Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

podbijam , pytanie o sukienkę :)

edytowano lipiec 2013 w Pomagajmy sobie
 naszło mnie na szycie ;) 
maszyna się mi marnuje :D

i jakoś sie mi wydaje że sobie poradzę :D
«1

Komentarz

  • No jak to gdzie, w lumpeksie :P

    Wlasnie szyje pokrycie na łoze z zasłon lumpowych
  • no właśnie u nas na wsi jest tak drogi ten przybytek ze szok 


  • A ja mam teraz trzy cudowne ciucholandy w mieście, w których raz w tygodniu jest przecena o połowę, po czym następnego dnia wszystko po złotówce. Się nie opłaca szyć, przeszywać... Jak mi się kurtka skórzana wypaćkała bananem to nie opłacało się jej czyścić- czyszczenie 35 zł a "nowa" 10.

    Aż żal czasem, że szyć nie ma po co ;)
  • edytowano lipiec 2013
    W Ikei (domyślam się, że każdej) przy wyjściu jest taki "dyskont". Kiedyś nabyłam tam za kilka złotych całkiem sporą ilość materiału w ptaszki... i się marnuje, póki co. Tzn., nie marnuje, tylko czeka na sposobna chwilę :D
  • No w tych "moich" wszystko jest wyceniane, więc waga jest nieistotna :)
    Tylko mam pecha, bo moje okna strasznie wysokie są i standardowe zasłony na nie nie pasują. Firanki takoż...
  • edytowano lipiec 2013
    Teraz nawet w lumpeksach trudno dostać fajne zasłony
    Bo najczęściej sä z podszewką, i bardzo ciężkie , czyli ważą dużo, czyli kosztują tyle samo dużo
    Dawniej można było się oblowić na dostawach, teraz kicha
    A i sprzedawcy wyczuli interes :D
    Ten rynek lumpeksowy to nie to samo co trzy lata temu, w materiały i zasłony
    Jak znalazlam te moje - bawelniane, ciężkie, takie w sam raz na obszycie tylko ciut jasne... pomyslalam ze słono zapłacę, ale mowie - niech tam. Podchodze do kasy, pani zważyła, wezwala Boga na daremno i powiedziala ze dam jej 20zł za obie i bedzie dobrze, przeciez nie weźmie więcej bo to przesada...... :P

    A nasze łoże 2m na 2... Bede musiala cos na poduchy dokupić bo nie starczy niestety
  • @Sylwunia - w BB w outlecie Wójcika. Wysyłam siostrę. Materiały piękne - ale trzeba zapytać sprzedawcę, kiedy będzie ich dostawa, bo możesz trafić na kurtki, czy sukienki. Ostatnio kupiłam świetny materiał na obrus - biały, komunijny. 2,5 zł za metr. Stół mam 5 metrowy - sama sobie oblicz ile wydałam na obrus. Obrusy na duże stoły są koszmarnie drogie. W Wójciku są świetne tiule, koronki, co tylko chcesz - naprawdę tanio. Sama wysyłam siostrę na zakupy, bo codziennie przejeżdża obok sklepu. A za wielki wór tkanin raczej nie płacę więcej niż 30 zł. Przypomniałaś mi, że mam jeszcze kilka metrów do użycia. Spódniczki uszyję sobie i dziewczynkom.
  • I napisałam Ci priva, ale odpowiedzi nie widzę. Pilne.
  • pytanie do znawców tematu ;) 

    czy z takeigo materiału ( mam na mysli skład, nie kolory ) 

    można uszyć sukienkę w takim fasonie?
    image
  • mam taką czarną, nosi się świetnie, nawet od biedy karmić w niej można  i zapragnęłam mieć taką samą ino innokolorową i o długości ulubionej mej do kostek ;) 
    ci szyją najdłuższe do pół łydki 
  • Jaka piękna sukienka - Sylwuniu - gdzie można taką kupić? Bo w tym linku to same materiały chyba.
  • edytowano lipiec 2013
    sukienkę można kupic np tu 


    :) 
    tyle że ja chcę sobie uszyć taką z materiału z linka ;) 

    i pytam mądrych czy sie da :D 

    a sensie, czy sie bedzie tak układać itd
  • Dziękuję. Śliczna! Jeszcze żeby za kolano była.
  • są do wyboru trzy długości 

    sprawdź po prawej stronie 
  • Dziękuję. Zamówiłam sobie grafitową.
  • Pewnie, że się da, co się ma nie dać. Śliczna będzie... 
    A tę poprzednią, o której kiedyś rozmawiałyśmy to uszyłaś w końcu, czy kupiłaś gotową?
  • @Cart W dziczy siedzi i sukienkami sie interesuje....phi :-B
  • @Cart&;Pud 

    kupiłam w końcu :) mam dwie :) 

    jedna kopertową i jedną taką jak na zdjęciu :) 

    jak mowisz, że się da, i ze sie bedzie dobrze układać , to teraz mi na priva napisz ile mam wziąć materiałU :) 
    wymiary moje znasz 
    B-)
  • Ale wiesz, że z tego Ci nie wyjdzie do ziemi? Bo jak rozumiem,chcesz te bordery mieć u góry i na dole, czyli po szerokości.Znaczy,że musisz kupić tyle na długość ile masz w obwodzie w najszerszym miejscu plus jakieś 20 cm zapasu na zmarszczenie i szwy. Jak chcesz z rękawami to dolicz do tego obwód ramienia. Chyba, że rękawy długie, to dwa razy obwód. 


