu Klarci to dokąd prowadzą?
  • Eee jakaś lipna ta makieta. A drzwi z tego pokoju gościnnego na zdjęciu Klarci to dokąd prowadzą?
    rzeczywiście nijak się zdjęcia z makietą nie zgadzają...
  • bo zdjęcia są z domu św Marty chyba a makieta z Watykanu
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.