Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Poparzenie słoneczne

edytowano lipiec 2013 w Pomagajmy sobie
Wczoraj ze Stasiem byłam nad jeziorem.
Bardzo poparzyłam nogi i ręce,oraz dekolt.
Nie wiem,czy to jest możliwe,ale bolą mnie (od tego?) kości,nie spałam całą noc,mam tez gorączkę,38 st.
Jakie lekarstwo mogę wziąć?
Co uśmierzy ból skóry i pieczenie?
Plissss help!
(teraz jestem w 16 tc)

Komentarz

  • Możesz popryskać Bepanthenem. Jak bardzo cierpisz, to ibuprofen lub paracetamol może trochę pomóc.
  • Cierpię.
    Mogę powiedzieć,że mocno...
    Ból podobny do reumatycznego.
  • Jeszcze nie mam pieluch
    :D
  • To ściereczkę kuchenną czystą możesz namoczyć w chłodnej wodzie.
  • Rany...Hm,żeby było fajniej,to się pięknie dziś skaleczyłam. Od 1,5h nie mogę zatamować krwi.
    Głupia szklanka.
  • Niektórzy stosują po prostu coś tłustego. Boli jak nie wiem ale tylko 1 dzień. Potem swędzi bo się goi.

    A metoda naszych dziadków czyli maślanka zsiadłe mleko ?
  • Smarowałam sie jogurtem naturalnym i mlekiem (zwykłym),ale nie pomaga. Kupiłam Pantenol w piance-działa 5 sekund.
    Najbardziej dokucza mi ból kości.
    czuję się dzisiaj taaaakaaaa staaaaraaaa
  • Ja jestem fanką zimnej maślanki w takiej sytuacji. I dużo pij,bo więcej się wody traci przez taką poparzoną skórę,a o upale chyba nie muszę ci przypominać ;)
  • Wyszłam dzis bardzo rano,ledwie szłam po schodach(jakbym miała 100 lat),dzis juz nie wyjde,siedzę w koszuli nocnej.
    Juz chyba nigdy nie wyjdę na słońce.
    Od dzis możecie mi mówić "Czerwona siostra"
  • To dorzucę Ci brata ,,Czerwona broda"  :) Mój szybki 11 latek, złapał termos z herbatą i chciał się napić.  Oczy zrobił tylko bo nie pomyślał o kubku. Mieliśmy podróż z gościem bez koszulki  z białą brodą i klatą.  Spryskany pantenolem  świetnie wyglądał. Już go nie boli, ale teraz ojciec szuka mu maści Coha  czy coś w tym stylu, żeby nie było blizny. Bąble na brodzie są jednak.
  • może w tym wątku znajdziesz jakieś podpowiedzi?

    http://wielodzietni.org/discussion/19501/udar-cieplny#Item_39

    zwłaszcza ten tekst że wylecieli z domu jak barany jest niezły ;)


    sorry za złośliwości, ale pójść w ciąży nad jezioro w taki upał bez zabezpieczającego ubrania i/lub grubej warstwy kremu z filtrem to hmmm ....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.