Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ogorki malosolne - pomocy!

2»

Komentarz

  • Ja moczę ze dwie godziny,wypłukuje piach.
    Nastepnie czyszczę  chrzan i czosnek,nożyczkami ciacham koper. Układam warstwowo,(bo lubie mocno przyprawione)ogrki,chrzan z czosnkiem i koper. Zalewam wodą(z kranu ) z solą(1 łyżka na 1 litr) tak,zeby zakryć ogórki.Odstawiam  tam,gdzie nie bedą na mnie paczeć i już.
  • :D moje sie nie pacza. Dzieki!
  • Moje doświadczenie w kwestii kiszenia i przypraw do ogórków jest następujące:
    * czosnek, koper i inne dodatki smakowe (np. ostra papryka) są istotne ze względów smakowych,
    * chrzan jest istotny ze względów przechowalniczych - z chrzanem ogórki nie kapcieją i pozostają jędrne - można sobie odpuścić jeśli ogórki mają być do szybkiego spożycia,
    * żeby się ogórki ukisiły wystarczy je zalać solanką, a tak naprawdę, to nawet soli nie trzeba, tylko bakterie kwasu mlekowego, ale takie ogórki kiszone bez soli, bo ohydne pewnie są (nie wiem, nigdy nie próbowałam, tylko sobie wyobrażam).
  • Moje paczą juz po kilku godzinach. Te setki małych oczek zdają się mówić"zjedz mnie,zjedz mnie"
  • Ostatnio bardzo szybko mi kisną. Pewnie wpływ ma na ten proces temperatura.
  • Upchalam mocno ogorki, tak ze sie wzajemnie blokuja i chyba nie maja szans na wyplyniecie. Przykrylam lekko pokrywka, zeby sie nie kurzylo i zostawilam w dosyc cieplej kuchni. Bedzie ok?

  • Ostatnio bardzo szybko mi kisną. Pewnie wpływ ma na ten proces temperatura.
    W czasie upałów, jak tylko ogórki są odpowiednio kwaśne, wyrzucam cała zieleninę, dokładam ze trzy rozgniecione ząbki (dodatkowo) czosnku i wstawiam do lodówki.
    Jak się ogórki kiszą, kładę na nie od góry, odpowiedniej średnicy talerzyk (też wyparzony), który obciążam dodatkowo słoikiem z wodą. Żadna zielenina ze słoika nie powinna mieć kontaktu z powietrzem.
  • Czy ogórki małosolne mogą się nie udać? Mogą! Mnie się nie udały! :P Kurczę, co zrobiłam źle? Podejrzewam nieświeży czosnek lub zbyt małą ilość soli.
  • mogą
    wg mnie to zależy od ogórków
    zawsze robię tak samo, a co któryś raz się  nie udają, śmierdzą, są miękkie i nie smaczne

  • mogą
    wg mnie to zależy od ogórków
    zawsze robię tak samo, a co któryś raz się  nie udają, śmierdzą, są miękkie i nie smaczne

    To znaczy, że bakterie gnilne wygrały z bakteriami kwasu mlekowego. Może być wiele przyczyn.
    Źle wyparzone naczynie, za mało soli (ja daję 2 płaskie łyżki na 1 l. wody, przegotowanej i ostudzonej. Często robię z wody Żywiec, która prawie nie ma minerałów, wtedy oczywiście bez gotowania).
    Na 2 kg ogórków daję min. cała dużą główkę czosnku.
    Ogórki powinny być bardzo świeże i bez defektów, w których najczęściej już zaczyna się proces gnicia.
  • Ogórki przenawożone azotem też się często psują - są miękkie i puste w środku.
  • Ja miałam ogórki BIO - od mamy z ogródka ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.