  • Czy Koleżanka Cart&Pud zajmuje się szyciem może?
    Bo ja mam pięną sukienkę, którą chciałam na spódnicę pzrerobić tj odciąć górę, ale nie wiem, czy się da, bo w boku jest suwak wzdłuż.
  • Nie, ja tylko w zakresie podstawowym mam wiedzę wyniesioną z kursu krawieckiego. Potrafię wyrysować podstawowy wykrój, obliczyć ilość materiału albo na własny użytek przerobić coś z czegoś. Ale czasem ilość inwektyw, jaka ze mnie wypływa w czasie szycia, jest niewspółmierna do efektów... ;)

    Da się, gorzej jest z przerobieniem spódnicy na sukienkę ;)
    Musisz odciąć górę z zapasem na podłożenie, wcześniej wypruwając zamek. A następnie wszyć zamek o odpowiedniej długości. 
  • Dziękuję za poradę. To pójdę do naszej krawcowej. Jakoś się wstydziłam zbłaźnić, bo w dodatku trzeba tam przymierzyć, a ta sukienka w biuście mi się całkowicie nie dopina. Za to materiał śliczny. A jak mówisz, że jest szansa, to się zmobilizuję :)
  • Zmobilizuj się i pokaż nam efekty! :)
  • edytowano lipiec 2013
    Ale wiesz, że z tego Ci nie wyjdzie do ziemi? Bo jak rozumiem,chcesz te bordery mieć u góry i na dole, czyli po szerokości.Znaczy,że musisz kupić tyle na długość ile masz w obwodzie w najszerszym miejscu plus jakieś 20 cm zapasu na zmarszczenie i szwy. Jak chcesz z rękawami to dolicz do tego obwód ramienia. Chyba, że rękawy długie, to dwa razy obwód. 


    ale to ma na szerokości 150 cm 
    ja w całości ;) 160 :) 

    odrzucając głowę i os kostek w dół, sądziłam, że wystarczy 

    ale wierzę ci :D


  • No przecież! Masz rację...  :\">
    O Twojej głowie zapomniałam. :))
  • A ja zamówiłam w Dnvera - i jestem b. zadowolona z elastyczności i kontaktu - Panie mogą uszyć w razie potrzeby w innej długości niż na stronie internetowej, w ogóle bardzo przyjemne.
  • Ja też wczoraj zamówiłam  w dwóch kolorach, cudna jest,no i nie taka bardzo droga.
  • UlaUla
    edytowano lipiec 2013
    Ja jak mieli przeceny kupilam trzy sukienki i tez jestem zadowolona - w jednej bylam na rodzinnej uroczystosci a opedzialam sprawe za niecale 30 pln WSZYSTKIE RAZEM Z PRZESYLKA NIECALE 100 
    Tylko kupowalam przez allegro - tu jest minimalnie taniej 2x model sk44 - bordowy i grafitowy i jeden inny
  • o widzisz, @MagdaCh , a dla mnie nie chcieli uszyć w innej długości
    raz zamawiałam przez allegro, a raz przez stronę 

    normalnie powinnam od nich jedną dostać gratis za tyle reklamy skutecznej ;) 
  • Jak podasz na priv swoje nazwisko, to im napiszę, kto polecił/zareklamował - może ułatwi kontakty - albo sama się powołaj, że dałąś tutaj ich adres - to się ucieszą. Sądzę, że by i z Twojego materiału uszyli. Ja odnoszę wrażenie, że teraz, w wakacje - krawcowa po prostu odebrała telefon (ten ich pierwszy, komórkowy) -  a i zamówień może nie mają bardzo dużo. Omówiłam z nią mój wzrost, problem figury poporodowy ;) etc. i ustaliłyśmy, że obydwie prześle dłuższe, a ja na miejscu najwyżej sobie skrócę, jak już przymierzę. Bo mnie bardzo zależy, aby były solidnie za kolana, ale nie do kostek. Mam taką długość, w której wyglądam optymalnie dobrze. Ale nie umiałam jej zaocznie podać, bo zawsze, jak się założy, to biust i tusza nieco podnoszą sukienkę. Jeszcze ustalała termin wysyłki, aby mi pasowało.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.